Povánoční nadílka, Energie bere dva body se Zlínem

Mezi svátky, bramborovým salátem a kaprem přijel do lázeňského města Zlín. Zpočátku se zdálo, že Energie si nechá cenné tři body na domácím ledě. V samém závěru třetí třetiny se však podařilo Beranům vyrovnat. O vítězi tak rozhodly až samostatné nájezdy, ve kterých se více zadařilo Karlovým Varům. O vítězný gól energetiků se postaral Václav Skuhravý.
Tipsport extraliga, 30. kolo, pá 28.12.2018
Zlín
4:3sn
1:1, 1:0, 1:1 - 0:0
Branky a nahrávky:13. Šenkeřík (Flek, Gríger), 31. O. Beránek (R. Vlach), 47. M. Rohan (Lapšanský), rozh. náj. Skuhravý – 16. Freibergs (Lakatoš), 56. Řezníček (Lakatoš), 58. Freibergs (J. Ondráček).
diváci4582
Karlovy Vary: F. Novotný – Plutnar, Šenkeřík, Kovačevič, Kozák, Sičák (A), M. Rohan, Šafář – T. Rachůnek, Gríger, Flek – T. Mikúš, R. Vlach, O. Beránek – Stloukal, Skuhravý (C), Gorčík – Lapšanský, Balán (A), Kohout.
Zlín: J. Sedláček – Freibergs, Nosek (A), Žižka (C), Valenta, Zbořil, Řezníček, Dluhoš – Kubiš (A), Fořt, J. Ondráček – Lakatoš, Fryšara, Okál – Herman, Popelka, E. Kulda – Werbik, P. Sedláček, Šlahař.

Na první střelu se čekalo dlouho, týmům se střídavě nedařilo přejít do útočných třetin a první polovina úvodní dvacetiminutovky se nesla spíše v klidném režimu. Ovšem po první komerční přestávce se najednou hra změnila. Karlovarští se dostali na koně, měli velké šance, které se domácím celku nepodařilo proměnit. V 8. minutě pelášil s kotoučem na holi Ondřej Beránek, střela však nezamířila za Sedláčkova záda. Tři minuty poté se na trestnou lavici usadil Mikuláš Zbořil, který se provinil držením soupeře. Energetici se usadili v útočné třetině a hledali recept na Jakuba Sedláčka. Do konce přesilové hry zbývalo pouhých 15 vteřin, když zvedl ruce nad hlavu Petr Šenkeřík. Flek přistrčil kotouč na hokejku Šenkeříka, který dosoukal puk mezi betony zlínského brankáře. Hračům z Baťova města se dařilo o něco méně. Na karlovarského gólmana pálil z velké dálky a Novotný úspěšně střely likvidoval. V 15. minutě usedl na trestnou lavici Tomáš Mikúš za hákování. A v přesilové hře se prosadil také Zlín. Před Novotným se šermovalo o puk, jako první se zorientoval Ralfs Freibergs, který se postaral o srovnávací branku ševců. První třetinu také oživila bitka mezi Ondřejem Beránkem a Pavlem Sedláčkem, jejímž vítězem se stal domácí útočník. Dvacet sekund před koncem prvního dějství bylo nařízené trestné střílení, Flek však místo mezi Sedláčkovými betony nenašel a skóre první periody zůstalo 1:1. Zajímavost se odehrála také v přestávkovém programu, kdy na ledové ploše proběhla žádost o ruku.

Začátek druhého dějství měla na hokejce Energie, která se vrhala do jedné šance za druhou. Jednou z největší gólovek měl domácí Flek, Sedláčkovu chybu v rozehrávce však potrestal pouze střelou do tyče. Ve 30. minutě sebral puk ve středním pásmu Tomáš Rachůnek a pospíchal k brance Beranů, gólově se ale neprosadil. O chvilku později poslal Vlach dělovku z vrcholu kruhu, Sedláček střelu vytěsnil ramenem, ovšem pouze k Ondřeji Beránkovi, který střelou z první vrátil Energii vedení.

