V Boleslavi brankové hody s tříbodovou třešničkou

Pohár: BK Mladá Boleslav - HC Energie 4:6 (1:2, 1:2, 2:2)
Rušnou desetigólovou přestřelku si odbyli karlovarští hokejisté na ledě Mladé Boleslavi. I když domácí celek otevřel skóre, Energie po většinu hrací doby vedla, ale nevydařený vstup do třetí třetiny znamenal ztrátu dvoubrankového náskoku. Západočeský prapor však nakonec pozvedl vítěznou trefou Jaroslav Kristek. Dva zásahy Františka Skladaného orámovaly střelecký účet Energie, která také jeho zásluhou dostihla na čele průběžné tabulky pohárové skupiny B Ústí nad Labem.
Příprava na sezonu, pohár, čt 13.8.2009
Ml.Boleslav
4:6
1:2, 1:2, 2:2
Branky a nahrávky: 6. Boháč (Vrbata, Bahenský), 25. Pabiška, 41. Šterbák (Sýkora, Jiruš), 43. Vrbata (Jiruš) - 9. Skladaný (Melenovský), 18. Kumstát (Košťál, Hájek), 24. Haščák (Němec), 39. Dej (Dobroň), 45. Kristek (Mucha), 60. Skladaný. Rozhodčí: Jebavý - Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 7:6, navíc Prošek (Karlovy Vary) 10 minut. V oslabení: 0:1. Využití: 2:2. Diváci: 1516. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3, 2:4, 4:4, 4:6.
Ml.Boleslav: Klimíček (41. až 53. Hanousek) – Jiruš, Štěrbák, Kasík, Duben, Jindra, Bauer, Čížek – Gajovský, Král, Handlovský – Pabiška, Sup, Fabuš – Bahenský, Sýkora, Boháč – Spencer, D. Vrbata, Macho
Karlovy Vary: Mensator – Hájek, Němec, Dobroň, Prošek, Mucha, Čutta, Parýzek, Černý – Kumstát, Haščák, Košťál – Melenovský, Pech, Skladaný – Dej, Kristek, Hluchý – Zucker, Kuběna, Zaťovič

V úvodu měli ke gólu blíže hosté, když po faulu Vrbaty hráli první přesilovku. V té se Kumstát ocitl sám před Klimíčkem, když se prosmýkl mezi domácí obranou, ale přestřelil. I Dobroňova tečovaná střela boleslavské tyče minula. Byli to tedy Boleslavští, kteří se ujali vedení. Jen co Vrbata naskočil z trestné lavice zpět na led, asistoval u branky Boháčovi, který se trefil mezi Mensatorovy betony. Domácí však vedení dlouho neudrželi.

Na boleslavském brankovišti byl totiž důrazný Skladaný a podařilo se mu ležícího Klimíčka překonat. Ve druhé polovině úvodní části hráli v početní výhodě i domácí. Kasík se svým pokusem od modré neuspěl, po faulu Bahenského se síly na ledě na chvíli srovnaly, a pak začala karlovarská přesilovka, ve které byl dokonán obrat. Košťál našel na brankovišti volného Kumstáta, jenž puk usměrnil do sítě. V závěru předělila další přesilovku hostí siréna.

V úvodu druhého dějství Karlovarští zbytek přesilovky nevyužili, nečekali ale dlouho a hráli další. V té se znovu radovali, když se Němec sám před Klimíčkem neunáhlil a ještě přihrál lépe postavenému Haščákovi. Boleslav snížila také v přesilovce. Puk byl volný u pravé tyče, Mensator o něm nevěděl, a tak ho do brány poslal Pabiška.

Pak domácí uzavřeli ve hře 5 na 5 Karlovarské na dvě minuty v obranném pásmu, nicméně Machova rána z mezikruží vyrovnání nepřinesla. Na druhé straně zase ujížděli ve dvou Haščák s Kumstátem, druhý jmenovaný ale bránu minul. V závěru hráli v početní výhodě domácí, avšak trefili se hosté. Jeli dokonce 3 na 1, na konci kombinace úspěšně zakončil Dej. Druhou třetinu vyhráli znovu hosté.

Ze třetí dvacetiminutovky se odehrálo jen sedm vteřin a domácí kapitán Král rozezvučel tyčku. Uběhlo dalších pár sekund a Boleslav v přesilovce snížila. Po přihrávce Sýkory mířil přesně Štěrbák. Za další dvě minuty bylo srovnáno. Žabka Vrbaty přeplachtila beton Mensatora a zapadla k tyči. S vyrovnáním domácí ožili, proti ráně Bahenského v přečíslení se vyznamenal karlovarský gólman. Gól ale padl znovu do domácí sítě.

Svůj svižný únik zakončil úspěšně Kristek. Pak přišly dvě slepené boleslavské přesilovky, obě shodně za krosček. Domácí hokejisté si vytvořili silný tlak, jenže vyrovnání nepřišlo. Sedm minut před koncem se brankář Hanousek střetl s protihráčem a zranil se o brankouvou konstrukci. Do brány tedy musel znovu Klimíček. V posledních minutách už Boleslav mnoho šancí neměla, v závěrečné power-play pečetil skóre šestou brankou Skladaný.