Sérii porážek starší dorostenci neprolomili

SD: Rytíři Kladno - HC Energie Karlovy Vary 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
Po páteční prohře v Chomutově se za 22. kolem NOEN Extraligy staršího dorostu vydali energetici do Kladna, kde je čekali místní Rytíři. Prolomit sérii porážek se však hostům nepodařilo a utkání skončilo v poměru 4:1 pro domácí. Jediný gól Karlových Varů vstřelil Jan Bečka.
Extraliga staršího dorostu, 22. kolo, so 21.11.2015, ČEZ Stadion
Kladno
4:1
1:0, 1:0,2:1
Branky a nahrávky: 2. Kubík (Šíma), 23. Kalaj (Kubík, Hrabík), 59. Kubík (Kalaj), 60. Kubík (Kalaj) – 43. Bečka (Klejna). Rozhodčí: Lukáš Bejček – Jakub Frodl, Jiří Svoboda. Vyloučení: 7:4. Využití: 1:1. Diváci: 88. Střely na branku: 29:16. Průběh utkání: 1:0, 2:0, 4:1.
Kladno: Stahl (Zázvorka) – Klusáček, Šíma, J. Kučera, Veber, Müller, Kiml, Smrž – Řepka (A), Sagan, Hrabík, Bláha, M. Kučera, Kalaj, Husarik, Kovacs, Kubík (C), Pejchal (A).
Karlovy Vary: Beran (Grančarov) – Bernáth, Klejna, Vápeník (A), Hrůša, Štaif, Kala – Šála, Bečka, Petrov, Slabý, Pastyřík (C), Prošek, Horký (A), Chodounský, Hotěk, Kaňkovský, Kurfürst, Halberštát.

Do utkání vstoupili kladenští Rytíři velmi aktivně a hned od začátku na hostující Energii vyvíjeli silný tlak. Již ve druhé minutě Kladenští skórovali. Poté, co Michal Šíma unikl karlovarské obraně a za modrou přihrával, se dokázal střelecky prosadit domácí kapitán Adam Kubík svou střelou z mezikruží. Hostujícím dorostencům se stále nedařilo dostat ze spárů domácích Rytířů, kteří pálili na Berana jednu střelu za druhou. Ve třetí minutě se do střelecké pozice dostal ujíždějící Dominik Šála, ale s jeho táhlou střelou si domácí brankář bez větších obtíží poradil. Energetikům byly nabídnuty celkem tři přesilové hry. První získali v osmé minutě a o pouhou minutu později už hráli hru pět na tři, jenž využít nedokázali. Domácí málem navýšili svůj jednobrankový náskok, ale díky zásahu karlovarského brankáře se jim to nepodařilo, a tak jeden z domácích útočníků nastřelil pouze tyč. Ve třinácté minutě se hostujícím nabídla další přesilová hra, která opět skončila bez využití, avšak hosté si již dokázali udržet lépe útočné pásmo. Rytířská obrana předvedla kvalitní zásahy. V závěru prvního dějství byli na kotouči zpětně domácí.

Druhá třetina nabídla opět jednu inkasovanou branku Karlových Varů. Ve 21. minutě byl vyloučen jeden z hostujících obránců, a to se energetikům stalo osudné. Kladenští přesilové hry využili. Beran proti rozjetému Adamu Kalajovi hodně vystartoval, a domácí útočník si tak dovolil kličku za něj, následně již uklízel puk do prázdné sítě. O chvíli později se uvolnil Martin Slabý, který svůj únik domácí obranou zakončil prudkou střelou na Stahla, ale ta zasáhla pouze jeho beton. Rytíři útok opětovali, ale tentokrát se na Kubíkovu střelu Beran nenachytal. Ve 26. minutě odjel na trestnou karlovarský obránce, ale tato kladenská přesilová hra zůstala bez využití. Beran během ní všechny střely úspěšně zlikvidoval. O čtyři minuty později se vylučovalo na druhé straně. Ve 32. minutě hráli hosté hru pět na tři, při které se do šance dostal karlovarský kapitán Pastyřík, ale domácí brankář Stahl se fantasticky přesunul a jeho střelu na poslední chvíli zastavil. Zbytek hry pět na tři si domácí dokázali bez větších obtíží ohlídat. Minutu před koncem druhé periody se vylučovalo pro změnu zase na straně hostů.

Kladenští předváděli skvělé výkony i v závěrečném dějství, avšak jsme zde mohli zaznamenat i jediný gól energetiků. Minutu po začátku poslední třetiny domácí snížili dvoubrankový náskok Rytířů na jednobrankový při přesilové hře. Před brankou kladenské branky vznikla obrovská skrumáž, během níž se dokázal nejlépe zorientovat Jan Bečka, který kotouč poslal za Stahla. Tato branka hosty více nabudila a pouštěli se do více útoků. V 58. minutě Beran zůstal na střídačce a hosté se rozhodli zkusit hru v šesti. To jim však nevyšlo. Domácí si svoji výhru pojistili trefou do prázdné branky. Ujíždějící Adam Kalaj si několikrát vyměnil puk s již zmiňovaným Adamem Kubíkem, který následně poslal kotouč do sítě prázdné branky. Hosté se z posledních sil snažili se stavem utkání ještě něco udělat, ale to se nepodařilo. Osm vteřin před koncem utkání opět zafungovala kombinace Adam Kalaj-Kubík. Beran lehkovážně skočil po puku, což se mu nevyplatilo. Adam Kubík poslal puk za jeho beton, a tímto gólem si tak završil hattrick a zpečetil kladenské zasloužené vítězství. Hostující karlovarské Energii se nepodařilo prolomit sérii porážek a Rytířům doma nechali cenné tři body.

Jiří Kopecký (Rytíři Kladno): Z naší strany to bylo nervózní, protože jsme už potřebovali vyhrát. Dnes musím kluky pochválit za bojovnost, bylo na nich vidět, že chtějí vyhrát. Co si budeme nalhávatm, my jsme teď měli dva těžké soupeře - Sparta, Slavia - na které nemáme. Oni mají o třicet bodů víc. Dnes to byl protivník ze středu tabulky a my jsme podali dobrý výkon a zaslouženě jsme vyhráli.

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary): V první řadě je potřeba pogratulovat soupeři za zasloužené vítězství, protože si za ním šli více než my. Předvedli jsme výkon, který nebyl hodný extralize staršího dorostu. A to jak po dovednostní, tak po taktické stránce a v neposlední řadě po stránce nasazení. Naším největším problémem je momentálně střílení branek. My jsme za posledních osm zápasů dali deset branek, což je málo i na fotbal a my s tím chceme hrát hokej? To je veliký problém a i proto dnešní utkání dopadlo tak, jak dopadlo.