Slavia po těsné výhře vydřela v poháru všechny body

Pohár: HC Slavia Praha - HC Energie 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Skóre zápasu otevřel už ve třetí minutě Růžička a domácím se podařilo udržet těsné vedení až do konce první dvacetiminutovky. V té druhé však o vedení záhy přišli. Za hostující Energii srovnal dvě minuty po začátku druhé třetiny bývalý slávista David Hruška (na snímku) a rázem se hrálo od začátku. Netrvalo však dlouho a domácí Slavia znovu strhla vedení na svoji stranu. Čtyři minuty po brance Energie totiž skóroval Tomáš Svoboda ve dvojnásobné přesilové hře, a jak se později ukázalo, vsítil i branku vítěznou.
Příprava na sezonu, TsC3, čt 19.8.2010, Eden
Slavia
2:1
1:0, 1:1, 0:0
Branky a nahrávky: 3. Růžička (Sklenář), 26. Svoboda (Vondrka, Kuboš) - 22. Hruška (Koštál, Dej). Vyloučení: 7:6 + Čutta (KVA) OT. Využití: 1:0 . Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.
Slavia: Slipčenko - Kadlec, Žižka, Špelda, Vašíček, Roth, Kuboš, Jebavý, Krejčík - Holec, Krenželok, Micka, Růžička, Svoboda, Vondrka, Štefanka, Žejdl, Poletín, Jaškin, Sklenář.
Karlovy Vary: Mensator - Dobroň, Boldyrev, Parýzek, Kokko, Sloboda, Prošek, Nosek, Čutta, Melenovský, Žmaev, Hruška, Saarinen, Dej, Košťál, Tsyganov, Pech, Hřebejk, Kumstát, Skuhravý, Sailer.

Slávisté začali stejně jako v předchozím zápase proti Litvínovu hodně zostra a už ve třetí minutě vedli. Jakub Sklenář se řítil sám na Mensatora, ale dojíždějící obránce ho zezadu podrazil. Padající Sklenář nechtěně srazil karlovarského brankáře, volně ležícího puku se zmocnil Vladimír Růžička a nikým neatakovaný pohodlně otevřel skóre zápasu. 1:0.

Jinak se hrál v první třetině vyrovnaný hokej, ale Slavia, v jejíž sestavě dostalo šanci několik mladých hráčů, občas dělala v obraně zbytečné chyby, kterými soupeři dávala takřka zadarmo možnost k vyrovnání. Jednu takovou hrubku mohl minutu před první sirénou potrestat karlovarský střelec Kumstát, ale Slipčenko, který podruhé v řadě dostal přednost před Kopřivou, mu rychle zmenšil střelecký úhel a následně puk ukryl ve své výstroji.

Do druhé třetiny naopak vlétli hosté a po 70 vteřinách bylo vyrovnáno. Exslávista David Hruška šikovně tečoval střelu Košťála od modré čáry a Slipčenko nemohl na změnu směru puku reagovat. 1:1.

Západočeši se ovšem nemohli radovat dlouho a doplatili na svou nedisciplinovanost. Ve 26. minutě se na trestné lavici hostů sešli Hřebejk s Čuttou a Slavia přesilovku 5 na 3 dokonale využila. Vondrkova střela sice těsně minula Mensatorovu branku, ale od zadního mantinelu se puk odrazil přímo k volnému Tomáši Svobodovi, který doklepl puk do prázdné brány. 2:1.

Na začátku třetí třetiny dostali hosté podobnou možnost jako ve druhé dvacetiminutovce Pražané. Při vyloučení Endála se Špeldovo vyhození otřelo o polštáře pud střechou Edenu a slávistický obránce si musel jít odsedět 2 minuty za zdržování hry. V přesilovce 5 na 3 překonal Slipčenka Košťál, ale puk do sítě dopravil úmyslně bruslí, a tak rozhodčí branku správně neuznali.

Ve zbytku zápasu se hrál poměrně neurovnaný hokej se spoustou vyloučení na obou stranách. Za zmínku stojí snad jen šance mladičkého slávisty Jaškina z 59. minuty, kdy se zřejmě zalekl poloodkryté branky a trefil pouze Mensatorův levý beton.

Karlovy Vary se v závěru pokusily o tlak, ale nic nezměnily na tom, že Slavia zvítězila 2:1 a díky zisku 3 bodů dále živí naději na postup ze skupiny C. Naopak energetici postupovou naději ztratili.