Zuckerovy góly na produktivitu sokolovského komanda nestačily

Energie - Slavia 5:6pp (3:1, 1:2, 1:2 - 0:1)
Dva góly Davida Zuckera, dvakrát vedení o dvě branky, přesto ze slibně rozehraného zápasu nebyly ani dva body. Západočeskou tvrz dobyla v nové sezóně jako první Slavia za vydatného střeleckého příspěvku sokolovských odchovanců Hrušky a Dudy (celkem 5 kanadských bodů). Energie měla více ze hry zejména v první polovině utkání, jenže vítr z plachet jako by jí ubral smolný vlastní gól a následné vyrovnání. Když však Milan Kraft zvýšil v 53. minutě na 5:3, byla cenná výhra znovu blízko. Chybami v závěru se ale Energie o radost připravila a Slavia dokonala divoký obrat v nastaveném čase.
O2 extraliga, 3. kolo, pá 21.9.2007, Zimní stadion Karlovy Vary
Slavia
5:6p
3:1, 1:2, 1:2 - 0:1
Branky a nahrávky: 9. Zucker (Pech), 13. Skuhravý (Kumstát), 17. Grof (Řezníček), 36. Zucker (Pech), 53. Kraft (Skladaný) - 9. Hruška (Tomica), 26. Rataj, 33. Duda (Hruška), 53. Duda (Hruška), 59. Červenka (Sloboda), 62. Bednář (Žižka). Rozhodčí: Minář - Prchal, Čížek. Vyloučení: 5:6, navíc Duda, Sloboda (oba Slavia) 10 minut. Využití:2:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 3510. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:3, 5:3, 5:6.
Karlovy Vary: Mensator - Dobroň, Mudroch, Němec, Řezníček, Duben, Grof, Jiří Hanzlík, Ustrnul - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Bílek, Kraft, Skladaný - Melenovský, Kristek, Hluchý - Zucker, Pech, Milan Procházka
Slavia: A. Svoboda - Kadlec, Žižka, Hlavačka, Kolařík, Němeček, Drtina, Sloboda, Vašíček - Micka, Rataj, Sup - D. Hruška, Duda, Tomica - Bednář, Červenka, Vondrka - Borovanský, V. Růžička ml., Doležal

Na páteční večer si Sazka arénu zamluvili pro utkání Davisova poháru čeští a švýcarští tenisté a tak se duel Slavie s Karlovými Vary musel přesunout na západ Čech. A divák, který dal přednost sledování tenisu, udělal velkou chybu. Hráči obou mužstev totiž na ledě rozpoutali střelecké hody.

O tom, že obrany dnes nebudou mít svůj nejlepší den, hodně napovídaly už úvodní minuty duelu. Domácí tlak, vyjádřený dorážkou Kumstáta, rychlou střelou z úhlu Marka Melenovského, tečí Pecha a dělovkou Řezníčka od modré, ještě změnu skóre neznamenal. Urodilo se ale na druhé straně. V první přesilovce využila Slavia rozhozeného postavení po chybné rozehrávce a David Hruška z první mířil přesně. Uběhla sotva půlminuta a radovali se i domácí. Procházka svou dorážku namířil jen do Svobodových betonů, u tyče už ale číhal David Zucker a rychlou střelou nad betonem zaznamenal svou premiérovou trefu v extralize dospělých.

Karlovarský tlak v dalších minutách gradoval a Slavia se musela uchylovat k nedovoleným zákrokům. Po jednom takovém uzamkla první formace Energie soupeře na dlouhou dobu v pásmu, vykoledovala si další faul, ale při ponechané výhodě nahodil na Svobodu Václav Skuhravý a kotouč proskočil mezi betony až do sítě. Pražané se snažili neustále vymanit z tlaku, ale jejich útočné pokusy často končily už ve středním pásmu. Navíc se nevyvarovali dalších faulů. Do dvojnásobné výhody poslal soupeře Duda za nešetrný zákrok v útočném pásmu. Domácí přesilovku opět využili, když od modré čáry přesně zamířil Jakub Grof. Nesmírně atraktivní úvodní třetinu zakončil svým sólem Bednář. Jako správný nimrod se prodral lesem hráčů v zeleném, branku však nakonec neohrozil.

