Sérii tří domácích zápasů začala Energie prohrou proti Hradci Králové

Energetici na úvod domácí série padli s Hradcem. Hosté se dostali do vedení už v úvodní třetině, svůj náskok i díky dvěma využitým přesilovkám navýšili v průběhu druhé části až na tři góly. Domácím se sice, taktéž v početní výhodě, podařilo snížit, i přes velký tlak v poslední třetině ale na vyrovnání nedosáhli. Naopak, výhru Hradce pečetil v poslední sekundě do prázdné karlovarské branky Jordann Perret.
Tipsport extraliga, 19. kolo, pá 29.10.2021
Mountfield HK
1:4
0:1, 1:2, 0:1
Branky a nahrávky: 40. Vondráček (Pulpán, T. Rachůnek) – 11. Kevin Klíma (Jergl, Blain), 27. Oksanen (Blain, Kiviaho), 38. Blain (Smoleňák, Oksanen), 60. Perret (Koukal).
diváci2351
Karlovy Vary: F. Novotný – Martin Rohan, Plutnar, T. Havlín, T. Hanousek, Parkkonen, Pulpán (A), Vodička – T. Rachůnek (A), Kracík, Flek – Průžek, Miškář, O. Beránek – Hladonik, Jiří Kulich, Kohout – Redlich, Osmík, Vondráček (C).
Mountfield HK: Kiviaho – Nedomlel, Blain, Gaspar, F. Pavlík (A), Kalina, McCormack, Jank – Smoleňák (C), Lev (A), Oksanen – Perret, Kevin Klíma, Jergl – R. Pilař, Lalancette, Kelly Klíma – Šalda, Koukal, Orsava.

První třetina patřila výhradně hostům, kteří vyslali na domácí branku celkem sedmnáct střel. Hradec mohl jít do vedení už v 6. minutě, Smoleňáka ale zastavilo břevno domácí branky. První gól v zápasu tak přišel v jedenácté minutě a postaral se o něj hradecký Kevin Klíma. Hosté měli šanci vedení navýšit v přesilových hrách, ale to se jim nepodařilo a na konci třetiny tak svítilo skóre 0:1.

Ve druhé třetině se podařilo Lvům odskočit na rozdíl tří branek. Nejprve v 27. minutě prostřelil Novotného Ahti Oksanen nahozením kousek za modrou. O tři góly vedli hosté v 38. minutě, kdy přesilovou hru při vyloučení Hanouska využil Radek Smoleňák. Domácí ještě nesložili zbraně, taktéž v početní převaze vykřesal jiskru naděje pro Energii Tomáš Vondráček, který tečoval střelu Pulpána od modré čáry.

Poslední dějství nabídlo už pouze jedinou branku, a to sekundu před koncem, když se při powerplay domácích trefil do opuštěné svatyně Jordann Perret.

Tomáš Mariška (HC Energie Karlovy Vary): Proti nám dnes stálo velice silné, organizované mužstvo hrající ve velké formě. Bylo to jasně vidět v první třetině, kdy měli lepší pohyb a zatlačili nás. My jsme hráli obětavě do obrany, ale jen s vypětím všech sil jsme se tomu tlaku bránili. Od poloviny zápasu jsme začali být smělejší do útoku, vytvořili jsme si pár šancí. Je škoda, že nám tam padl jen jeden gól. Kdybychom dali další branku, tak jsme to utkání mohli zdramatizovat víc. Bohužel dnes jsme nebyli lepším týmem a Hradec ukázal svou kvalitu. Hráčům nemám co vytknout, na ledě nechali všechno, rvali jsme se do posledního střídání. Kvalita byla ale na straně soupeře a ten zaslouženě zvítězil.

Tomáš Martinec (Mountfield HK):Myslím si, že dvě třetiny jsme hráli velice slušný hokej. Hráli jsme to, co jsme si předsevzali a podle plánu, s jakým jsme sem přijeli. Na domácích bylo trošku vidět, že nejsou v takovém rozpoložení, v jakém by asi chtěli být. Pomohli jsme si přesilovkami, myslím, že jsme šli zaslouženě do vedení. Mrzí mě závěr druhé třetiny, kdy jsme propadli, udělali zbytečný faul a domácí nás potrestali v přesilovce. Mělo to vliv na celou třetí část, kdy jsme byli pod velkým tlakem Varů a několikrát i s velkým štěstím jsme se ubránili. Jsme rádi, že jsme ten výsledek uhájili.