HC Energie Karlovy Vary

Černoch, Frodl i Beránek dál bojují o mistrovství světa

Česká hokejová reprezentace má za sebou úvodní dva přípravné duely před domácím mistrovstvím světa. Češi porazili v KV Areně dvakrát Německo, ve čtvrtek 3:0 a v sobotu 4:2. U výher národního týmu nechyběla ani trojice energetiků, přičemž jejich sen o účasti na světovém šampionátu hraném v Česku dál trvá. Trenér Radim Rulík totiž na další kemp do Českých Budějovic bere opět brankáře Dominika Frodla a útočníky Ondřeje Beránka a Jiřího Černocha.

Dva vyprodané duely viděla v tomto týdnu karlovarská KV Arena. Češi zapsali dvě vítězství nad Německem, s čímž byl spokojený i hlavní trenér národního týmu Radim Rulík.

„Jsme rádi, že jsme oba zápasy vyhráli. Je to první týden, takže pro atmosféru je to dobré. Němci měli opravdu výborné nasazení a zlepšovali se a byli lepší. Byla to opravdu kvalitní utkání,“ zhodnotil dvě vítězství po sobotním duelu.

Národní tým teď čeká krátké volno, od úterý ale pokračuje třetím týdnem přípravy na jihu Čech a také dvojice utkání s Rakouskem.

„Teď budou dva dny volna. V úterý máme nástup v Českých Budějovicích a začíná druhý kemp, kde máme dva zápasy, ve čtvrtek a v sobotu s Rakouskem a změny žádné nebudou. V úterý se tento tým sejde ve stejném složení, pokud všichni budou zdravotně v pořádku,“ přiblížil nejbližší program hlavní kouč české reprezentace.

V Karlových Varech byli vidět i energetici. V úvodním čtvrtečním duelu s Německem nastoupil poprvé od začátku v národním týmu brankář Energie Dominik Frodl a vedl si výtečně. Pochytal všech 20 střel a zapsal premiérovou nulu v reprezentaci.

V sestavě v úvodním duelu nechyběl útočník Ondřej Beránek, stejně jako v té sobotní. Ve druhém utkání nastoupil navíc i další z energetiků Jiří Černoch, který společně s Beránkem a Lencem patřil k nejlepším hráčům na ledě a právě jejich formace zařídila vyrovnávací gól Česka na 1:1 v závěrů úvodní části.

Všichni tři energetici teď navíc mohou dál živit svůj sen o účasti na mistrovství světa. Čeká je totiž třetí týden přípravy a také dva zápasy s Rakouskem, kde se opět mohou ukázat a posílit své šance.

SOUPISKA NÁRODNÍHO TÝMU PRO DVOJZÁPAS S RAKOUSKEM

Brankáři: Lukáš Klimeš (HC VÍTKOVICE RIDERA), Dominik Frodl (HC Energie Karlovy Vary), Jakub Málek (Ilves Tampere)
Obránci: Filip Pyrochta (BK Mladá Boleslav), Petr Zámorský (HC ŠKODA PLZEŇ), Jakub Sirota (HC Olomouc), Libor Zábranský (Porin Ässät, FIN), Andrej Šustr (Kölner Haie, GER), Jan Ščotka, Daniel Gazda (oba HC KOMETA BRNO), Dominik Mašín (Ilves Tampere, FIN), Jakub Galvas (Malmö Redhawks, SWE).
Útočníci: Roman Červenka (SC Rapperswil-Jona Lakers, SUI), Jiří Černoch, Ondřej Beránek (oba HC Energie Karlovy Vary), Tomáš Filippi, Jakub Rychlovský (oba BÍLÍ TYGŘI LIBEREC), Michael Špaček (HC Ambrì-Piotta, SUI), David Tomášek (Färjestad BK, SWE), Petr Kodýtek (Ilves Tampere, FIN), Jakub Flek (HC KOMETA BRNO), Jáchym Kondelík, Adam Kubík (oba Motor České Budějovice), Radan Lenc (HV 71, SWE), Michal Kovařčík, Ondřej Kovařčík (oba Mikkelin Jukurit, FIN), Matěj Stránský (HC Davos, SUI).