Proti Třinci se nedařilo, energetici si odnesli šest branek

Páteční zápas s Třincem sice nabídl pěknou hokejovou podívanou, nikoliv však pro karlovarského fanouška. Třinečtí proti Energii chytili střeleckou slinu a postupně karlovarským hokejistům nasázeli šest branek. Rozhodující byla hlavně vyloučení a takřka jako vždy neproměňování šancí. Jubilejní 200. zápas v nejvyšší české soutěži odehrál Vojtěch Polák, symbolicky proti Třinci, který byl jeho soupeřem také při jeho debutu.
Tipsport extraliga, 47. kolo, pá 21.2.2020
Oceláři Třinec
2:6
1:3, 1:1, 0:2
Branky a nahrávky: 6. Gríger (Stříteský, Šenkeřík), 31. Eminger (Graňák, V. Polák) – 3. M. Stránský (Marcinko, P. Vrána), 9. P. Vrána (M. Doudera, Gernát), 19. Galvinš (Chmielewski), 28. Gernát (Marcinko, Chmielewski), 47. M. Doudera (P. Vrána), 52. M. Doudera (Hrňa, Dravecký).
diváci4048
Karlovy Vary: Bednář – Šenkeřík, Stříteský, Graňák (A), Plutnar, M. Rohan, Eminger, D. Mikyska – T. Rachůnek (C), Gríger, Flek – Kohout, Vildumetz, O. Beránek – V. Polák (A), T. Mikúš, Šik – Koblasa, Černoch, Vondráček.
Oceláři Třinec: Kváča – Gernát, M. Doudera, Galvinš, D. Musil, M. Adámek, Kundrátek – M. Stránský, P. Vrána, Martin Růžička (A) – Hrňa, Marcinko, Chmielewski – Hrehorčák, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Adamský (C), Novotný, Dravecký (A) – Polanský.

Páteční zápas proti Třinci byl specifickým hlavně pro Vojtu Poláka, ten si totiž odbyl svůj 200. start v nejvyšší soutěži. Shodou okolností proti stejnému soupeři, který ho čekal při jeho debutu v patnácti letech. Start do tohoto zápasu se ale nevydařilo nikomu v týmu, hned ve třetí minutě se totiž Matěj Stránský v přesilové hře před bránou dostal moc prostoru a nasměroval puk za Bednáře. Ten v tomto zápase musel nahradit Filipa Novotného, kterého trápilo lehké zranění. Dvojku mu dělal mladík Hamrla, a energetici tak stanovili nový rekord v nejmladší brankářské dvojici Tipsport extraligy.

Hned po první brance ale energetici zaveleli k protiútoku a během chvíle se mohli radovat, Šenkeříkova střela od modré čáry trefila však pouze tyčku. Energetici i nadále chtěli rychle srovnat hru a to se jim nakonec podařilo, při přesilové hře totiž Dávid Gríger výborně tečoval Stříteského ránu od modré čáry a srovnal stav zápasu. Úvodní třetina však byla velmi divoká, hrálo se ve svižném tempu, plno ostrých soubojů, z nichž jeden odnesl tvrdě i Tomáš Vildumetz.

Z hlediska předvedené hry se ale dařilo více Třinci, v polovině úvodní periody totiž znovu brankově odskočil. Bednář, ačkoliv byl velmi dobře cloněn, první tvrdou střelu vyrazil, dorážka Petra Vrány už ale v síti skončila. Zbývající část třetiny byl k vidění hodně divoký hokej a nakonec ještě i jedna branka. Minutu před koncem se Guntis Galvinš střelou z mezikruží trefil přesně k tyči. Karlovaráky to ale nepoložilo a hned po přestávce se snažili drát do útoku, nedařilo se jim ale dostat do pořádného zakončení. Místo domácích se ho však dostalo třineckým hokejistům, rychlá kombinace v útočném pásmu, na jejímž konci přesně pálil Martin Gernát. Energetikům se však v tomto zápase dařily přesilové hry a potvrdilo se to i podruhé, puk rychle putoval po modré čáře, dostal se na hůl Vladimíra Emingera, který nekompromisní střelou snížil opět na rozdíl dvou branek. Energetici měli velkou chuť na další branku a snažili se o ni, ani další dvě přesilové hry jim k tomu ale ve druhé části nepomohly.

Poslední perioda začala hodně divoce a to hlavně ze strany hostů. Ti si chtěli pojistit svůj náskok a tak Bednáře zasypali několik střelami, ten ale další puk za svá záda nepustil. Hru poté rozkouskovalo několik vyloučení, kdy byly k vidění snad všechny typy přesilových her. Týmy se trestné lavici střídaly tak dlouho, až se při hře ve čtyřech trefil od modré čáry Milan Doudera a opět navýšil Třince na tři branky. Hra se přiostřila a během jednoho střídání obdrželi energetici dvou a pětiminutový trest zároveň, což je odsoudilo k dlouhému oslabení ve třech. Oceláři se ale +s ničím nerozpakovali a hned po vhazování přidali šestou branku zásluhou Milana Doudery. Po dlouhé hře ve čtyřech se sice energetici ještě snažili se zápasem něco udělat, na zvrácení zápasu už to ale opravdu nestačilo.

Tomáš Mariška (HC Energie Karlovy Vary): V zápase bylo několik momentů, které rozhodly. Prvním byl ne zrovna ideální vstup do utkání, první třetinu jsme měli odehrát lepším výsledkem a menším rozdílem. Měli jsme několik šancí, které jsme nevyužili, dostali jsme laciné branky, Třinec se dostal poměrně lehce do vedení. Poté za stavu 2:4, kdy jsme se zlepšili, zatlačili jsme, jsme nevyužili přesilové hry a nedotáhli jsme se blíž. Potom jsme těžko mohli ve třech lidech vzdorovat také ofenzivní síle, jakou má Třinec.

Marek Zadina (HC Oceláři Třinec): Myslím, že jsme dnes odehráli velmi dobré utkání. Věděli jsme, že domácí mančaft hraje doma velmi dobře, připravili jsme se na něj, věděli jsme, že mají velmi dobrý přechod z obranné fáze do útočné, výborně bruslí a to jsme dnes eliminovali. Velmi dobře jsme odehráli útočném pásmo, kde jsme soupeře eliminovali. Dali jsme góly v přesilovce, prosadili se obránci, ti pomohli týmu k vítězství.