Vítězná rozlučka se Sapym, junioři udolali Pardubice!

Od úvodního buly byl pardubických mladíků plný led. Adam Dybal v tomto utkání čelil třiceti sedmi střelám a výsledek utkání nese i jeho podpis. Po náročném souboji energetici převrátili výsledek na svou stranu v samostatných nájezdech, kdy bod navíc vystřelil Radim Handl. Svůj nájezd proměnil i Boris Babeliak, nováček v juniorském týmu. Během závěrečné děkovačky se s týmem a diváky rozloučil Robin Sapoušek.
DHL Extraliga juniorů, 29. kolo, pá 9.12.2022
Pardubice
4:3sn
1:1, 1:0, 1:2 - 0:0
Branky a nahrávky: 4. Botoš (Váňa), 37. Botoš (Handl), 51. Šmajda (Adámek, Sapoušek), rozh. náj. Handl – 20. Tomas (Štetka, Tvrdík), 48. Tomas (Štetka, Herčík), 54. Herčík (Štetka) .
Rozhodčí: Svoboda, Kosnar – Tvrdík, Malý
vyloučení7:4
využití0:2
střely na branku19:37
diváci81
Karlovy Vary: Dybal (Pavlovic) – Vogel, Kočí, Smýkal, Krajčík (A), Bulka, Zolnaj, Beran, Anton – Sapoušek (A), Botoš (C), Zeman, Adámek, Galnor, Babeliak, Handl, Šmajda, Váňa, Varvařovský
Pardubice: Matěcha (Červinka) – Bárta, Rájek, Červenka, Tvrdík, Koudelka, Švec, Vachun – Herčík, Fiala, Novotný (A), Kubíček, Jaša, Burda, Pavlata, Štetka (C), Paleček, Tomas, Kloz (A)

Pardubičtí od začátku utkání nenechávali nic náhodě a usadili se před Dybalem. Ten si díky tomu první zákrok připsal už v první půl minutě. Jeho pozornost vyzkoušel Daniel Herčík. Po pár minutách se ke slovu dostali karlovarští a ve čtvrté minutě překonal Lukáše Matěchu karlovarský kapitán Jan Botoš. Pardubičtí vymysleli několik zajímavých akcí. Energetici však obětavě blokovali střely. V šesté minutě se schylovalo ke kurióznímu gólu. Jeden z domácích za brankou odpálil kotouč, tak šikovně že málem skončil na Matěchových zádech. Na poslední chvíli se však odrazil na špatnou stranu branky a zůstal ležet na síti. Odtud se ho karlovarští snažili sklepnou do branky, ale pardubičtí a rozhodčí jim to překazili. Několik gólů sebrali hráčům z hokejek oba gólmani. Poslední branka třetiny padla v ten nejzazší čas. Početní výhodu v čase 19:59 využil Radek Tomas a srovnal skóre.

Ve druhé třetině měl Adam Dybal plné ruce práce s likvidováním pokusů pardubických mladíků. Zdatně mu v tom pomáhali spoluhráči, kteří dost střel zblokovali. Na Dybalových betonech nejčastěji narazili Dominik Pavlata a Radek Tomas. To, že jim karlovarský gólman několikrát sebral gól z hole, pardubičtí těžce skousávali. Po některých zákrocích na Dybala doráželi tak, že si za to vykoledovali pozornost domácích, kteří se jim snažili vysvětlit pravidla slušného chování. Dvě takovéto lekce se nakonec zvrhly v bitky a rozhodčí rozdávali tresty za hrubost. Díky tomu se dvakrát hrálo čtyři na čtyři. Ani tyto situace a další vyloučení změnu stavu nepřinesly. Až ve třicáté sedmé minutě Radim Handl povodil pardubické za modrou čarou a následně poslal kotouč na Jana Botoše, který si v klidu sjel k brance a dobře mířenou ranou k horní tyčce zařídil Energii vedení.

