HC Energie Karlovy Vary

Bývalý kapitán Energie oslavil proti svým nedávným spoluhráčům 700. zápas kariéry

P r a h a - Sparťanský kapitán František Ptáček prožil zajímavý nedělní večer. Sparta hrála proti týmu, který ještě loni na podzim vedl jako kapitán. Po utkání desátého kola O2 extraligy si mohl navíc ve svém osobním deníčku odškrtnout sedmistý odehraný zápas v naší nejvyšší soutěži. Ptáček jej odehrál ve velké pohodě, na konto si připsal dva plusové body za účast na ledě při vstřelených brankách.
Hokejový čas Radia Dragon - ohlasy s Václavem Baďoučkem.
Jak dlouho jste tušil, že vám vyjde váš sedmistý zápas právě na utkání s Karlovými Vary?
Na začátku sezony jsem se kouknul na to, kolik mám v lize odehráno. Pak jsem se podíval na rozlosování sezony a musel jsem se zasmát, že to vychází právě na Karlovy Vary. Údaje o vašich odehraných zápasech se ale dost liší v různých periodikách. Vy máte nějaký svůj archiv? Nemám. Ale na webu Sparty jsou přesné statistiky, když jsem na ně koukal, tak odpovídaly tomu, jak by to mělo být.

Tušíte, kolik hráčů v lize už dosáhlo sedmi set zápasů?
Asi jich moc není. Já jsem na sedmistovku dosáhl proto, že drží zdraví a že všechno funguje tak, jak má.

Ale asi určitě jste z těchto “sedmistovkových“ hráčů nejmladší, že?
Asi to tak bude. Jsem asi o pár měsíců mladší než ostatní. (úsměv)

Máte ve Spartě podepsanou dlouholetou smlouvu, takže svůj počet odehraných zápasů ještě rozšíříte. Na kolik utkání se tipujete vy osobně?
Mluvilo se o magickém čísle tisíc. Ale je to ještě hrozně daleko. A s věkem přicházejí zdravotní potíže, i když je nechci přivolávat. Půjdu od zápasu k zápasu a na konci kariéry uvidím, kolik budu mít odehráno.

Nesmějí se vám v kabině kvůli vysokému počtu odehraných zápasů vaši mladší spoluhráči?
Zrovna dnes se mě ptali, zda jsem tak starej, nebo zde jsem začal tak brzy. Tak jsem jim odpověděl: Kluci, tak nějak oboje. (smích)

Budete muset za toto jubileum něco přispět do kabiny?
No asi si dáme nějakou mastnou svačinku.

A doma to nějak oslavíte?
To asi ne. Nebo možná symbolicky. Manželka mi pogratuluje a já jí poděkuji a řeknu, že nebýt jí, tak bych samozřejmě těch sedmi set utkání nedosáhl. A doufám, že v tu dobu budou už děti spát. (smích)

Máte ještě nějaké nostalgické pocity, když hrajete proti Karlovým Varům?
Ani ne. Spíše jsem je měl, když jsem hrál proti Spartě v dresu Karlových Varů. To jsem si říkal, na kterou střídačku mám jít, neboť jsem na Spartě strávil předtím deset let.

Zápas proti Energii jste začali velmi dobře, pomohli vám i náhodné branky. Pak to ale za stavu 3:0 z hlediště vypadalo, že jste přestali hrát…
Vyšel nám parádně začátek. Karlovy Vary jsou sice houževnatý soupeř, ale než se rozkoukaly, tak prohrávaly 0:3. Pak ale začaly hrát svojí obvyklou hru a ukázaly, že jsou nepříjemným týmem, který umí soupeře zatlačit. My jsme ale nakonec dotáhli zápas do vítězného konce.

Pomohly vám ty náhodné branky? Mensator byl podle čísel nejlepším brankářem ligy…
Na Mensatora jsme se připravovali, věděli jsme, že je dobrý, že dostali velmi málo branek. Z toho jsme usuzovali, že budou mít propracovanou obranu. Proto si cením našeho rychlého vedení. Jen škoda, že se pak zápas neodvíjel ve větším klidu. Díky našemu nedůrazu jsme dali ještě Varům šanci. Naštěstí gól na 4:1 nás definitivně uklidnil.

Na začátku třetí třetiny nebyl Karlovým Varům uznán gól v přesilovce pět na tři. Byl to rozhodující moment zápasu?
Asi ano. Kdyby daly Vary kontaktní branku, tak by to bylo moc nepříjemné. Tenhle moment podle mě Vary zlomil, nebyly už pak důrazní, jako ve druhé třetině.

Vyhráli jste počtvrté v řadě. Myslíte si, že jste se po některých výsledcích, které byly jak na houpačce, konečně pořádně chytnuli?
Ty výhry nám hlavně pomáhají psychicky. Mužstvo série výher nakopne. Liga je nyní hodně vyrovnaná a tak je série několika vítězství v řadě ohromně důležitá.

Související články