HC Energie Karlovy Vary

Energetici trénují v Břeclavi, v úterý hrají ve Zlíně

A-tým Energie v neděli odpoledne zahájil přípravný kemp v Břeclavi, jihomoravského klimatu si bude užívat až do pátku. V rámci soustředění sehrají energetici i dvě přípravná utkání, první z nich je na programu v úterý. Od 18:00 se Karlovarští představí na ledě Zlína.
Kde sledovat utkání: Online přenos

Trenéři mají v Břeclavi aktuálně k dispozici 21 hráčů. Chybí nemocný Marcel Haščák, který by se po doléčení měl k týmu připojit ve středu. „Podmínky pro trénink tu máme naprosto dostačující. Jako trenéři jsme rádi, že na soustředění máme dostatek času s hráči hovořit i individuálně nebo v menších skupinkách. Loni nám v přípravě tento kemp velmi pomohl,“ uvedl na úvod hlavní kouč Karel Mlejnek.

Do zápasu se Zlínem by měli naskočit stejní hráči jako do nedávného derby s Plzní. „Složení formací však bude jiné. V obou utkáních se budeme snažit podat co nejkompaktnější výkony, nutně musíme také zlepšit přesilovky a oslabení,“ vyjmenovává trenér herní aspekty, na kterých tým potřebuje pracovat. Odehrát dobré zápasy však bude důležité i z jiných důvodů. „Je jasné, že po dosavadních výsledcích nemůžou být hráči zatím moc nahoře. Nejsou ale ani dole. Musí si uvědomit, že skladba mužstva podle jmen nic neznamená. Je třeba se vrátit do montérek a začít poctivě pracovat,“ uzavírá rozhovor Karel Mlejnek.

Úterní soupeř energetiků má za sebou sedm přípravných duelů s bilancí 4 výhry, 1 remíza a 2 porážky, z toho jedna po samostatných nájezdech. Není bez zajímavosti, že Energie bude v přípravě pro Zlín teprve druhým extraligovým soupeřem. Kromě utkání s Kometou se totiž svěřenci trenéra Vlacha utkávali se slovenskými celky a také se Znojmem z EBEL.

Související články