HC Energie Karlovy Vary

Byl to od nás super zápas, radoval se Jan Košťál

Po dvou nepovedených zápasech přišla vzpruha. Duely s Pardubicemi a Litvínovem fanoušky Energie příliš nepotěšily, zato utkání s Libercem KV Arenu nadchlo. Energie hrála uvolněně. Soupeře ve všech dovednostech převyšovala, většinu utkání jasně dominovala a nakonec si připsala vítězství 4:1. Své dojmy po skončení zápasu sdílel útočník Jan Košťál.

Levé křídlo první formace Západočechů se do statistik utkání s Bílými Tygry zapsalo hned třikrát. Jan Košťál vstřelil jednu branku a na další dvě nahrál. „Tentokrát to byl od nás super zápas,“ radoval se.

Utkání s Pardubicemi a s Libercem. Diametrální rozdíl. „Myslím si, že jsme tři body vybojovali. Byli jsme důrazní. Chodili jsme do branky. Neměli jsme žádný herní výpadek jako v předcházejících utkáních, a to byl základ úspěchu,“ pokračoval.

Energie sice v první třetině prohrávala, ale dokázala se rychle oklepat, vyrovnat, a tím tak položit základ ke konečnému úspěchu. „Přesně tak to bylo. Zase se začínalo od začátku a pro oba celky byl zápas otevřený,“ přiznal Jan Košťál.

Druhá třetina samotný duel s Libercem rozhodla. Marek Pinc dvakrát inkasoval a misky vah se převážily na stranu domácích. „Sice jsme vedli, ale o přestávce jsme si říkali, že Liberec je velice kvalitní tým a my musíme hrát pořád naplno. Upozorňovali jsme jeden druhého, že oni to jen tak nevzdají. Mají velice šikovné hráče na přesilovky, ale ty se nám podařilo ubránit,“ rozebíral Honza Košťál utkání.

Karty byly rozdané a trumfy měli v rukou energetici. „Nebylo to ale jednoznačné. Museli jsme si dávat veliký pozor, abychom jim nedovolili vrátit se zpět do utkání,“ upozornil.

Jan Košťál se do statistik utkání zapsal hned třikrát. Jednu branku sám vstřelil a na další dvě přihrál. „Konečně jsem se taky trefil,“ usmíval se a přidal: „Sám se sebou jsem spokojený, ale větší radost mám ze tří bodů do tabulky.“

Gól v podání Honzy Košťála byl pořadí čtvrtý a uklidňující. „Bylo to z otočky. Jen jsem do toho plácnul a náhodou to tam propadlo. Někdy takovéto branky padnou,“ dodal.

Související články