HC Energie Karlovy Vary

Dorostence čeká náročný víkend, obejít se musí bez Záhory

Tři velice těžcí soupeři čekají o víkendu dorostence Energie. Trenéři Karel Mlejnek a Jaromír Kverka navíc přišli o cenný klenot útoku. V zápasech se Spartou, Pardubicemi a Budějovicemi se budou muset obejít bez kapitána Daniela Záhory. „Dan bude tento víkend s juniorkou. Po Frkovi, Švecovi, Kverkovi a již stabilně Michalu Vachovcovi je to další hráč, který si zasloužil šanci hrát v juniorce,“ vysvětlil kouč Mlejnek situaci.
Dorostenci mají za úkol navázat na vítězství nad Zlínem a Vsetínem z minulého víkendu. „Tato dvě vítězství si můžeme v uvozovkách zapsat do rámečku, jako velice zdařilá,“ liboval si mladý kouč.

„V pátek začínáme doma se Spartou. Čekají nás tři souboje s týmy, které moc neznáme. Sparta je v tabulce hodně vysoko a nebude to nic snadného,“ začal Karel Mlejnek popisovat víkendové soupeře.

Program mladých energetiků pokračuje v sobotu v Pardubicích a náročnou sérii zakončí v pondělí na ledě Českých Budějovic. „Bude to podobné jako se Spartou. Těžké a náročné utkání. Východočeši jsou sice v tabulce za námi, ale mají výsledky jako na houpačce. Dokáží porazit prvního, ale prohrát s posledním. Mountfield je podobný jako Moeller. Bohužel ani s jedním z těchto mužstev jsme nehráli žádné přátelské utkání. Moc je neznáme a snad se nám podaří je během prvních třetin poznat a přizpůsobit tomu taktiku,“ uzavřel kouč.