HC Energie Karlovy Vary

Dražba hraných dresů Energie pomůže malému Nicolasovi

HC Energie spouští na webu www.sportovniaukce.cz dražbu hraných podepsaných dresů pěti energetiků ze sezony 2015/16. Její výtěžek v kompletní výši poputuje na konto Nicolase Ubla, tříletého chlapce z Chebu, který od malička bojuje s obrnou pravé poloviny těla a dalšími zdravotními problémy. Snem jeho maminky Ivany je, aby jednoho dne Nicolas dokázal po svých dojít do školky.

V aukci na www.sportovniaukce.cz jsou originální hrané světlé dresy ze sezony 2015/16 hráčů: Tomáš Dvořák, Tomáš Rachůnek, Tomáš Rohan, Vojtěch Tomeček, Tomáš Závorka. Všechny dresy jsou opatřeny podpisem daného hráče, připojen je i certifikát pravosti vydaný naším klubem. Aukce končí 15. listopadu v 18:00.

Příběh Ivany Ublové

Nicolas oslavil v dubnu své třetí narozeniny. Je to usměvavý a společenský chlapeček s velkými ambicemi, který v životě chce dosáhnout úplně všeho. Nicolas trpí po komplikovaném a dlouhém porodu těžkým kombinovaným postižením.

Po jeho narození nastaly měsíce nejistoty a strachu do budoucna. Člověk si nedovede představit, co vše ho čeká a není připraven vůbec na nic. Život se náhle otočí naruby a jakoby se zastaví. Jednotka intenzivní a resuscitační péče se stala naším druhým domovem. Bylo to velmi těžké.

Vlivem rozsáhlého krvácení do mozku při porodu diagnostikovali později lékaři dětskou mozkovou obrnu - pravostrannou hemiparézu, tj. ochrnutí pravé poloviny těla, Dandy walker syndrom - porucha intelektu, rovnováhy a koordinace, obstrukční poshem. hydrocefalus - vodnatění mozku. Nicolas má zavedenou drenáž z mozku do dutiny břišní, která odvádí přebytečný mozkomíšní mok. Letos v létě prodělal Nicolas ze spánku první epileptický záchvat, kdy byl dvě hodiny v bezvědomí.

Psychicky je strašně těžké to vše zvládnout. Posune vás to ale výš a získáte úplně jiný pohled na svět. Nicolas má za sebou několik operací mozku, další ho čekají, je též po operaci nosních mandlí. Nevyhne se v blízké budoucnosti operaci achilovky na pravé nožičce. Bojujeme a nevzdáváme se. Od jeho narození jsme absolvovali již několik intenzivních a speciálních rehabilitací po celé ČR.

Nicolas je kluk, který má nesmírnou chuť do života. Neustále člověka motivuje vytvářet mu podmínky, které si zaslouží a jež mu alespoň částečně pomůžou kompenzovat jeho handicap. Je ve všem odkázán na pomoc druhých - při zajištění základních životních potřeb, ale i podpory jeho dalšího psychomotorického vývoje.

Máme jedno velké přání, aby Nicolas jednou chodil a byl šťastný. Všechny děti jsou neuvěřitelně statečné a vy jen musíte věřit, že vše jednou dobře dopadne.


Nicolase můžete do konce října finančně podpořit prostřednictvím transparentního účtu 2800479688/2010 vedeného Komunitním osvětovým společenstvím a do zprávy pro příjemce uvést: Nicolas.

Příspěvky budou využiti na: intenzivní rehabilitaci, ergoterpapii, zakoupení zdravotních potřeb a kompenzačních pomůcek, které nejsou hrazeny z veřejného zdravotního pojištění, a osobní asistenci či bezbariérové úpravy v bytě.