Třetí část byla snad nejakčnější. Hra se přelévala mezi oběma pásmy. Přičemž možná častěji musel být ve střehu Adam Dybal. Svou porci zákroků si, ale vybral i Lukáš Matěcha. Chvílemi to vypadalo jako by kolem obou branek byla zeď. Ta začala mít trhliny ve čtyřicáté osmé minutě, kdy do rohu karlovarské klece poslal kotouč Radek Tomas. Pardubičtí ani ne za minutu skórovali znovu, ale bylo to ve chvíli, kdy byla přerušena hra, poté co na ledě zůstal ležet jeden z energetiků. Takže radost hostů byla předčasná. Zato na druhé straně se mohli energetici radovat v polovině třetiny, když skóroval Samuel Šmajda, který v utkání již několikrát zkoušel Lukáše Matěchu obelstít. O vedení přišli energetici v padesáté čtvrté minutě, když početní výhodu využil Daniel Herčík, i ten měl za sebou několik pokusů o překonání Adama Dybala. Ke konci to na ledě docela lítalo. Oba brankáři byli neustále v pohotovosti. Vzhledem k tomu, že se delší dobu nehrálo v jednom pásmu nepřistoupil žádný z týmů k odvolání brankáře. Přes několik šancí na obou stranách zápas skončil nerozhodně a následovalo prodloužení.

V prodloužení se energetici snažili držet na kotouči a několikrát málem díky nim prodloužení skončilo. Ovšem kvůli nepřesným přihrávkám se do úniku dostali i pardubičtí, ale Adam Dybal zachoval chladnou hlavu a zasáhl. I když u akce Adama Fialy to bylo jen tak tak. Poslední šanci měl Boris Babeliak, ale kotouč skončil v náruči Lukáše Matěchy a tak přišly na řadu samostatné nájezdy. V těch skórovali pouze energetici. Střelcem vítězného gólu se stal Radim Handl. Tím že proměnil svůj nájezd, skóroval poprvé v dresu Energie nováček Boris Babeliak. Karlovarští junioři vybojovali dva body a dál vedou extraligu.

Sobotní duel byl speciální pro Robina Sapouška, který v něm naposledy oblékl dres Energie před odchodem do Kanady. Vítězství tak pro celý tým karlovarské juniorky bylo o to sladší, že se mohli se svým spoluhráčem a kamarádem rozloučit závěrečnou děkovačkou. Během ní se Robin rozloučil i s přítomnými fanoušky. Přejeme hodně štěstí v zámoří, Sapy!

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary): Získali jsme dva body v utkání, kdy je potřeba sportovně přiznat, že jsme nebyli lepším týmem. Soupeř měl více ze hry a my jsme vítězství získali díky velmi dobrému výkonu brankáře Adama Dybala a bojovností týmu. Tou bojovností jsme se chtěli rozloučit s naším dosavadním ofenzivním lídrem Robinem Sapouškem, který hrál poslední utkání. Jsme moc rádi, že utkání skončilo dvoubodovým vítězstvím. Chceme Robinovi za celý tým poděkovat za pomoc, kterou nám v sezóně poskytl. Já osobně jsem velmi rád, že jsem takového hráče mohl trénovat.

Martin Koudelka (HC Dynamo Pardubice): S nasazením hráčů a předvedenou hrou v tomto utkání jsme spokojeni. Vzhledem k tomu, že jsme brali jen jeden bod, tak nám to ale moc nepomohlo. Apelovali jsme před utkáním na hráče, aby hráli s nasazením a dali do zápasu všechno s ohledem na kvalitu soupeře. Ukázalo se, že můžeme hrát s každým a můžeme hrát dobrý hokej, ale počítají se jenom výhry a my potřebujeme sbírat body. Musíme se touto poctivou hrou dostat k nějakým výsledkům, abychom byli spokojenější a neplácali se tam, kam podle mého názoru nepatříme. Máme před sebou tvrdou a poctivou práci a pak můžeme být úspěšní.