První utkání osmifinále ovládli karlovarští dorostenci

SD: HC Sparta Praha - HC Energie Karlovy Vary 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
Mladí energetici se vydali na led pražské Sparty za prvním utkáním ze série hrané na tři vítězná utkání play-off. Po napínavém začátku Karlovarští během druhé třetiny vstřelili první branku. Ve třetí třetině svůj jednobrankový náskok zvýšili na dvoubrankový. Sparťanům se podařilo střelecky prosadit až v poslední minutě. Skvělý brankář Grančarov opět zazářil a vychytal dvaatřicet střel. Energetici se mohou radovat z první výhry a v klidu se připravit na druhé utkání. To sehrají již v pátek 4.3. od 17:30.
Extraliga staršího dorostu, OF1, čt 3.3.2016
Sparta
1:2
0:0, 0:1, 1:1
Branky a nahrávky: 60. Komárek (Šmerha, Michnáč) – 24. Kurfürst (Slabý), 50. Bečka (Horký). Rozhodčí: Michal Škrobák – Marek Šmika, Radek Špringl. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 87. Střely na branku: 33:23. Průběh utkání: 0:2, 1:2.
Sparta: Wolf – Janda, Vízner, Eliáš, Jeřábek (A), Horský, Vandas (A), Sedliský – Šmerha, Šrámek, Švarc, Šišolák, Kafka, Nacházel, Michnáč, Safin, Komárek (C), T. Schwamberger, Maršoun, Wojnar
Karlovy Vary: Grančarov – Bernáth, Klejna, Vápeník, Hrůša, Pajk, Pátek, Štaif – Šála, Bečka, Salnikov, Slabý, Pastyřík, Prošek, Horký (A), Chodounský, Davídek (A), Hotěk, Petrov, Kurfürst (C), Halberštát.

Už od samého začátku hry se hrál parádní hokej s mnoha šancemi. V úvodních minutách hry měl navrch pražský celek, ale bohužel pro něj branku nevsítil. Poté se také ukázali hosté, kteří rozhodně nechtěli být pozadu. Energie v průběhu třetiny kousala, ale k ničemu to nevedlo.

Z domácích byl nejaktivnějším hráčem Vojtěch Komárek, který se párkrát mihl před brankářem Grančarovem, ale jejich minisouboj vždy vyhrál brankář hostujícího výběru. Do konce zahajovacího dějství se nic podstatného nestalo, a tak se šlo do šaten za stavu 0:0.

Prostřední dějství bylo zcela totožné, jako to první. Opět šance na obou stranách kluziště, parádní hokejová podívaná a především tvrdá hra a souboje, to všechno bylo ozdobou prvního zápasu osmifinále. Zároveň jsme byli svědky prvního gólu celého zápasu. První branku a zároveň první gól série obstaral Energetik Matěj Kurfürst, který využil zaváhání v domácí obraně, když brankáře Wolfa prostřelil střelou ze strany.

Diváci si rozhodně nemohli stěžovat na špatný hokej. Ve zbylých deseti minutách se snažil domácí celek prosadit, ale pro sparťanské fandy, rodiče hráčů a příznivce hokeje bohužel neúspěšně. V šanci se objevili třeba Ostap Safin či Vojtěch Komárek. Vše ale hostující strážce svatyně pochytal.

Ve třetí třetině Pražané na pokyny svého trenéra Žemličky zlepšili pohyb a hru v útočném pásmu. Brankář Filip Grančarov ale držel svůj výběr zuby nehty a nedovolil domácím vyrovnat. Karlovarská Energie plnila od svých trenérů pečlivě všechny pokyny a odměnou jim byl druhý zásah v síti domácího brankáře Wolfa. Zpoza sparťanské klece přihrával Michal Horký před bránu domácích, kde stál plně připravený Jan Bečka. Bečka dostal puk přímo na hokejku, následně vyslal přesný projektil směrem na soupeřovu branku a trefil se parádně.

Domácí lodivod burcoval své svěřence, jak to jen šlo, ale hostující obrana byla velice precizní a nepouštěla sparťanské forwardy do velkolepých šancí. V posledních dvou minutách třetí periody si vzal trenér Pražanů oddechový čas a hráči pod jeho taktovkou přijímali různé pokyny. Nakonec ještě domácí muž s maskou Wolf šel na střídačku a sparťané to zkusili v šesti hráčích v poli a vyplatilo se. Přesně v čase 59:24 se z dorážky před brankou hostí prosadil sparťanský šikula Vojtěch Komárek, který tak kosmeticky upravil skóre na konečných 1:2.

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary): Velice mě nadchlo, jak naše mužstvo do utkání vstoupilo. Dokázalo eliminovat obrovskou kvalitu Sparty, která zůstává v sérii i nadále favoritem i přes naše vítězství. Vytknout našim hráčům nemáme absolutně co, protože se snažili do puntíku plnit taktické věci, které jsme si před zápasem řekli. Přidali tam obrovský charakter a byli jsme zaslouženě odměněni, přestože Sparta měla v závěru velký tlak. My se musíme připravit na zítřejší odvetu a uvidíme. Brankář Filip Grančarov odchytal podle mě jeden z nejlepších zápasů v sezoně. Ve druhé třetině nás hodně podržel, když chytil dva tutové góly, a ta jedna branka, která byla z dorážky, tam si myslím, že moc reagovat nemohl.