HC Energie Karlovy Vary

Dvanáct střel je fakt málo, uznal Závorka

Utkání s Hradcem Králové se energetikům nepovedlo. V útočné fázi se téměř neprosazovali a brankáře soupeře zaměstnali pouhými dvanácti střelami. Že Mountfield v KV Areně zvítězil zaslouženě, uznal i gólman Energie Tomáš Závorka.

Při tak malém počtu střel a gólových šancí se vyhrává jen zřídka. „To bychom museli mít veliké štěstí, abychom vstřelili nějaký gól. A bez nich se bodovat nedá. Budějovice si tři body zasloužily,“ prohlásil Závorka a hned se opravil: „Samozřejmě Hradec Králové. Zvyk je železná košile. Omlouvám se.“

Tomáš Závorka svými zákroky navíc Energii uchránil od vyšší porážky, když zlikvidoval některé brejkové situace. „Co se týče akce dva na jednoho z první třetiny, tak to se mi celkem povedlo vyřešit. Samozřejmě, že jsem měl štěstí, že to soupeř nezvedl nahoru. Co se týče nájezdu v samém závěru, tak to už o nic nešlo. To jsem mohl chytat v klidu,“ vrací se k situaci za rozhodnutého stavu.

Pokud brankář vidí, že se jeho spoluhráči v útoku trápí, jak jim může pomoci? „Tak góly dávat nemůžu. Pokud to nejde v útoku a nedáváme branky, tak nezbývá než pochytat, co se dá. Nevím, jak bych mohl jinak pomoci. Inkasovat pouze jednou či dvakrát, tak abychom byli stále na dostřel. Pokud nám někdo nasype pět gólů, tak je po zápase a nic se s tím dělat nedá,“ reaguje Tomáš Závorka na otázku.

Zapomenout na nevydařené páteční utkání Karlovarským pomůže i nabitý program nejvyšší soutěže. „Teď se bude hrát hodně rychle za sebou. V neděli ve Zlíně, pak Sparta, Plzeň a mohl bych pokračovat. Myslím si, že na toto utkání bude každý chtít rychle zapomenout.“

Bodová ztráta z domácího prostředí se bude nyní energetikům dohánět obtížně. Sparta přes léto mohutně posílila, Plzeň se Zlínem jsou loňští finalisté. „Co k tomu říct. Jsme pasováni na to, že budeme hrát ve spodních patrech tabulky. Favoritem proti nám bude skoro každý. Musíme se snažit urvat každý bodík, který bude v našich silách,“ dodal brankář Energie na závěr.

Související články

Reportáž | pá 20.9.2013

Hradec si odváží z KV Areny tři body

Preview k zápasu | čt 19.9.2013

Energetiky čeká doma nováček z Hradce