HC Energie Karlovy Vary

Do Energie přichází Štěpán Hřebejk, klub opouští Václav Pletka

Karlovarští hokejisté přivítají už v úterý do svého středu novou posilu. Je jí útočník s reprezentačními zkušenostmi Štěpán Hřebejk, který doposud působil v Českých Budějovicích. Opačným směrem putuje Václav Pletka. „O Štěpána jsme měli zájem již před sezonou. Svým herním pojetím dobře zapadá do koncepce našeho klubu, je výborným bruslařem a velkým bojovníkem. Navíc dokáže hrát bránicí levé křídlo, stejně tak jej mohou trenéři dobře využít i na postu pravého útočníka,“ přestavuje nováčka v dresu úřadujícího mistra generální manažer HC Energie Miroslav Vaněk. Oba hráči míří do svých nových působišť na přestup.
Bližší okolnosti hráčského transferu objasňuje Miroslav Vaněk: „Oba týmy se v dosavadním průběhu sezony nenacházejí na místech odpovídajících představám. Při hledání možnosti oživení jsme se dohodli s českobudějovickým vedením na možnosti trejdu Václava Pletky za Štěpána Hřebejka. Po delším zvažování a poradě všech zainteresovaných jsme se rozhodli k realizaci této výměny.“

České Budějovice přebírají smlouvu Václava Pletky, která končí 30. dubna 2012. Štěpánu Hřebejkovi vyprší platná smlouva po této sezoně. „Jsme předběžně domluveni na novém dlouhodobém kontraktu se Štěpánem Hřebejkem. Jakmile hráč dorazí do Karlových Varů, budeme dolaďovat poslední detaily,“ doplňuje.

Hřebejk by se měl v Karlových Varech objevit již na úterním tréninku, v zápase se fanouškům Energie představí již ve čtvrtek v duelu s Kladnem.