Výborný defenzivní výkon vynesl Energii další tři body!

Karlovarští završili venkovní trip nejlepším možným způsobem! Svěřenci Martina Pešouta se ve Zlíně dostali zásluhou Petra Koblasy do vedení, které už do konce zápasu nepustili. Berani ostřelovali karlovarskou svatyni ze všech možných úhlů, nicméně když nezasáhla obrana, byl na místě čaroděj Filip Novotný. O třetí vítězství v řadě budou Západočeši usilovat v úterý, kdy na domácím ledě hostí Pardubice.
Tipsport extraliga, 14. kolo, ne 27.10.2019, Zimní stadion Luďka Čajky
Zlín
1:4
0:1, 1:1, 0:2
Branky a nahrávky: 40. Fořt (Řezníček) – 10. Koblasa (Vondráček, Skuhravý), 36. T. Rachůnek (Gríger), 58. V. Polák (Skuhravý), 59. Kohout (Šenkeřík, Mikúš).
diváci4511
Zlín: Čiliak – Freibergs, Ferenc, Nosek (A), Řezníček, Žižka (C), Buchta, Gazda – Kubiš (A), P. Sedláček, J. Ondráček – Köhler, Claireaux, Honejsek – Herman, Jeglič, Šlahař – Popelka, Fryšara, Fořt
Karlovy Vary: Novotný (Bednář) – Šenkeřík, Stříteský, Graňák (A), Plutnar, M. Rohan, Eminger, D. Mikyska – T. Rachůnek (A), Gríger, Flek – V. Polák, T. Mikúš, O. Beránek – Křemen, T. Knotek, Kohout – Koblasa, Skuhravý (C), Vondráček

První dvacetiminutovka byla velmi aktivní z obou stran. Po několika vteřinách si šanci energetiků zapsal Rachůnek, který rychlou střelou prověřil pozornost Čiliaka. Na druhé straně zastavoval pokus Pavla Sedláčka Filip Novotný. Ve 4. minutě přišla početní převaha energetiků. Maskovaný muž v brance Zlína si ale se všemi pokusy poradil. Karlovarští následně špatně vystřídali a na ledě se objevil pár bruslí navíc, trest za příliš mnoho hráčů odpykal Adam Křemen. Zlínští byli velmi aktivní, zabydleli se ve třetině Novotného a ten měl plné betony práce. Žižka, Nosek ani Claireaux ale nakonec neprostřelili karlovarského gólmana. V polovině prvního dějství, konkrétně v čase 9:16 rozvlnil hostující síť Petr Koblasa, jenž z předbrankového prostoru propálil Čiliaka. Berani se pokoušeli o rychlé vyrovnání, ale jejich pokusy likvidoval Novotný. Od 15. minuty se celky těžko dostávaly do útočných třetin, vybojování šance bylo složitější. Ovšem dvě minuty před koncem protáhl zlínského brankáře Matěj Stříteský. Karlovarští na začátku druhé části dohrají přesilovou hru, minutu před sirénou usedl na trestnou lavici Tomáš Žižka.

Energie do začátku vstoupila velmi dobře. Rachůnek ihned získal útočné pásmo, ovšem následná kanonáda na Čiliaka nepřinesla energetikům gól v přesilové hře. Ve 24. minutě byl sražen Dávid Gríger Tomášem Žižkou,karlovarský útočník se po chvilce zvedl a odjel naražení rozdýchávat na střídačku. Berani se dychtivě drali za vyrovnáním. Prostřelit Novotného se pokoušel Šlahař nebo Kubiš, ale brankář Energie si všechny pokusy pohlídal. Ve 32. minutě se znovu předvedl Tomáš Rachůnek. Nejdříve vypomohl v obraně, získal kotouč a následně prověřil pozornost Čiliaka. Karlovarští se dopustili hrubé chyby v obranném pásmu, kterou chtěl potrestat Šlahař, ale rozvlnil pouze boční síť karlovarské svatyně. Ve 36. minutě se Herman blížil srovnávací brance, ale trefil horní tyč. Nedáš, dostaneš. Do přečíslení dva na jednoho unikl Gríger s Tomášem Rachůnkem, který svižnou střelou zápěstím propálil Čiliaka. Berani se nenechali zastrašit a nadále se snažili o snížení gólového manka. To se jim také podařilo pět vteřin před koncem druhého dějství. Tomáš Fořt se ujal kotouče v pásmu energetiků a střelou z pravého kruhu zaskočil Filipa Novotného.

Aktivní začátek se přenesl také do třetiny třetí. Netrvalo dlouho a Žižka se pokoušel propálit gólmana Karlových Varů střelou z kruhů. Na druhé straně hrozili hostující. Koblasa v přečíslení vybídl Vondráčka, Čiliak předvedl zákrok betonem. Ve 46. minutě vyrazili energetici do přečíslení. Zodpovědnost na sebe převzal Tomáš Knotek a brankář Beranů pokus zlikvidoval. Minutu poté dostal pás do druhé vlny Gríger, ale pohrdl jím a Energie přišla o velkou šanci. Karlovarští se posledních pět minut soustředili zejména na obrannou činnost a vyčkávali na možnost protiútoku. V 58. minutě si vzali domácí oddechový čas a brankář domácích zůstal na střídačce. Štěstí stálo na straně energetiků. Gólem do prázdné brány se prezentoval Vojtěch Polák. Energie pokračovala i nadále. Branka Zlína zůstala nadále prázdná a Martin Kohout dojel vyhozený kotouč a zavezl jej za brankovou čáru. Západočeši tak díky velmi přesvědčivému defenzivnímu výkonu vyválčili ze Zlína tři body.

Robert Svoboda (PSG Berani Zlín): "Zápas se pro nás špatně nastartoval, neboť Vary se dostaly po standardní situaci do vedení. Tento okamžik se na nás podepsal. Věděli jsme, že soupeř je v naprosté pohodě, vyhrál v Liberci a daří se mu. Bohužel nám nepomohly ani přesilové hry a jeden vstřelený gól v utkání je málo. Závěrečnou power-play jsme zkusili dvakrát, protože v naší situaci byly hlavní jen body. Musím pochválit tým za to, že jsme nevypadli z role, snažili jsme se výsledek zvrátit až do samotného závěru. Určitě i fanoušci to ocenili, že kluci bojovali. Boj bude pokračovat pozítří v dalším zápase."

Tomáš Mariška (HC Energie): "Zápas se mně hodnotí díky konečnému výsledku velmi dobře. Věděli jsme, že Zlín kvalitně posílil, má skvělou formu a předvedená hra z posledních zápasů budila velký respekt. Úvodní třetina se nám vydařila, vedoucí branka nám přidala klid. Bohužel ve druhé třetině jsme ustoupili od našeho pojetí hry, Zlín dal všechny síly do ofenzívy, měli velký tlak a hráli možná vabank. Velká domácí šance skončila na tyči a vzápětí jsme hned z protiútoku odskočili na dvoubrankové vedení. Mysleli jsem si, že utkání se již dohraje, ale Zlín byl nebezpečný po celých šedesát minut. Dostali jsme gól do šatny. Klobouk dolů před naším mužstvem, že jsme se nepoložili. Ve třetí třetině jsme hráli obětavě a podržel nás gólman Filip Novotný. Zaslouženě bereme všechny body na ledě týmu, který má momentálně skvělou formu."