Úspěšná generálka před play-off! Dorostenci vezou výhru z Boleslavi

Karlovarští dorostenci mají za sebou poslední zápas před startem vyřazovacích bojů. Na ledě Mladé Boleslavi o nejtěsnější výhře 1:0 rozhodl v předposlední minutě Adam Csabi. Play-off extraligy dorostu startuje už ve středu 9. března, energetici v prvním kole vyzvou Liberec.
Extraliga dorostu, II. 20, so 5.3.2022
Ml.Boleslav
0:1
0:0, 0:0, 0:1
Branky a nahrávky: 59. Csabi (Váňa, Cipko).
Rozhodčí: Vepřovský - Jiruška, Landsmann
vyloučení5:5
využití0:0
střely na branku20:18
Ml.Boleslav: Hora – Vlasák (C), Vochvest (A), Sypecký, Skok, Hlinský, Průšek, Šilhavý – Lisler, Šindelář, Vítek, Steklý, Král, Gron, Dobner, Šachl, Mojsejev, Hasman
Karlovy Vary: Dybal – Kubíček (A), Mähler, Anton, Cipko, Postl – Zeman, Váňa (A), Csabi (C), Pavelec, Pastor, Šmíd, Handl, Zahejský, Šilhan, Holejšovský

V úvodu se snažila svého soupeře překvapit Boleslav, jež si vypracovala jednu šanci, ale pak převažovaly spíše osobní souboje a urputné opakované snahy Bruslařů uzmout soupeři u mantinelu zaseknutý puk mezi bruslemi. Status quo mohla ukončit první přesilová hra, kterou hrála Boleslav, jenže hosté dobře hlídali svůj prostor a domácímu celku nic nedovolili. Nebezpečný byl brejk Karlových Varů, kdy Váňa nenamířil přesně do poloodkryté klece. Výpady na branku předváděli s nulovým výsledkem i domácí. Jak Dybal, tak Hora podrželi své týmy. Na konci dějství se opět přitvrdilo a Karlovy Vary šly opět do čtyř. Trest vypršel až v následující třetině, ale ani tentokrát se nepodařilo Adama Dybala překonat. Následovala série vyloučených na obou stranách, která divákům nabídla místo dravé střelby spoustu osobních soubojů a bitev o puk. V mezidobí, kdy se zrovna hrálo v pěti, se povedlo uniknout Mählerovi, jenž chtěl Davida Horu oblafnout kličkou, jenže ten místo přesunu od tyčky k tyčce zvolil tygří skok po puku a byl úspěšný. Trochu rozruchu před Dybalem udělal Jakub Vítek tím, že do něj najel, což se hostujícím bekům pranic nelíbilo. Toho si pak u mantinelu u trestných lavic našel Matěj Zeman a oba putovali za krátkou pěstní výměnu za katr. Při hře ve čtyřech si dobrou příležitost vypracoval Radim Handl, jenž mířil do prostoru mezi betonem a vyrážečkou, ale Hora svůj tým skvělým zákrokem podržel. Zbytek třetiny sehrála Boleslav ve čtyřech, přičemž Karlovy Vary nic nebezpečného nevymyslely. To hosté napravili v úvodních minutách třetího dějství, kdy se jim povedlo přetlačit Davida Horu, jenž zalehl puk, a málem se radovali z gólu. Avšak sudí rozpažil s tím, že puk nepřešel zcela přes brankovou čáru. Na druhé straně tvrdě pálil Průšek jen do betonu Adama Dybala. O totéž se pokoušel i Jiří Sypecký, jenž však nebyl přesný. Nebezpečné bylo Vlasákovo nahození, které Dybal nedokázal hned zkrotit. Hned dva Bruslaři na něj začali dorážet zblízka, ale v závaru nakonec uspěl brankář hostí. Při oslabení Západočechů v 53. minutě ujel Tobiáš Pastor domácím hráčům do brejku a tvrdě zakončoval u pravé tyče, kterou však Hora dokázal utěsnit. Domácí pak pár minut před koncem museli ustát své oslabení a už to vypadalo, že po šedesáti minutách hry bude skóre bezbrankové. Jenže chyba lávky. Nejprve se Král ocitl v předbrankovém prostoru v příležitosti poslat puk do odkryté klece, pak následoval další únik soupeře a ve stylu nedáš-dostaneš se prosadil kapitán karlovarského celku Adam Csabi. Minutu před koncem zkusili domácí zareagovat hrou bez brankáře, ale ta nic nepřinesla. Hosté si za těsnou výhru odvezli všechny tři body.

David Vrbata (BK Mladá Boleslav): Poslední zápas v nadstavbě základní části. Bylo to kdo s koho, bylo to podobné typu zápasu, jaký se hraje v play-off. Oba týmy hrály do dobré obrany a Vary daly gól, zatímco my jsme ho nedali, a tak zaslouženě vyhrály. I tak jsme za takovýto zápas rádi, i za všechny zápasy hrané v této nadstavbě, protože to byly pro kluky kvalitní zápasy a určitě je každý takový zápas pro ně dobrá zkušenost.

Tomáš Andrys (HC Energie Karlovy Vary): Hned v první třetině domácí na nás nastoupili ve velkém stylu, kdy nás ze začátku trochu zatlačili. Měli určitě lepší pohyb, dohrávali to. Postupem času jsme se z toho vymotávali a bylo to totální utkání až do poslední minuty. Asi v nějakém takovém stylu bude to play-off vypadat, bude to kdo s koho, bude to o gól. Přestože jsme sice v předešlých zápasech v posledních minutách ty góly dostávali, tak teď v posledních třech se nám povedlo takové góly dávat a zápasy dobojovat až do konce. Takže za to jsme samozřejmě rádi. Tento zápas byl vynikající příprava, protože se hrálo ve vysokém tempu. Viděli jsme, že se na to domácí velmi dobře připravili jak po fyzické, tak po taktické stránce. Bylo to velmi těžké utkání.