HC Energie Karlovy Vary

Těšíme se na to, až vlítneme do sezony, usmívá se Daniel Kružík

Cesta Daniela Kružíka do extraligy nebyla vůbec snadná. Když se přesunul na západ Čech, měl na kontě pouze jeden zápas v nejvyšší soutěži. V dresu Energie se dočkal prvního extraligového gólu, shodou okolností právě proti Kladnu, kde s hokejem vyrůstal. Šikovný útočník však sbíral i starty za partnerský Sokolov, kde v loňské sezoně zářil. Ať už to byl čtyřbodový koncert proti znojemským Orlům nebo hattrick v utkání s Prostějovem. Díky svým výkonům a píli si prošlapal cestičku do a-týmu Energie a společně se svými spoluhráči a trenéry má za sebou letní přípravu a vyhlíží nadcházející sezonu.

Danieli, máte za sebou letní přípravu. Jaká z Vašeho pohledu byla?

Za mě byla, co se týče posilovny, dost podobná jako minulý rok. Mně osobně tento styl trénování vyhovuje, takže já jsem s přípravou spokojený (úsměv). Je vidět, že Pospi (kondiční trenér Martin Pospíchal) ví o čem mluví a tréninky měly hlavu a patu, což je hrozně důležité. Intenzita se v průběhu letní přípravy zvyšovala. Bylo trošku víc kondice než minulý rok, takže v tom byla asi změna, ale myslím si, že jsme všichni skvěle připraveni a budeme věřit, že si to přeneseme do sezony.

Přípravu jste si proložili florbalem, což bylo zpestření oproti minulému roku. S karlovarskými florbalisty jste sehráli i exhibiční zápas, který byl poměrně vyrovnaný. Jak na něj vzpomínáte?

Určitě na to vzpomínám dobře (úsměv). Jsem celkově rád, že jsme měli přípravu proloženou nějakou hrou, protože to jsme minulý rok moc neměli. Mě osobně vyhovuje, když je v tom nějaká hra ať už fotbal nebo florbal, cokoliv. Jsem za to jedině rád a řekl bych, že i kluci (úsměv). Byl to super zážitek. Karlovarští florbalisté ukázali kvalitu a sice jsme prohráli, ale myslím si, jsme byli zdatným soupeřem (úsměv). Užili jsme si to a bylo to fajn.

Jak budete Vy osobně odpočívat? Čeká vás třítýdenní volno, i když proložené individuálními tréninky…

Já hned v sobotu odlétám na dovolenou, takže si jedu na týden odpočinout (úsměv). Samozřejmě budu i v průběhu dovolené trénovat, ale nic velkého, spíš si chci vyloženě odpočinout (úsměv). Jak se vrátím, tak budeme mít individuální program. Během toho strávím určitě nějaký čas s rodinou. Poslední týden se pak budu už připravovat tady.

Budete trénovat také golf, který jste teď s klukama docela začali hrát?

Určitě golf trénovat budu (úsměv). Rád chodím i na tenis, takže ty sporty se tam budou různě prolínat. Myslím si, že i hlava si potřebuje odpočinout od toho všeho, a proto není od věci dělat během volna i jiné sporty (úsměv).

Máte nějaké oblíbené místo, kam chodíte golf hrát?

Nejvíce jsme si teď oblíbili Olšovky, tady nahoře, jelikož tam chodíme teď nejčastěji a klub má s tamním Golf Resortem i spolupráci. Řekl bych, že tam ještě párkrát zavítáme (úsměv).

Natáčeli jste také golfovou reklamu. Jak jste si to užili a jaká to byla zkušenost?

Bylo to super. Užili jsme si to, a bylo to celkem i rychlé (úsměv). Bylo to zase takové zpestření. Myslím si, že z toho bude skvělý výsledek (úsměv).

Po dovolené se vracíte na led, jak se těšíte?

Já nejsem moc zastánce toho, že bych o letní přípravě chodil na led. Osobně to mám tak, že si rád i od toho ledu trošku odpočinu. O to víc se pak těším, když začínáme v tom červenci, srpnu (úsměv). Určitě ten srpen bude ještě náročný, co se týče přípravy a kondice, ale na led se těším. Myslím si, že se všichni těšíme (úsměv).

V přípravě vás čeká devět utkání, mimo jiné s americkou univerzitou, což není úplně běžný soupeř. Jak se těšíte speciálně na tento zápas?

S univerzitou jsem nikdy nehrál, takže určitě se na ten zápas těším. Jsem zvědavý, jak jsou na tom kluci v tomto věku ze zámoří. Takže na ten zápas se určitě těším a vlastně i celkově na všechny přípravné zápasy. Hrajeme také proti Boleslavi a pro mě jsou ty zápasy speciální, protože tam mám kamarády a stejně tak se těším na utkání proti Sokolovu. Určitě to bude fajn (úsměv).

