HC Energie Karlovy Vary

Jsem překvapen, že jsou Vary předposlední, hlásí nováček v kabině Sýkora

První zápas v zelenočerném dresu Energie odehrála nová posila západočeského týmu, Tomáš Sýkora. Ten si po utkání pochvaloval úroveň výkonu karlovarského týmu z utkání s Libercem. Rodák z Přerova se zařadil po bok Michala Mikesky a Martina Zaťoviče a i na společnou spolupráci s těmito dvěma šikovnými útočníky jsme se třiatřicetiletého centra zeptali v jeho premiérovém karlovarském rozhovoru.

Tomáši, gratulujeme k vítězství. Jaké máte pocity z výhry hned v prvním utkání za Energii?
Výborné. Mám velmi pozitivní dojem z našeho výkonu a jsem překvapen, že jsou Karlovy Vary až na předposledním místě tabulky, protože tomu dnešní výkon určitě neodpovídal. To vítězství nebylo náhodné, a pokud budou takovéto výkony pokračovat, tak to vidím velice dobře.

V jakém okamžiku utkání jste rozhodli o vítězství? Kde byl ten zlomový bod?
Já si myslím, že jsme byli celý zápas lepší. Byla tam pouze komplikace v podobě první inkasované branky, ale naštěstí dokázal Petr Kumstát hned o chvilku později srovnat stav. Celý zápas jsme podle mě šlapali a chtěli jsme vítězství víc než soupeř a byli jsme za to odměněni brankami v hostující síti. Všechny branky byly pěkné a zasloužené.

Váš přestup se upekl velice rychle. Kdy jste se o transferu dozvěděl?
V pátek po zápase jsem se dozvěděl, že mám být druhý den ráno na tréninku v Karlových Varech. Překvapený jsem nebyl, protože se to řešilo už od pondělí a bylo jasné, že odejdu, a rozhodovalo se pouze o tom, kam půjdu. Víceméně jsem rád, že jsem ve Varech a že tady můžu pomoci.

A to i přesto, že jste přišel do trápícího se týmu?
Z trápícího se týmu se může klidně stát štika ligy, takže tak to vůbec neberu. Dneska byl výkon celého manšaftu vynikající od gólmana až po posledního útočníka v sestavě, takže jsem velice rád, že to tak je a doufám ve vzestup.

Dneska jste nastoupil v útočné řadě s Martinem Zaťovičem a Michalem Mikeskou. Jak se vám s nimi hrálo?
Dobře. Byli jsme třetí lajna, takže jsme spíš kryli záda prvním dvěma řadám, na kterých leželo břemeno důležitých akcí. Teď máme přestávku, což pro nás znamená čas na vzájemné sehrání. Oba kluky znám, Martin je z Přerova a s Michalem jsem už jednou dávno hrál, takže si myslím, že to bude o to lehčí.

Co říkáte na systém, jaký se hraje ve Varech? Přece jen hraje Zlín výrazně defenzivněji, což potvrdily i nedávné úzké výhry o jeden gól. Kupříkladu i proti Energii.
Zásady jsou všude stejné. Trenér mi pouze řekl, jak je to tady, ale je to vlastně úplně stejné. Zlín dokonce začal letos ofenzivně, postupem času se však vrátil k defenzivnímu stylu hokeje, s pevným bráněním obranného pásma. Napadání a podobné základy jsou všude stejné.

Jak jste říkal, tak jste rád za čas na adaptaci, že?
Přestávka se hodí. Zabydlím se, prohlédnu si město a poznám se více se spoluhráči v kabině.

Díky za rozhovor!

Související články