HC Energie Karlovy Vary

Drtina: Rozhodly hrubé chyby v první třetině

Energie se prohrou v Litvínově vzdálila předkolu play-off. Na desátý Liberec ztrácí Západočeši již osm bodů a do konce zbývají pouhá čtyři kola. V podkrušnohorském derby vstřelil jediný gól Karlových Varů obránce Jiří Drtina.

Jiří, klíčové podkrušnohorské derby dopadlo lépe pro Litvínov, rozhodla první třetina, že?
Určitě se v tomhle shodneme. Myslím, že ani ne tak úvodní třetina, jako její první polovina. Dostali jsme hrozně brzo obě branky a poté jsme celý zápas dobývali výbornou litvínovskou obranu.

Zaskočili vás domácí něčím? Branky totiž vstřelili z brejků…
Věděli jsme o úvodním litvínovské tlaku. Ten však nepřišel. Naopak myslím, že jste byli v úvodním střídání aktivnější. Domácí nám bohužel dvakrát ujeli a rozhodli zápas. Poté jsme určitě nebyli horším týmem, ale už se nám to nepodařilo zvrátit.

S čím jste vstupovali do druhé třetiny?
Jednoznačně jsme chtěli vsítit kontaktní branku a vrátit se do zápasu. Gól jsme vstřelili pouze jediný, ačkoliv jsme měli více slibných šancí. Škoda!

Vstřelil jste krásný gól, bylo to ale trochu se štěstím, souhlasíte?
Nebyla to určitě secvičená akce, ale Honza Dresler tam hezky vybojoval puk a dokázal ho ke mně se štěstím dopravit.

Jindy v podobných situací ještě hledáte spoluhráče. Co to, že jste se rozhodl vystřelit?
Chvilku před tím gólem jsem byl v podobné šanci, ale nakonec jsem přihrál spoluhráči pod sebe. Nic z toho bohužel nebylo, proto jsem to vzal podruhé na sebe, vystřelil a naštěstí to trefil. Uznávám ale, že se možná snažím až příliš přihrávat.

Hodně jste stříleli brankáři Francouzovi na lapačku. Byl v tom nějaký úmysl?
Určitě jsme tam nestříleli záměrně, spíše to byla shoda náhod. Já osobně jsme se při té brance snažil hlavně netrefit blokující protihráče. Že to skončilo v pravém horním rohu mě těší, ale úmysl to opravdu nebyl.

Před třetí třetinou byly asi pokyny jasné. Litvínov však výborně bránil, že?
Řekli jsme si, že se nemáme na co šetřit a vletíme na ně. Bohužel bránili vskutku výborně. Nevzpomenu si, že bychom měli ve třetím dějství nějakou větší šanci. Spíše je měli oni z rychlých protiútoků.

Na předkolo ztrácíte již osm bodů. S čím pojedete v pátek na Kladno?
Budeme se určitě snažit vyhrát. Neznám zatím výsledky našich konkurentů, ale na Kladně si budeme chtít navýšit náskok na něj pro případné play-out. Sedmnáctibodový náskok se zdá být vysoký, ale v play-out bude ve hře bodů ještě dostatek, proto chceme mít dostatečný náskok.

Zároveň se ale ještě poperete o předkolo, že? Naděje umírá poslední…
Samozřejmě! My chceme zvítězit v každém utkání. Bohužel nám teď úplně nepřeje los. Hlavně před pauzou jsme měli těžké soupeře a zápasy s nimi nezvládli. Musíme se snažit vyhrávat i venku, kde nás ještě čekají dvě utkání. Dnes jsme nehráli špatně, ale k bodům to bohužel nevedlo.

Děkuji za rozhovor.

Související články