Drama základní části: Žraloci končí druzí a vyzvou Pardubice

Základní část E.P.C. Management České sledge hokejové ligy musela počkat na vyřešení postupové hádanky až do posledního kola. Karlovarští Žraloci by si výhrou v Pardubicích zajistili první příčku a nejvýhodnější pozici pro play-off, ale i přes aktivní výkon v utkání dvakrát přišli o vedení a ziskem bodu klesli na druhé místo za Zlín. V celkovém součtu to znamená, že si souboj s východočeskými Mustangy zopakují, tentokrát ovšem s ještě vyšší důležitostí v prvním semifinále 4. února v Pardubicích.

SOHO Olomoučtí Kohouti - SKV Sharks Karlovy Vary 1:7 (0:4, 1:2, 0:1)

Branky: 28. Novák (Jedlička) - 4. Geier, 9. Geier (Wágner), 13. Geier, 15. Geier (Hrbek), 17. Geier (Berger, Hrbek), 17. Berger (Geier, Hrbek), 35. Geier (Hrbek). Rozhodčí: Cik, Novotný. Vyloučení: 1:1. Využití: 1:0. Diváků: 4.

Olomouc: Černoch - Gergely, Novák, Prášil, Večerek, Kardoš, Jedlička, Radim Mikuš, Ferenčík.

Karlovy Vary: Mach – Hrbek, Wágner, Geier, Berger, Janko, Haas.

I v prořídlé sestavě měl zápas v Olomouci pro hosty až nečekaně hladký průběh. Lvím podílem se o to zasloužil karlovarský kapitán Michal Geier, který se pasoval do role ústředního střelce. Michala Černocha v brance domácích prostřelil pětkrát v řadě, z toho čtyřikrát v první třetině. Na 0:6 zvýšil Berger, ale po Novákově korekci přidal sedmý zásah do sítě opět Geier. Karlovarští díky pohodlné výhře měli z pohledu tabulky před posledním utkáním vše ve svých rukou a mohli pomýšlet na vítězství v základní části.

SHK Mustangové Auto In (Pardubice) - SKV Sharks Karlovy Vary 3:2 sn (1:1, 0:1, 1:0 - nájezdy 1:0)

Branky: 12. P. Kubeš (Hering), 39. Michalec (Hering), rozhodující nájezd V. Buhr - 4. Geier (Wágner), 26. Wágner (Nejedlý, Berger). Rozhodčí: Borovec, Mariánus. Vyloučení: 3:2. Bez využití. Diváků: 60.

Pardubice: Boček - Kolek, Štěpják, Hýbner, Kvoch, J. Kubeš, Michalec, Horníček, P. Kubeš, V. Buhr, Hering, Doležal, Kořínek, Chudomský.

Karlovy Vary: Mach – Hrbek, Nejedlý, Wágner, Geier, Berger, Janko, Haas.

Aby Žraloci skončili první po základní části, museli zvítězit za tři body v Pardubicích, které na poslední chvíli proklouzly do play-off díky skvělému finiši. Do sestavy Karlových Varů se vrátil obránce Nejedlý a se svými spoluhráči se podílel na dobré vstupu do utkání. Ve 4. minutě pohotově dorazil Michal Geier Wágnerovu nepřesnou střelu a hosté vedli. Brankář Boček položil základ k vyrovnání dvěma dobrými zákroky proti Bergerovi a Geierovi, neboť ve 12. minutě Pavel Kubeš i přes těsnou obranu prostřelil Macha.

Druhá třetina se nesla v režii Sharks, kteří si vypracovali řadu šancí ke skórování. Úřadovali hlavně Geier s Bergerem, kteří ovšem neměli přesně seřízenou mušku. Překonat Bočka se povedlo až Karlovi Wágnerovi překvapivým zakončením z ostrého úhlu ve 26. minutě. Mach musel hájit vedení při ojedinělé šanci Heringa až těsně před druhou sirénou.

Nebyla by to hokejová klasika, aby aktivnější tým nebyl za své nevyužité příležitosti potrestán. Ve 39. minutě nechtěně sklepl Hrbek vyhození Pardubic, které by bývalo prošlo na zakázané uvolnění, přímo do brejku dvou domácích hráčů na nikoho a Marek Michalec po spolupráci s Heringem nezaváhal. Přesto ještě mohli Karlovarští vyhrát a získat tak "prezidentský" pohár. Jenže Geier zřejmě vystřílel všechen prach v Olomouci, neuspěl ani z dalšího sóla, ani v závěru při vlastním oslabení. Když Boček zlikvidoval i Bergerovu bombu, byla dělba bodů na světě a také jistota druhé příčky Karlových Varů a třetího místa Pardubic.

Výsledek samostatných nájezdů už nemohl na tabulce nic změnit, a tak dostali na obou stranách šanci hráči širších kádrů. Jediným úspěšným nájezdníkem z nich se stal pardubický Vojtěch Buhr.