Výpadek ve druhé třetině stál Energii zápas ve Vítkovicích

Karlovarští hokejisté se nedočkali bodů ani před reprezentační přestávkou. Energetici sice dobře vkročili do utkání, když už ve 3. minutě skóroval Kohout. Pak už ale padaly góly jen do západočeské svatyně, Ridera jich nakonec nastřílela šest, z čehož hned čtyři ve druhé dvacetiminutovce.
Tipsport extraliga, 32. kolo, ne 12.12.2021
Vítkovice
6:1
1:1, 4:0, 1:0
Branky a nahrávky: 19. Flick (Lakatoš, Roberts Bukarts), 21. Roberts Bukarts (L. Krenželok, Lakatoš), 29. Lindberg (Jakub Stehlík), 30. L. Krenželok (R. Polák, Lakatoš), 33. Lakatoš (Flick), 49. M. Kalus (Lindberg) – 3. Kohout (Černoch).
diváci1000
Vítkovice: Stezka – Plášil, R. Polák (C), Gewiese, Jakub Stehlík, P. Koch, L. Kovář – L. Krenželok (A), J. Hruška (A), Lakatoš – R. Bondra, Lindberg, M. Kalus – Dej, Marosz, Roberts Bukarts – Chlán, Flick, Fridrich – Bernovský.
Karlovy Vary: Novotný (33. Habal) – Martin Rohan, Plutnar, Parkkonen, Dlapa, T. Havlín, Pulpán (A), L. Doudera – T. Rachůnek (A), Hladonik, Flek – T. Mikúš, Kulich, O. Beránek – Koblasa, Černoch, Kohout – Redlich, Osmík, Vondráček (C).

Podobně jako na brněnském ledě, také ve Vítkovicích začaly Karlovy Vary velmi sympaticky a už po 127 vteřinách se mohly radovat z úvodní trefy. Obrana Ridery sice zablokovala pokus o přihrávku Martina Kohouta, avšak karlovarský forvard si k puku znovu pohotově dojel a zavěsil jej do pravého růžku. Domácí mohli srovnat po rychlém přečíslení, kdy Hruška vybídl na druhé straně najíždějícího si Bukartse, jenže jeho pokus lapil Filip Novotný. Gólman Energie kapituloval poprvé až v 19. minutě. Lakatošovu střelu ještě Novotný betony zneškodnil, nicméně na následnou dorážku Roberta Flicka už byl krátký. Pět vteřin před koncem úvodního dějství byl vyloučen hostující obránce Ondřej Dlapa za držení.

A právě to byl v tomto zápase důležitý moment. Vítkovičtí totiž početní výhodu přerušenou přestávkou stejně dokázali využít. Novotný si ještě poradil se střelou z pravého křídla, následně ale Krenželok posunul kotouč doleva na volného Robertse Bukartse, jenž se nemýlil. Energetici měli šance na vyrovnání, tradičně aktivní byl rychlík Jakub Flek, jenže místo toho odskočila Ridera do dvoubrankového vedení. V čase 28:19 si hosté z lázeňského města znovu nepohlídali odražený puk, kterého se v mezikruží zmocnil Švéd Tobias Lindberg a bleskově jej uklidil za Novotného. Tím ale horrorová prostřední část pro Karlovy Vary zdaleka neskončila. Lakatoš vstoupil do útočného pásma o necelé dvě minuty později, svým pasem našel najíždějícího Romana Poláka a velezkušený bek svou dělovkou rozvlnil karlovarskou síť. Po pozdějším přezkoumávání byla branka připsána Lukáši Krenželokovi, jenž pravděpodobně ještě tečoval tvrdou ránu svého spoluhráče. Ve 33. minutě inkasoval Novotný popáté, tentokrát neměl čisté svědomí, protože Dominik Lakatoš jej nachytal ze záporného úhlu a karlovarské jedničce propadlo nahození z rohu nešťastně do brány. Mezi třemi tyčemi jej následně nahradil Vladislav Habal.

Energie vstoupila do třetí dvacetiminutovky aktivně nehledě na nepříznivé skóre. Vítkovický Stezka musel být zpočátku hodně v pozoru, energetici se totiž zabydleli v útočné třetině a se snahou ještě zvrátit výsledek ostřelovali jeho branku. Jenže další neúspěšné příležitosti pouze prohlubovaly frustraci na straně hostí, na nichž bylo poznat, v jakém rozpoložení se aktuálně nacházejí. Místo alespoň symbolického snížení přišel další hřebíček do západočeské rakve. Marek Kalus si dvakrát vyměnil puk s Lindbergem a skóroval. Navíc ve velké pohodě chytal domácí Aleš Stezka, jenž fantasticky vychytal v 58. minutě Jiřího Kulicha.

Miloš Holaň (HC VÍTKOVICE RIDERA): Začátek jsme dneska neměli dobrý, hned po dvou minutách jsme dostali gól, ale cením si na mužstvu, že to s ním nezatřepalo. Odvedli jsme výborný výkon, ve druhé třetině jsme zápas otočili a zápas jsme velice dobře ovládli s výborným Stezkou v brance. Pomohli jsme si přesilovkami, odbojovali jsme oslabení. Dali jsme šťastné góly, ale i ty špinavé před brankou z dorážek. Velká poklona pro mužstvo.

Tomáš Mariška (HC Energie Karlovy Vary): Nastoupili jsme s odhodláním, hráli jsme, co jsme chtěli. Pak se bohužel ke konci první třetiny ukázala rozdílnost těch forem obou týmů. Nám se poslední týdny nedaří a Vítkovice hrají velmi dobře. Věří si a to bylo vidět. Pomohli si přesilovými hrami, v podstatě první tři branky jsme dostali z předbrankového prostoru z nestandardních situací a tam se ten zápas zlomil.