S Kometou rozhodla druhá třetina

HC Energie - HC Kometa Brno 2:4 (2:2, 0:2, 0:0)
Dohrávka 6. kola Energii body nepřinesla. Se silnou Kometou drželi domácí gólově krok jen v první třetině, kdy na dva zásahy Brňanů odpověděl nejprve Sebastian Gorčík a poté Tomáš Dujsík. Pro oba šlo o první trefu v sezoně. Domácí pak zůstávali střelecký aktivní, góly ale už padaly pouze na druhé straně. Dvěma zásahy v prostřední třetině rozhodli Jihomoravané o svém vítězství.
Tipsport extraliga, 6. kolo, ne 25.9.2016
Kometa Brno
2:4
2:2, 0:2, 0:0
Branky a nahrávky: 8. Gorčík (Harkabus), 13. Dujsík (Mullane, Skuhravý) – 3. Nečas (M. Kvapil), 12. T. Vondráček (Dočekal, Zábranský), 28. Trška (Dočekal), 38. T. Vondráček (V. Němec, O. Němec). Rozhodčí: Hribik, Hejduk – Rozlílek, Kokrment. Vyloučení: 2:7. Využití: 1:0. Diváci: 3265. Střely na branku: 47:22. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:4.
Karlovy Vary: Závorka – Harant, Dujsík, Sičák, Baránek, Tomáš Dvořák, Benák, M. Rohan – T. Rachůnek, Stloukal, Kindl – Mullane, Skuhravý, V. Tomeček – Harkabus, Matuš, Gorčík – Gríger, Flek
Kometa Brno: Vejmelka – Štencel, O. Němec, Gulaši, Kováčik, Malec, Trška, F. Král, Zábranský – M. Kvapil, Nečas, M. Erat – Zaťovič, V. Němec, Haščák – J. Káňa, Čermák, H. Zohorna – Dočekal, Hruška, T. Vondráček

Energetici nastoupili do zápasu s Kometou jako jasný outsider a první minuty nenasvědčovaly, že by tomu mělo být jinak. Už v polovině třetí minuty se dostal k odraženému kotouči před brankou mladík Martin Nečas a pohodlně ho doklepl ze přesouvajícího se Tomáš Závorka, čímž vstřelil svou první branku v extralize. Ten pro zápas dostal přednost před Davidem Honzíkem, kterého navíc střídal již během první třetiny zápasu v Třinci, ani to ale tentokrát brzkému inkasování nepomohlo. Nemuselo to ale ani tolik vadit, o pár minut později už se totiž radovali i karlovarští hokejisté, a to po tečované střele Sebastiana Gorčíka, která zaplula přesně pod víko.

První třetina se hrála v poměrně vysokém tempu, avšak energetici Kometě stíhali a byli jí rovnocenným soupeřem. Góly ale začaly padat poměrně ve velikém počtu, do vedení se dostali opět hostující hokejisté. Brňané vybojovali na modré čáře kotouč, Tomáš Vondráček si jej dovezl před branku a poslal jej bez problému za Závorku. Neuběhla ale ani minutka a bylo opět vyrovnáno, od modré se trefil exbrněnský obránce Tomáš Dujsík. U této branky si připsal asistenci Pat Mullane, který tak bodoval hned v prvním zápase za karlovarský celek.

Druhá třetina nabídla opět velmi atraktivní hokej, šťastný v ní byl ale jen jeden tým. Do veliké šance se jako první hnal Kindl, nedokázal ale Vejmelku v samostatném úniku překonat a Kometa udeřila z protiútoku. Peter Trška se protáhl po pravé straně až na hranici kruhu, odkud se bez problému trefil pod víko Závorkovy klece. Ihned poté se Kometa mohla radovat z další branky, osamocený Erat ale nedokázal z blízkosti vyzrát na karlovarského brankáře. Velikou dobu se nic většího nedělo, až pár minut před sirénou přišlo nějaké vzrušení. Nejprve měl šanci hbitý Tomeček, ani on se ale neprosadil, a tak znovu zaúřadovala Kometa. Po krásné akci, kdy hosté zamotali karlovarským obráncům hlavy, se znovu prosadil Tomáš Vondráček.

Úvod třetí třetiny patřil domácímu celku, konkrétně Tomáši Rachůnkovi, který se dostal do veliké šance, tu ale nedokázal proměnit. Karlovarský útočník se snažil dorazit kotouč do zpola odkryté branky, brankář Vejmelka se ale stihl přesunout. O pár minutek později se snažili karlovarští hokejisté dorazit puk po Harantově střele, brankář Komety byl ale opět velmi pozorný. Karlovarští se ve zbytku třetiny spíše marně snažili ohrozit brněnského brankáře, žádnou větší šanci si nevytvořili, a to ani v přesilových hrách, které měli k dispozici. Kometa se ubránila a domů si tak odvezla další body do tabulky, ve které se dostala na druhé místo. Energetici tak mají po šesti zápasech na kontě stále pouze tři body, se kterými okupují předposlední příčku.

Mikuláš Antonik (HC Energie Karlovy Vary): Bojovali jsme, makali a vytvořili jsme si spoustu šancí. Bohužel jsme byli trochu neproduktivní, hlavně v přesilových hrách. Pokud chceme pomýšlet na zisk bodů, tak se tolik přesilových her musí zúročit. Navíc góly, které jsme dostali, byly po individuálních hrubých chybách. Pokud budeme chtít bodovat v dalších zápasech, nemělo by se to stávat. Je hezké, že si můžeme říct, že jsme odehráli dobrý zápas, ale bohužel jsme zase bez bodu. A my potřebujeme začít sbírat body.

Martin Pešout (Kometa Brno): Když jsme sem jeli, věděli jsme, že nás zde čeká těžké utkání a jsme rádi, že jsme to zvládli za tři body, protože za tři body jsme tady už dlouho nevyhráli. Chtěl bych především pochválit naše hráče, kteří chodili na oslabení, protože tam se zápas zlomil. Domácím jsme také trochu dali lekci z produktivity.