Chomutov má extraligovou kvalitu, říká Pavel Kuběna po prvním zápase

Hokejisté Energie mají v nohou první přípravný zápas. Do Chomutova přivezli svůj prakticky nejsilnější kádr, tradičnímu aspirantovi na účast v nejvyšší soutěži přesto těsně podlehli. První karlovarské branky v přípravě vstřelili Martin Gründling a Pavel Kuběna. Druhý jmenovaný však v našem pozápasovém rozhovoru čestně přiznává, že střelecký úspěch měl být připsán jeho spoluhráči.

Pavle, dnes bylo hodně patrné, že na ledě jste teprve krátce, že?
Bylo znát, že jde o první zápas. Na ledě jsme teprve týden, stále děláme technické chyby v bruslení, ze kterých pramení i chyby na puku. Byl to takový klasický úvodní zápas sezony, hodně ubojovaný, který hokejové krásy moc nepobral.

V první třetině jste dominovali, vedli 2:0. V dalších fázích už ale měli více ze hry domácí. V čem nastala změna?
Myslím, že jsme v první třetině hráli hodně jednoduše. Všichni jsme chodili do brány a dali jsme z toho dva góly z dorážek. Od druhé třetiny jsme si možná chtěli dávat trochu více nahrávek, hrát hezčí hokej pro diváky, a to se nám vymstilo. Led nebyl nic moc a po týdnu na ledě navíc ta souhra ještě není optimální.

Byl vám připsán druhý gól, ale střelcem prý byl nakonec někdo jiný?
Puk se ke mně odrazil a měl jsem před sebou už jenom gólmana. Vystřelil jsem tak nějak divně, David Zucker zrovna s jedním chomutovským hráčem padal a říkal, že ho puk ještě trefil do ramene. Takže to byl vlastně jeho gól.

Bylo na hře soupeře znát, že potřebuje vyhrát a nechce si pokazit velký den porážkou?
Nemyslím si. Mají sami o sobě výborný kádr plný zkušených a důrazných hráčů. Podle mě si dnešní zápas chtěli především užít.

Měl by podle vás tento chomutovský kádr na extraligu?
Chomutov je v přípravě vždy hodně nebezpečný a s řadou týmů z nejvyšší soutěže hraje vyrovnané zápasy. Myslím, že extraligovou kvalitu má.

V Chomutově to dobře znáte, byl tím pro vás zápas nějak zvláštní?
V Chomutově jsem loni odehrál téměř celou sezonu. Nijak speciální to pro mě nebylo, protože se hrálo v nové hale. Ta, ve které jsem hrával, už je zbouraná. Byl to pro mě běžný zápas pouze s tím rozdílem, že s více než půlkou kluků se tu znám.

A v kterém z chomutovských stadionů se vám hrálo lépe?
V této nové hale musí ještě pár věcí doladit. Led nebyl nic moc, bylo tu velké horko a kvůli tomu také oběma týmům docela rychle ubývaly síly. Osobně se mi lépe hraje ve starších halách, kde je chladněji, led je rychlejší a vydrží celou třetinu. V řadě nových hal je led v polovině třetiny už téměř nepoužitelný.

Letos byste zřejmě rád zůstal celou sezonu v Karlových Varech, že?
Chci se pořádně poprat o místo, abych mohl celý rok zůstat ve Varech, hrát s Energií dobrý hokej a snad i vyhrávat zápasy.

Myslíte, že jsou po odchodu několika zkušených hráčů vaše šance větší?
Abych řekl pravdu, tyhle věci příliš nesleduji. Snažím se pracovat především sám na sobě, do všeho jít naplno a hrát pro tým.