Danieli, vy osobně jste třetí rok v extralize. Jak hodnotíte své působení, kdy už naskakujete za Energii pravidelně a jste platným hráčem tymu a zároveň ještě občas vypomáháte v Sokolově?

Já jsem hlavně rád, že ať už jsem byl v Sokolově nebo tady, tak v obou týmech je skvělá parta nebo minimálně loni byla a věřím, že letos bude znovu, ne-li ještě lepší (úsměv). Nikdy s ničím nebyl problém, ať jsem hrál v Sokolově nebo ve Varech. Takže tohle je pro mě hodně velké plus, že ti kluci jsou skvělí a kdykoliv tě přijmou a ty s nimi můžeš cokoliv říct úplně o všem. Ta týmovost a parta je opravdu velké plus.

V týmu Energie jsou nyní i kluci ze Sokolova, to je také tedy příjemné…

Určitě. S Adamem Rulíkem se spolu hodně bavíme a probíhaly tam i nějaké vtípky. Takže za to jsem rád. Myslím si, že letos tady bude opravdu suprová parta kluků.

Tým prošel velkou obměnou a hodně se omladil. Jak vnímáte atmosféru v kabině?

Tím, že se tým omladil, jsem taky přešel trošku do kategorie těch starších hráčů (smích). Takže to je pro mě samozřejmě změna, ale jsem za to rád, protože tady mám spoustu vrstevníků ve svém ročníku, s nimiž jsem hrál dejme tomu i celou mládež a o to lehčí to pro mě je, že řeším trochu jiné věci v týmu, mám i jinou zodpovědnost. Je to zajímavé, ale jak říkám, jsem za tu pozici teď rád (úsměv).

Nově vás trénují Pavel Patera a David Moravec, olympijští vítězové a Lukáš Mensator, místní ikona. Jak se Vám líbí jejich přístup?

Pana Pateru jsem zažil na Kladně, takže na tu spolupráci se hodně těším, protože chce hrát stylově hokej, který mi vyhovuje. Myslím si, že by nám to mělo sedět i tady, vzhledem k tomu, jak máme postavený tým. Pana Moravce jsem předtím neznal, ale podle mého názoru se s panem Paterou skvěle doplňují. No a Mensy, těžko hledat po republice lepšího trenéra gólmanů než je Mensy (úsměv). Myslím si, že tohle trio trenérů je skvěle poskládané a my se budeme jedině těšit na to, až vlítneme do sezony.

Když se vrátíme k atmosféře a partě, tak Vy se hodně bavíte s Ondřejem Procházkou, což je vidět i na sociálních sítích. Dá se říct, že to je kluk s nímž se tady bavíte nejvíc?

Určitě ano. S Ondou se bavím nejvíc a i mimo hokej. Samozřejmě se tady ale bavíme všichni se všemi. Parta je fakt výborně poskládaná a myslím si, že se to prolne i na ledě, protože když je dobrá parta, tak nejsou žádné problémy, které by se měly přenášet na led. Když to funguje v kabině, tak to funguje i na ledě.

S Ondřejem Procházkou máte vlastně podobnou cestu. Oba jste dlouho hráli první ligu a do extraligy jste se dostali až později, takže i tím k sobě možná máte trošku blíž, že jste si to museli vydřít a šanci jste dostali až ve vyšším věku?

Je to možné. S Ondrou se známe už z Ústí, kde jsme spolu odehráli asi polovinu sezony. Neříkám, že tam už jsme se spolu bavili tolik jako tady (úsměv). Jsme podobné typy i v osobním životě, takže možná i proto k sobě máme blízko. Samozřejmě fotky a vtípky na Instagramu k tomu už asi patří (smích).

Přípravu jste si zpestřil i in-line hokejem, kde nastupujete za Černošice. Jaká byla letošní sezona? Jak to vnímali trenéři Energie?

Trenéři s tím problém neměli. Řekl jsem jim to před letní přípravou a oni s tím souhlasili. Samozřejmě je to hodně na vlastní riziko, protože kdybych se zranil, tak by to určitě nebylo nic příjemného během té letní přípravy. Naštěstí se ale nic takového nestalo (úsměv). Jinak se nám inlinová sezona letos úplně nepovedla. Nezopakovali jsme úspěch, který jsme udělali loni, kdy jsme byli třetí. Chtěli jsme na to navázat, ale už od začátku sezony to nějak neklapalo a letos jsme žádný větší výsledek neudělali, takže z této strany trošku zklamání.

Pořád to ale bylo zpestření Vaší hokejové přípravy…

To jistě ano, protože vlastně je to pořád ten hokejový pohyb. Je to legrace, ale člověk se u toho fakt zapotí a trénuje. Takže je to v rámci tréninku suprová kompenzace (úsměv).

Děkuji za rozhovor.