HC Energie Karlovy Vary

Bez střelby gól nedáme, tvrdí naštvaný Lukáš Pech

Lukáši Pechovi (na fotografii) se dnes dařilo. Využil přesilovou hru a vsítil druhý gól. Ke konci byl na ledě ohromně dlouhou dobu a jako hráč clonící brankáři měl i své šance. Právem byl na konci vyhlášen nejlepším hráčem utkání. Jenže nic nepomohlo. Po dvou vstřelených brankách přišla ze strany Liberce okamžitá odpověď a Vary se na víc nezmohly. „V tomto utkání to bylo zlomové. Vedli jsme o gól a za minutu bylo vyrovnáno. Strašně nás to sráželo dolů, což na psychice nepřidá. Kdybychom si vedení pohlídali, vypadal by zápas úplně jinak,“ mrzí útočníka, který dnes vylepšil svůj dosavadní rekord v počtu získaných bodů za sezonu.
Přesilové hry jsou Karlovarskou doménou. Dnes z nich sice padly obě karlovarské branky, ale… Skoro tři minuty odehráli v přesile proti třem libereckým hráčům, měli další pětiminutovou přesilovku. Sečteno, podrženo, šancí bylo dost, ale vyprodukované střely téměř nulové. V čem byl hlavní problém? „Nedali jsme branku, to je ten hlavní problém. Za celé ty přesilovky jsme nebyli schopni pořádně vystřelit. Nebyli jsme vůbec dobře sehraní, i když já osobně si myslím, že jsme měli celý zápas navrch, měli jsme strašně moc šancí a plno tutovek, ale bohužel jsme na nich dnes ztroskotali. Na rozdíl od nás měl Liberec jen pár šancí, z čehož dal všechny branky. My jsme dali jen dvě z deseti šancí, kdy jsme jich mohli klidně dát pět a nikdo by se nedivil,“ štvou karlovarského útočníka neproměněné šance.

Na konci zápasu hráli v šesti proti třem libereckým hráčům. Zabrali, to ano, ale skoro po každé přihrávce jim odskočil kotouč z hole a mohli být rádi, že toho protihráč nevyužil ke střele do prázdné brány. V čem byl ten problém? Mohlo to být kvalitou ledu? „To je spíš o naší dnešní nešikovnosti. Musíme si to lépe zpracovat, ale také jsme si přihrávky posílali na nohy, což je špatné. Všechny přihrávky musí na hůl a hlavně musíme střílet. Bez střelby nedáme gól,“ uvědomuje si Lukáš ten největší problém dnešního zápasu.

Dnešní zápas byl dost podobný poslednímu duelu s Plzní, kde také energetici ztratili své vedení a prohráli. Měli ještě dnes páteční utkání v hlavě? „To vůbec. Myslím, že jsme dnes hráli dobrý hokej. Nevím, jestli to vypadalo špatně, ale z mého pohledu jsme měli dost šancí, bohužel však chybělo zakončení.“

Energie naposledy vyhrála 23. listopadu v odloženém zápase v Pardubicích. Od té doby je to dnes již pátá porážka v řadě a energetici vybojovali jen dva body za remízy. Vnímají to samotní hráči? „Samozřejmě to vnímáme. Chtěli jsme to dnes napravit, ale strašně se natrápíme na dvě branky a tři dostaneme. Nesmíme dostat žádný a aspoň jeden dát, z čehož vyplývá, že musíme hrát lépe do obrany a vyhrávat o jeden gól,“ uvědomuje si nejlepší možné řešení krize.

Na druhou stránku byly prohrané zápasy dosti vyrovnané. Jednou prohráli v prodloužení, po druhé zas na nájezdy. Další dva zápasy skončily rozdílem jediné branky. Aspoň tento fakt by mohl karlovarským hokejistům přidat na sebevědomí. „Dřív jsme zápasy vyhrávali třeba o ten gól a nyní se to obrátilo. Musíme být trpěliví a věřit, že se to zas obrátí zpátky. To štěstí potřebujeme.“

Související články

Preview k zápasu | so 4.12.2010

Zneškodní Energie doma Bílé Tygry z Liberce?