HC Energie Karlovy Vary

Bylo to z naší strany upracované, míní Gřegořek o prohře se Slavií

Hokejová extraliga po delší době zažila událost, která se jen tak nevidí. Rozhodčí odpískali technický gól, konkrétně utkání Energie se Slavií. V závěrečné minutě neudržel Lukáš Pech nervy na uzdě a za Michalem Vondrkou mířícím na prázdnou branku hodil hokejku. V té době Karlovy Vary prohrávaly 1:2 a vyrovnat se snažily v power-play. Technická branka navýšila vedení Pražanů na 1:3.

Petr Gřegořek v obraně karlovarského týmu předvedl slušný výkon, ale na body to nestačilo. Celou událost z poslední minuty viděl jasně. „Nevím jak to přesně je v pravidlech, ale říkalo se odjakživa, že když se hodí hokejka, tak je to technický gól. Vzpomínám, že i na plácku před barákem, jsme měli tohle pravidlo,“ poznamenal Gřegořek a přidal i hodnocení celé situace. „Je to nesmysl. Tohle se prostě nedělá.“

Slavia se v první třetině dostala do vedení 2:0 a své vítězství od tohoto okamžiku velice pozorně bránila. „My jsme hráli špatně. Nedokázali jsme využít dlouhou přesilovku pět na tři. Oni ji naopak využili. Myslím si, že tohle byl rozhodující moment. Kdybychom se prosadili, tak se utkání vyvíjelo úplně jinak,“ myslí si Gřegořek.

Hra energetiků byla plná nepřesností. „Bylo to z naší strany takové nijaké. Musíme si vytvořit větší tlak. Bohužel Slavia velice pozorně bránila, ale my jsme tomu naší taktiku nepřizpůsobili. Stále jsme jezdili stejně a soupeř si nás dokázal pohlídat,“ našel obránce Energie chyby vlastního týmu.

To, co zdobilo Energii v minulých zápasech, tedy hra na jeden dotek, tentokrát nevycházelo. Kotouč tancoval a dělal si, co chtěl. „Rychle jsme prohrávali a pak to bylo z naší strany takové upracované. Puk uskakoval každému. I Lukášovi Pechovi, což je vynikající technik,“ přidal.

První dvě kola play-out zatím nic nenaznačila. Všechny čtyři celky si připsaly po třech bodech a hraje se zase od začátku. „Boleslav vyhrála, takže se to hodně smrsklo. Bude to tak, jak jsem si myslel. Tedy že vše bude otevřené až do posledního utkání,“ odhaduje Gřegořek.

Následující tři kola odehrají Západočeši na ledě soupeřů. První duel se hraje v Litvínově. „Je mi jedno, že jedeme ven. Jenom mě fascinuje, že se hraje jen pátek, neděle. Připadáme si jako nějací odboráři. Celý týden trénujeme a pak nic. Nevím, kdo vymyslel, že se bude hrát jen o víkendu,“ rozebírá nezkušenější bek Energie hrací systém soutěže.

Související články

Preview k zápasu | so 3.3.2012

Domácí trojblok zakončí duel se Slavií