Ukázal tak ovšem svým spoluhráčům cestu a ti od přestávky začali mnohem více zlobit. Navíc se obdivuhodně ukáznili a trestná lavice jim byla od 26. minuty zapovězeným územím. Poslední vyloučený slávista, Růžička junior, se navíc mezi časoměřiči mohl radovat ze snížení. Igor Rataj vyrazil do úniku, byl ale dobruslen Němcem i Řezníčkem, jenže puk si v chumlu těl vybral brusli posledně jmenovaného, odkud neomylně zamířil mezi Mensatorovými betony za brankovou čáru. Tento slávistický úspěch jednoznačně splňoval všechny definiční znaky „blbého“ gólu. A co hůř pro domácí, chvíli po polovině utkání odčinil svůj předchozí faul Radek Duda, který skvěle ukrytou střelou za obráncem nenechal brankáře Varů zareagovat.

Nažhavení hráči z hlavního města nadále nenechávali útočné pásmo vychladnout, zapomněli ale trochu na zadní vrátka. Od pravého mantinelu vyslal do osobního souboje Pech Davida Zuckera, jenž si odvážně nabruslil před brankoviště a pod překvapeným Svobodou si podruhé osladil svůj velký večer. Slavia mohla ještě do sirény vyrovnat, Dudovi vzal ale jistý gól neskutečným zásahem vyrážečkou Mensator.

Těsný náskok domácích a oboustranně trochu opatrnější hra mnohé možná přivedla na myšlenku, že již kanonýři všechen střelný prach vypálili. Omyl! V 53. minutě poslal Západočechy blíže k vítězství Milan Kraft, když s podobnou nůší štěstí jako před ním Rataj dotlačil puk snad půl centimetru za brankovou čáru.

Jenže domácí nadšení brzy zhatila chyba v obraně, Hruška přiklepl mezi kruhy Dudovi a rodák z blízkého Chodova odrazem od brankářovy přilby vrátil Slavii do hry. Vary se pak spíše soustředily na obranu, jenže tato sázka byla ve střeleckém dni smolná. Necelé dvě minuty před sirénou dokázal srovnat Roman Červenka.

A jak se dalo čekat, ani prodloužení nemělo dlouhého trvání. Kumstát mířil pouze do brankového oblouku, do protiútoku se vřítili slávisté a rychlou kombinací si zajistili bod navíc. Žižka bez zpracování poslal z modré čáry na levý kruh Bednářovi, jehož příklep jen zazvonil o vzdálenější tyčku a zavlnil se v síti.

Zdeněk Venera (Karlovy Vary): "Jsem určitě spokojen s výkonem našeho mužstva v první třetině. Od druhé třetiny jsme hráli dost špatně, zvláště jsem nespokojen s obrannou činností. Na jeden zápas bylo těch chyb hodně. Dali jsme dost gólů, což vedlo k bezstarostné hře. Přitom vítězství jsme měli ve svých rukou, ale dostali jsme hloupý čtvrtý gól a Slavia vycítila šanci. Ztratili jsme dva body, musíme se z toho poučit."

Vladimír Růžička (Slavia): "V úvodní třetině hrály Karlovy Vary velmi dobře, z naší strany byl k vidění bojácný výkon. Domácí nás jednoznačně přehrávali a mohli jsme prohrávat i víc. Od druhé třetiny se zápas srovnával a vypracovali jsme si vcelku dost šancí. Chci hráčům poděkovat, nebylo jednoduché zvrátit ve Varech stavy 1:3 a 3:5. Padlo hodně gólů, diváci se nenudili. Naši hráči dřeli až do konce."