Sezonu zakončil vítězný obrat

HC Energie - HC Slavia Praha 3:2 (0:0, 1:2, 2:0)
Poslední utkání play-out bylo pro hokejisty A-týmu zároveň závěrečným zápasem sezony 2014/15. V KV Areně lépe začali baráž očekávající slávisté, v pohodě hrající energetici však třemi pohlednými brankami v druhé polovině utkání otočili skóre na svou stranu. Připsali si tak páté vítězství v řadě a v konečném pořadí ročníku obsadí celkové 11. místo.
Tipsport extraliga, OUT6, ne 22.3.2015
Slavia
3:2
0:0, 1:2, 2:0
Branky a nahrávky: 34. Micka (V. Tomeček, Skuhravý), 48. Gorčík (Habal), 59. Vachovec (Balán) – 23. Holec (Vas), 27. Sklenář (Tomic, Šenkeřík). Rozhodčí: Horák, Wagner – Lučan, Kis. Vyloučení: 3:3. Bez využití. Diváci: 2836. Střely na branku: 33:33. Průběh utkání: 0:2, 3:2.
Karlovy Vary: Habal – Dvořák, Deyl, Sičák, J. Tomeček, Šmach, Šafář, Harkabus, Kohout – Zadražil, Duda "C", Bartek – Vachovec, Balán, D. Hruška – Micka, Skuhravý, V. Tomeček – Gorčík, Kverka, Koblasa
Slavia: Furch (40. Svoboda) – Šenkeřík, Valach, Štich, Růžička, Šulc, Knot, Drahorád, Novák – Tomica, Bednář "C", Sklenář – J. Doležal, T. Doležal, Stránský – Poletín, Vas, Holec – Kolář, Andres, Babka

Energie vstoupila do utkání o dost aktivněji než hosté z Prahy. Potvrdily to brzké šance Tomečka, Šmacha nebo Koblasy. Ve 4. minutě přišlo na řadu první vyloučení na straně Slavie, protože Tomica se provinil nedovoleným držením hole protihráče. Domácím se ale početní výhoda vůbec nevydařila. I tak ale Energie předváděla útočný hokej a přidělávala obráncům Slavie značné problémy. Všechny akce ovšem skončily u skvěle chytajícího Furcha, který si se všemi šancemi domácích poradil. Ve 14. minutě oslabil svůj tým Bednář kvůli hákování. Během početní převahy se prezentoval nebezpečnou akcí Duda, který projel téměř půlku hřiště a zakončoval u samotného Furcha, ten musel vytáhnout další skvělý zákrok. Duda si podobnou příležitost zopakoval v 19. minutě, avšak ani při této příležitosti a následné dorážce neuspěl. První třetina tak skončila bez branek.

Do druhého dějství vstoupila Slavia aktivněji a tato snaha Pražanům přinesla ve 22. minutě střelu a nebezpečnou teč, která naštěstí pro Habala šla těsně mimo. Ve 23. minutě se ale hosté radovali už z branky. O tu se zapříčinil Miroslav Holec, který se zmocnil kotouče v polovině hřiště, ujel po pravé straně a následně z mezikruží zvolil přesné zakončení, na které Habal nestačil. Hosté pak své vedení navýšili ve 27. minutě. Jakub Sklenář měl blízko k odraženému kotouči z hole Tomici a rychlým zakončením se dokázal prosadit. Druhá branka byla pro Karlovarské budíčkem, a ti zareagovali na situaci již ve 34. minutě, když se Tomáš Micka prosadil šikovným popostrčením kotouče po nahrávce od Vojtěcha Tomečka. Poslední výrazná příležitost přišla ve druhé třetině až v čase 37:12, když se Bartek řítil na Furcha. Před samotným zakončením ho však dojel Knot a nebezpečí před slávistickou brankou zažehnal.

Čas na vyrovnání se domácím krátil, navíc vyloučení Šafáře ve 43. minutě energetikům příliš nepomohlo. Pražané se však při této přesilové hře neprezentovali žádnou nebezpečnou akcí, a tak domácí dále pokračovali ve snaze vyrovnat. Tu mohl korunovat Vachovec, který v 46. minutě jel sám na Svobodu, který od třetí třetiny vystřídal Furcha. Ve 48. minutě nastala kuriózní situace. Domácí Sebastián Gorčík vyrovnal na 2:2, avšak minutu předtím po tyči Babky rozhodčí signalizoval, že si půjde prohlédnout video. Na verdiktu videa tak bylo, zda se skóre změní na 2:2 nebo 1:3. Situace nakonec dopadla lépe pro Energii. V 52. minutě mohli domácí přidat další branku, ale kotouč skončil pouze na pravé tyči a za Svobodou nabral směr z brankoviště pryč. Nakonec se z vítězství přeci jen radovala Energie. V 59. minutě se totiž po chybě hostů dostal ke kotouči Balán, který puk vyvezl a v přečíslení tři na dva si vybral Michala Vachovce najíždějícího na zadní tyč. Ten kotouč doklepl za bezmocného Svobodu. Hosté si čtyřicet vteřin před koncem vzali oddechový čas, ale ani následné odvolání Svobody z branky a hra v šesti proti čtyřem, jim kýženou vyrovnávací branku nepřinesla.

Karel Mlejnek (HC Energie Karlovy Vary): Teď asi nemá cenu hodnotit samotný zápas, ale chtěl bych se ohlédnout stručně za celou sezonou, která pro nás utkáním se Slavií skončila. Kdybych to měl říci svými slovy, tak účast v předkole by pro nás znamenala titul a neúčast v baráži je menším úspěchem. Takové druhé místo. Samozřejmě, že jsme moc rádi, že jsme se s našimi diváky rozloučili důstojně.

Josef Beránek (HC Slavia Praha): Na utkání bylo vidět, že Karlovy Vary hrály doma a chtěly si ten zápas užít. My jsme do utkání dobře vstoupili, ale bohužel jsme to nedokázali udržet.