HC Energie Karlovy Vary

„Neměli jsme sílu na otočení utkání,“ přiznává kouč Venera

Skvělý týden, ve kterém Energie dokázala zdolat první dva týmu extraligové tabulky, zakončila porážka s pražskou Slavií. Finalista posledního play-off dokázal s jednou výjimkou odolat všem karlovarským přesilovkám, a to byl i podle Zdeňka Venery hlavní důvod úspěchu posledního celku tabulky na ledě Karlových Varů.
Slávistický asistent Jiří Kalous byl po vítězném utkání spokojen s plným bodovým ziskem, nezapomněl ovšem připomenout, že utkání s Karlovými Vary nebylo vůbec snadné: „Konečně se nám podařilo utkání zakončit tříbodovým ziskem. To vítězství bylo opravdu vydřené. Dneska jsme trochu vystrčili drápky a ukázali sílu, která v týmu dřímá. Bylo to hodně těžké a i to štěstí stálo dnes při nás. „

Do sestavy pražského celku se vrátil útočník Marek Tomica. Známý bojovník byl důležitou postavou svého týmu nejen proto, že přihrál na první branku utkání, ale také z psychické stránky. „Návrat Marka Tomici byl obrovským impulsem pro celý tým. Marek je výborný, pracovitý hráč, navíc nám zkompletoval první pětku. Takže jsme velmi rádi, že se vrátil do sestavy. V naší situaci jsme na něj už čekali dost netrpělivě,“ přiznává hostující kouč velký podíl na nedělním úspěchu i pětadvacetiletému navrátilci do útočních řad Slavie.

Domácí trenér Zdeněk Venera našel hlavní důvod neúspěchu svého týmu v neproměňování přesilovek. Energetici sice svou úvodní trefu zaznamenali v početní výhodě, dvě klíčové dvojnásobné přesilovky však zůstaly bez gólového vyjádření: „Chleba se lámal v průběhu druhé třetiny a hlavně v situaci za stavu 2:1, kdy jsme neproměnili dvojnásobnou přesilovku. Přestože si myslím, že jsme ji sehráli lépe, než v předchozích zápasech, Lukáš Pech měl puk na holi téměř před prázdnou brankou, tak jsme nedokázali Slavii zlomit a odskočit na 3:1. V zápětí jsme dostali vyrovnávací gól. V situaci, kdy se soupeř dostal do vedení, jsme už neměli sílu na to, abychom zápas otočili. Do utkání jsme šli kvůli řadě zraněných jen se třemi pětkami. Možná i proto jsme v závěru neměli dostatek sil na otočení utkání. Přesto musím říct, že mužstvo bojovalo. Ale Slavia dokázala, že má kvalitní kádr a že její postavení na posledním místě není odpovídající.“

Energii stále trápí poměrně početná marodka. Ke třem zraněným hráčům přibyl po minulém kole i Josef Řezníček. „Má nastřelený kotník pukem, něco podobného jako Lukáš Mensator. Milan Kraf doléčuje natažená třísla a Kamil Tvrdek vazy v koleně. Pepa Řezníček se bohužel k těmto třem připojil a chyběl stejně jako oni. Hráči dnes šli určitě do všeho naplno, ale dohrávali jsme na torzo hráčů zápas ve Znojmě a i s Libercem jsme odehráli náročné utkání. Dneska jsme to už zkrátka nedokázali dotáhnout do konce,“ lituje absence klíčových hráčů karlovarský lodivod.


Aktéři nedělní tiskové konference: Zdeněk Venera a Jiří Kalous.

Související články

Reportáž | ne 15.10.2006

Zápas nervů zvládla lépe Slavia