TM 0

Karlovarští měli následně více šancí, ty už ale stačil brankář ze Zlína likvidovat. Na druhé straně se do přečíslení se dostal Okál, Žižka a Popelka, na Novotného však nevyzráli. Tři minuty před koncem druhé třetiny se do šance dostal Pavel Kubiš, který vyhrál bruslařský souboj s Kohoutem, ale v koncovce už neuspěl díky pohotovému zákroku karlovarského brankáře. Do potyčky se ještě pokoušeli jít Skuhravý a Werbik, čárový rozhodčí Špůr ale od sebe oba hráče odehnal pohledným gymnastickým skokem.

Ve 46. minutě na trestnou lavici odešel Nicolas Werbik a Karlovy Vary na gól dlouho nečekaly. Lapšanský nabil Martinu Rohanovi, který poslal energetiky do dvoubrankového vedení po střele z vrcholu kruhu. Chvilku poté se Jakub Sedláček znovu zapotil, když čelil střele Ondřeje Beránka z těsné blízkosti. Karlovarští se pouštěli do jedné šance za druhou, ale i na druhé straně měl plné betony práce také Filip Novotný, když čelil střele Řezníčka a mnoha dalším. Okál vyzkoušel pozornost brankáře Energie střelou od kruhů, ale gólman v zeleném si střelu pohlídal. Další velkou šanci měl ve své moci Dávid Gríger, když dostal nabito do jízdy od kolegy Jakuba Fleka, Gríger tváří tvář Sedláčkovi neobstál. Do závěrečné sirény zbývalo necelých pět minut, když se Daliboru Řezníčkovi povedlo popasírovat puk za ležícího Filipa Novotného. Zlínští po snížení ještě přidali na aktivitě a zkusili to dokonce v šesti. A vyrovnání se opravdu dočkali, když střelu od modré čáry ještě před brankou tečoval Ralfs Freibergs. Vyrovnaný stav hráče obou mužstev neuspokojil a oba celky se snažily strhnout vedení na svou stranu. Šance Vlacha, Lakatoše nebo Řezníčka ale zůstaly nevyužity a zápas zamířil do prodloužení.

Domácí Gríger v něm vybojoval přesilovou hru, když Ondráčka donutil k nedovolenému zákroku. Domácí však s přesilovkou naložili stejně jako o chvíli později hosté s trestem pro karlovarského Sičáka. Tedy bezbrankově. O góly pak byla nouze i v samostatných nájezdech. O ten jediný a tedy i vítězný se postaral domácí kapitán Václav Skuhravý, který tak rozhodl o dvoubodovém zisku energetiků.

Tomáš Mariška (HC Energie Karlovy Vary): Pro nás to nebylo vůbec jednoduché utkání už jenom kvůli tomu, že jsme od devátého prosince odehráli jenom jedno soutěžní utkání, takže jsme trochu vypadli z tempa. Jsem ale rád, jak k tomu dneska hráči přistoupili, vstoupili jsme do utkání velmi aktivně. První vstřelený gól pomohl se uklidnit, byť na to hosté odpověděli využitou přesilovkou, tak si myslím, že jsme po dvě třetiny byli aktivnější a vytvářeli jsme si poměrně hodně šancí. Ale bohužel jsme dneska nebyli produktivní, trefovali jsme zbytečně gólmana. Ve třetí třetině měli hosté první střelu na branku až v jedenácté minutě, měli jsme si to utkání lépe pohlídat a dotáhnout ho do vítězného konce za tři body. Ale nakonec můžeme být rádi, že se nám podařilo zvítězit alespoň v nájezdech a trošku se zase dostat do zápasového rytmu. Doufám, že tohoto vítězství využijeme i v nedělním zápase s Litvínovem.

Robert Svoboda (Aukro Berani Zlín): Zápas jsme rozehráli dobře, na obou stranách byla jedna využitá přesilovka. Ve druhé třetině jsme byli defenzivnější, domácí se po úvodním gólu dostali do většího tlaku, víc bruslili a byli silnější v soubojích a na puku. S tím jsme se dlouho nemohli vyrovnat, pak jsme dali šťastný gól na 2:3 a dobře sehráli powerplay. Bereme bod, vzhledem k průběhu zápasu jsme za něj rádi. Samozřejmě je škoda, že jsme neproměnili ani jeden nájezd, mohli jsme se trošku přiblížit výhře. Ale bod bereme.