První nula pro Ebenstreita! Junioři nedovolili Liberci skórovat

Z prvního letošního výjezdu se karlovarští junioři vrací stoprocentní. O body v úterním duelu obrali i liberecké Bílé Tygry. A co víc Adam Ebenstreit vychytal první čisté konto nejen v letošní sezóně, ale i v extralize juniorů. Bodový zisk z tohoto zápasu vrátil svěřence Václava Eismanna na první místo tabulky extraligy juniorů. Tento týden však pro karlovarské mladíky ještě rozhodně nekončí. V jeho závěru mají na programu dva domácí duely. V pátek přivítají tým Komety Brno a v sobotu se postaví hráčům Dukly Jihlava.
DHL Extraliga juniorů, 36. kolo, út 3.1.2023
Liberec
0:2
0:1, 0:1, 0:0
Branky a nahrávky: 9. Kočí (Šmajda), 22. Varvařovský (Šlechta, Bulka) .
Rozhodčí: Wagner, Zavřel – Hradil, Dědek
vyloučení3:4
využití0:1
střely na branku23:26
diváci68
Liberec: Krátký (Hambálek) – Jakubec, Meisel, Ehrenberger, Hladík (C), Culek, Patzelt, Průšek – Kříž, Plos, Kofroň, Vološín, Janata, Špilka, Brouček, Fiala, Hois, Pekař, Pérez (A), Jansa
Karlovy Vary: Ebenstreit (Dybal) – Vogel, Kočí, Smýkal, Krajčík (A), Bulka, Dorot (A), Beran, Anton – Babeliak, Šmajda, Kusak, Adámek, Šlechta, Botoš (C), Skuhravý, Váňa, Varvařovský, Handl, Pastor

V duelu s Bílými Tygry branku energetiků hájil Adam Ebenstreit. Utkání s kotoučem na holích zahájili liberečtí mladíci, ale brzy o něj byli obráni. V pohotovosti musel být Čeněk Krátký, kterému kolem klece proletěly střely Filipa Krajčíka. Zasahovat musel až proti střele Matěje Skuhravého, který projel mezi obránci. Stejně jako v utkání s Bruslaři se karlovarští dočkali početní výhody po špatném střídání Tygrů, když rozhodčí napočítali na ledě víc hráčů než je povoleno. A i tentokrát s využitím výhody nezaváhali. Skóre otevřel, devět sekund před jejím vypršením, střelou od modré Matteo Kočí. Liberečtí se po inkasované brance sešikovali k útoku. Akce Lukáše Plose a Jakuba Ehrenbergera skončila nezdarem díky bloku jednoho z energetiků. Kousek od srovnání byl ve dvanácté minutě Filip Kříž, jeho střela však skončila v síti na špatné straně branky. Pět minut před koncem třetiny se k několika akcím dostali energetici, ale branky se ani oni nedočkali. V závěru třetiny několikrát zasáhl Ebenstreit a do šaten se po siréně odcházelo za stavu 0:1.

Hned ve druhé minutě prostřední části lovil ze své klece kotouč opět Čeněk Krátký. Dorážkou střely Roberta Šlechty se o to postaral David Varvařovský. Liberečtí mladíci se snažili založit akci, kterou by překonali karlovarského gólmana, ale nedařilo se jim přejít přes modrou čáru. Naopak na pozoru se musel mít Čeněk Krátký, i když některé střely mu moc práce nepřidělaly, protože proletěly nad anebo kolem jeho branky a ty zbývající neprošly přes blokující hráče. I přes nepříznivý stav utkání předvedl jeden z libereckých hráčů férové gesto a odvolal trest pro jednoho z energetiků. Liberečtí se snažili vyzrát na Ebenstreita, ale ani střela Matouše Jakubce cestu do jeho svatyně nenašla. Lapačku musel na druhé straně vytáhnout liberecký brankář proti střele Davida Varvařovského. Před polovinou třetiny se dostala ke slovu karlovarská obrana a i Ebenstreit. Po nepřesném rozehrání domácích zahrozil Michal Kusak, ale Krátký mu šanci na gól zmařil.

Třetí třetinu chtěl útočnou akcí zahájit Lukáš Plos, jeho přihrávku však Filip Kříž nezachytil a Ebenstreit mohl zůstat v klidu. Zasahovat musel nakonec Krátký proti střele Jakuba Vogela. Se střelou Dominika Broučka si poradili karlovarští obránci. Ve čtyřicáté šesté minutě se liberečtí dočkali přesilové hry. V její polovině došlo ke strkanici mezi Radimem Handlem a Samuelem Fialou, za což byli oba bojovníci rozhodčími odměněni dvěma minutami za hrubost. Hrálo se tak čtyři proti třem. Energetici zhruba minutu hry ve třech zvládli. Ve hře čtyři na čtyři měl velkou šanci Ondřej Culek, jeho střela nakonec karlovarskou branku minula. Lepší mušku měl Matteo Kočí, ale jeho střelu zachytil Krátký. Jen co se karlovarští vzpamatovali z oslabení, šli do čtyř znovu. Ani tuto přesilovou hru liberečtí neodehráli podle svých představ a skóre zůstalo nezměněno. Namále měl Ebenstreit poté co Samuel Fiala tečoval bruslí střelu Ondřeje Culka, kotouč si to nakonec namířil mimo branku, takže gólman energetiků byl bez práce.

Karlovarští mladíci si v tomto utkání hodně vylepšili statistiky ubránění oslabení, neboť zhruba pět minut před koncem šli znovu do čtyř. Ebenstreit musel sice zasáhnout proti pokusu Pavla Průška, ale i toto oslabení energetici ustáli. Tygři posléze opět doplatili na špatné střídání a v početní výhodě si zahráli svěřenci Václava Eismanna. Tato přesilovka nakonec zůstala nevyužita. Na zhruba poslední minutu byl na střídačku odvolán Čeněk Krátký a liberečtí se pokusili v šesti otočit skóre. Energetici si však své vedení pohlídali a o body obrali své hostitele i tentokrát.

Richard Lobo (Bílí Tygři Liberec) Do utkání jsme vstoupili extrémně vlažně. Začali jsem hrát až od půlky zápasu, což už bylo pozdě. Soupeř si pak svůj náskok pohlídal. Vary si to zasloužily víc než my.