Vyhecovaný duel pro Olomouc, Energie padla v závěru

Ve třetím kole Tipsport extraligy se Energie střetla s Olomoucí. Vyrovnaný duel se rozhodl ve třetí třetině, která byla úspěšnější pro domácí. O jejich vítězství rozhodl tři minuty před koncem v přesilové hře Knotek.
Tipsport extraliga, 3. kolo, pá 22.9.2023, Olomouc, Zimní stadion
HC Olomouc
4:3
0:0, 2:1, 2:2
Branky a nahrávky: 30:26 Navrátil (Klimek, Švrček; 5/5), 38:31 Navrátil (Macuh, Kucsera; 5/5), 55:36 Řezníček (Kunc, Navrátil; 5/5), 57:40 Knotek (Musil, Orsava; 5/3) – 21:49 Gríger (Mikyska, Rachůnek; 5/5), 52:08 Plutnar (Kružík, Hladonik; 5/3), 53:38 Rachůnek (Stříteský; 5/4). Rozhodčí: Jeřábek, Úlehla – Rampír, Bohuněk. Diváci: 4229. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:2. Střely na branku: 36:24 (12:8, 17:9, 7:7). Zblokované střely: 19:10. Hity: 8:5. Vhazování: 20:29. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3, 4:3.
diváci4229
HC Olomouc: Konrád – Ondrušek, Černý, Sirota, Rutar, Švrček, Škůrek, Řezníček – Klimek, Nahodil, Musil – Chmielewski, Kusko, Orsava – Navrátil, Knotek, Bambula – Kunc, Macuh, Kucsera.
HC Energie Karlovy Vary: Frodl – Plutnar, Havlín, Dlapa, Pulpán, Mikyska, Stříteský, Krajčík – Hladonik, Černoch, Beránek – Rachůnek, Gríger, Kangasniemi – Redlich, Jiskra, Kružík – Koffer, Kofroň, Procházka.

Úvod třetího kola v plecharéně nepřinesl příliš pohledný hokej, hra byla často kouskována, Olomouc ani Karlovy Vary se nedostávaly do přílišných šancí, které by měly potenciál otevřít skóre utkání. Ač měli Hanáci k dispozici hned dvě přesilové hry, ani jednu nedokázali využít. V závěru první třetiny byl navíc nepříjemně dohrán u mantinelu ve středním pásmu Bambula, který se jen velmi těžce zvedal z ledu a po návratu na střídačku zamířil ihned do šaten.

Hned úvodní momenty druhé třetiny přinesly první vstřelený gól, leč ke smůle domácích do sítě Konráda. Dávid Gríger využil svého důrazu v brankovišti a poslal Energii do vedení po necelých dvou minutách prostřední periody - 0:1. Západočeši převzali otěže utkání a byli o něco aktivnější, přítrž jejich elánu ale utržil Jakub Navrátil, jehož pohotová dorážka nechala Frodla bez šance zasáhnout - 1:1. Hanáci nedokázali využít přesilovky pět na tři, přesto se ještě před koncem třetiny zmocnili vedení. A byl to znovu Jakub Navrátil, který z levého kruhu trefil naprosto přesně a rozradostnil olomoucký stadion podruhé v utkání - 2:1.

Energetici se ve třetí periodě začali hnát za vyrovnáním a v polovině třetiny dostali skvělou příležitost v podobě hned dvojnásobné přesilové hry. Michal Plutnar pět sekund před koncem početní výhody pěti proti třem zamířil naprosto přesně a srovnal skóre zápasu - 2:2. Hanáci nabídli už během dvojnásobného vyloučení dalšího muže na své trestné lavici, jehož vyloučení nakonec nekompromisní ranou do šibenice potrestal Tomáš Rachůnek, oslabení se tak staly pro Olomouc skoro osudnými - 2:3. Kohouti ale nesložili zbraně, což se vyplatilo hned o dvě minuty později. Dalibor Řezníček si totiž sjel pro odražený kotouč do předbrankového prostoru a dorážkou do odkryté klece po Frodlově zákroku znovu vyrovnal stav utkání - 3:3. Olomoučtí navíc dostali v závěru periody příležitost přesilové hry pět na tři a dokázali ji náležitě využít po drtivém tlaku. Přesná dorážka Jana Knotka, který byl v předbrankovém prostoru nekompromisní, znovu vrátila domácí družině vedení ve strhující třetí třetině. Hanáci už náskok udrželi až do samého závěru.

Róbert Petrovický (HC Olomouc):„V první třetině jsme měli trochu navrch, v jejím závěru jsme ale udělali nějaké chyby a soupeř ukázal svoji sílu. V divoké třetí třetině ukázaly obě mužstva, v čem jsou silná. Přelévalo se to z jedné strany na druhou. Po skvělém závěru zápasu jsme dnes šťastnější, musím vyzdvihnout charakter mužstva za to, jak jsme utkání překlopili znovu na naši stranu.“

Vojtěch Šik (HC Energie Karlovy Vary): „Extrémně těžké utkání. První třetinu jsme odehráli slušně, ve druhé jsme ale vypadli z naší hry, měli jsme hodně vyloučených. Ve třetí třetině jsme se chtěli vrátit zpátky k naší hře, pomohli jsme si přesilovkami, zbytečný faul nás ale nakonec stál nějaké body z utkání.“