HC Energie Karlovy Vary

V derby s Litvínovem byla Energie úspěšnější

SDO: HC Energie - HC Litvínov 3:1 (1:0, 2:1, 0:0)
Starší dorostenci hostili v sobotu od jedné hodiny Litvínov a energetici v podkrušnohorském derby zvítězili 3:1. Dvěma body se blýskl Václav Krliš, který nejprve přihrál Rubešovi na úvodní branku, a následně sám skóroval. Jak zmínil sám kouč Eismann, utkání nebylo od mladíků vynikající, důležitější jsou tři získané body.
Extraliga staršího dorostu, 22. kolo, so 16.11.2013
Karlovy Vary
Litvínov
3:1
1:0, 2:1, 0:0 - 3:1
Branky a nahrávky: 20. Rubeš (Krliš), 25. Binias (Rulík), 31. Krliš (Osmík) - 37.Navarra (Jícha). Rozhodčí: Svoboda - Martinec, Rovaš. Vyloučení: 1:2. Bez využití. Diváci: 128. Střely na branku: 41:25. Průběh utkání: 3:0, 3:1.
Karlovy Vary: Frček – Vodička, Bahounek, Adam, Soudský, Rulík, Binias, Blaha – Osmík, Nguyen, Janata Trapl, Svoboda, Čejka, Krliš, Rubeš, Dimitrov
Litvínov: Spěšný – Najman, Jonák, Vostárek, Šíp, Sklenička – Kučera, Jícha, Urbánek, Brzek, Dunko, Navarra, Vébr, Sládek

Komentář k utkání

Do utkání vstoupili domácí po pátečním debaklu od Plzně úplně v odlišném světle. Hned po půl minutě se řítili do přečíslení tři na jednoho, ale akci nezakončili vůbec dobře. I nadále však Litvínov tlačili, ale nevytvořili si žádnou vážnější situaci. Hosté z Litvínova si vytvořili větší šanci až v polovině první třetiny, kdy se Tomáš Kučera snažil protlačit před Frčka, ten však jeho pokus vystihl. To bylo asi tak všechno, co Litvínov v první části předvedl. Naneštěstí pro hosty, kteří zřejmě odpočítávali poslední vteřiny první části, energetici udeřili čtyři sekundy před koncem, kdy se z mezikruží prosadil Tomáš Rubeš.

V úvodu druhé třetiny se hrál rychlý hokej. Hra se přelévala z jedné strany na druhou, ale opět jako v první části z toho profitovali pouze energetici, kteří přidali druhou branku v utkání po tlaku před litvínovskou bránou. Prosadil se jmenovitě Petr Binias. Litvínovští vypadali jako opaření horkou vodou. I nadále ze strany energetiků přicházela jedna šance za druhou a byla jen otázka času, kdy Litvínov povolí úplně. A tak se také stálo. Psala se 31. minuta, puk si na hůl vzal Václav Krliš a ostrou ranou tahem prostřelil vše, co mu stálo v cestě a zvýšil tak na 3:0. To už s litvínovskými nadějemi vypadalo špatně. Jenže to si zřejmě nechtěl připusit Martin Navarra, který ve 37. minutě střelou k tyči Frčkovi branky snížil na 3:1.

Třetí část se hrála v klidnějším tempu a zápas se spíše dohrával. Domácí Energie si hlídala svůj dvoubrankový náskok a nedala hostům žádnou šanci na obrat v dějství. Karlovarští předvedli chuť po vítězství, naopak Litvínov působil trochu ospalým dojmem, a proto si z KV Areny neveze žádný bod.

Ohlasy trenérů

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary): Od nás to nebyl příliš kvalitní výkon, naší hře chyběla lehkost. Bylo tam spoustu dovednostních nedostatků. Nedařilo se nám překonávat kvalitní obranu soupeře. I přesto, že soupeř přišel v oslabené sestavě, nejednalo se o jednoduché utkání. V závěru jsme měli štěstí, ale důležité je, že bereme tři body. To je pro nás v současné době ta nejpodstatnější informace.