HC Energie Karlovy Vary

Energie zahájí přípravu v Chomutově

K prvnímu zápasu přípravy složené z patnácti zápasů zavítají energetici do Chomutova. Posilami osvěžené týmy z Podkrušnohoří se představí v úterý 2. srpna od 18:00 v nové aréně Severočechů. Doprovodný program spojený s otevřením nové arény startuje už ve 13 hodin a klub si pro fanoušky připravil i několik překvapení včetně odhalení nového loga, dresů a dokonce i názvu týmu. Na chomutovskou „Hokejovou revoluci" se dostanete zcela zdarma. Zda se energetikům podaří narušit plány Severočechů na úspěšné odpoledne, můžete sledovat i v našem online přenosu.
Kde sledovat utkání: Online přenos

Podaří se chomutovským v nové aréně proklouznout mezi elitu?

Hokejisté Chomutova skončili v minulé sezóně před branami baráže o extraligu. Po základní části obsadili 2. místo a do finále proklouzli bez větších problémů. Finálovou sérii play-off proti Ústeckým Lvům ale prohráli 0:4, a přišli tak o možnost utkat se s hokejisty Mladé Boleslavi o místo v extralize. Záměr pokřtít novou arénu nejvyšší soutěží tak Severočechům nevyšel.

Modrobílí začali posilovat a to nejen v rámci české ligy. Krýt záda zkušenému brankáři Hanuljakovi bude bývalá opora Jihlavy Milan Řehoř. Obranu vyztuží dvojice hokejistů ze Severní Ameriky. Američan Jeff Jilson, který v minulé sezóně hájil barvy Pardubic, a Brett Palin z Milwaukee Admirals, týmu AHL. V útoku posílí Chomutovské Karel Hromas ze Sparty, Zdeněk Ondřej z Liberce a další Američan, Dwight Helminen z finských Pelicans. Největší posila týmu ale paradoxně není hráč, ale trenér. Trenéra Kašpárka vystřídal u kormidla Václav Sýkora, bývalý trenér SKA Petrohrad, jednoho z nejlepších týmů KHL.

Nadále pak v kádru zůstává i řada hráčů, kteří prošli i karlovarskou Energií. Jakub Grof, Štěpán Hřebejk, Tomáš Schmidt, Milanové Kraft a Procházka a David Hruška. Především David Hruška je fanouškům znám z poslední sezóny, ve které válčil i za tým z lázeňského města.

Energetici přijedou v nejsilnější sestavě

První přátelské utkání v letošní sezoně odehrají hokejisté Energie na ledě zbrusu nové haly v Chomutově. Místní klub si pozval extraligový tým z lázeňské metropole jako hlavní hvězdu slavnostního večera. „Dozvěděli jsme se, že to Chomutov pojal velkolepě. Proto pojedeme na utkání v té nejsilnější sestavě i se všemi reprezentanty, které máme,“ vysvětlil na úvod trenér Václav Baďouček.

Karlovarský tým se již týden připravuje na následující sezonu na ledové ploše. „Co se týče zdravotního stavu mužstva, všichni hráči jsou v pořádku. Moc bych si přál, aby nám to vydrželo celou sezonu,“ začal kouč popisovat stav mužstva.

Jak již jsme informovali, k týmu se v závěru minulého týdne připojil i Marek Melenovský, s jehož službami vedení klubu původně nepočítalo. Trenér věří, že se dlouhé hledání angažmá na fyzičce technicky zaměřeného útočníka negativně neprojevilo. „Myslím si, že to bude bez problémů. Na testy s námi pojede 8. srpna a na těch poznáme, jak se připravoval. Já osobně ho znám a věřím, že byl poctivý.“

Další staronovou tváří, která se prohání po ledě s prvním mužstvem Energie je Vojtěch Polák, který by se rád podíval do zahraničí. „Požádal nás, zda by nemohl s námi dopoledne trénovat. Je to náš odchovanec a nevidím důvod, proč by s námi nemohl trénovat, než si najde nové angažmá,“ vysvětlil trenér.

Co se týče utkání v Chomutově, Karlovy Vary dorazí ve svém nejsilnějším složení. „Pro ně to bude veliká slavnost. Nechceme jim ji pokazit. Takže se na ledě ukážou všichni naši nejlepší hráči,“ dodal Václav Baďouček.

Vzájemné zápasy posledních sezón

TsC2010 HC Energie Karlovy Vary – KLH Chomutov 3:6
Pohár 2008 KLH Chomutov – HC Energie Karlovy Vary 0:3
TsC2007 HC Energie Karlovy Vary – KLH Chomutov 5:3
TsC2007 KLH Chomutov – HC Energie Karlovy Vary 1:4

Související články