HC Energie Karlovy Vary

Energetiky čeká doma nováček z Hradce

Po prohraném utkání v Ostravě přivítají Karlovarští na domácím ledě nováčka soutěže. Hradec Králové nevstoupil do nové sezony špatně, po dvou zápasech má na kontě tři body. Podaří se Energii připsat si další domácí výhru? Utkání třetího kola extraligy startuje v pátek od 18:00.
Kde sledovat utkání: Online přenos | Video přenos
Vstupenky zakoupíte na: Ticketportal.cz

Nový klub na scéně

V Hradci Králové se extraligový hokej hrál naposledy před dvaceti lety. Návratu nejvyšší soutěže na východ Čech pomohly spory mezi vedením města Českých Budějovic a tamním hokejovým klubem. Situace se nakonec vyřešila přesunem extraligy do Hradce. Většinu hráčského kádru tvoří hokejisté, kteří v loňské sezoně oblékali dres budějovického klubu. V sestavě tedy najdeme například Františka Ptáčka, Reného Vydareného nebo Rastislava Deje.

Klub před novou sezonou opustil zkušený Aleš Kotalík (nyní kapitán Motoru České Budějovice), a také Jakub Kovář, který zamířil do KHL. V kolonce odchodů najdeme například i obránce Romana Vráblíka a Tomáše Kolafu nebo forvarda Petra Haluzu. Posilami do ofenzivy jsou exliberecký útočník Jaroslav Kudrna a Lukáš Rob. V obranné fázi by měl pomoci obránce Bohumil Jank, a také brankář Jaroslav Pavelka, který loni hrál OHL. Jinak je ale sestava velmi podobná té, ve které loni nastupoval budějovický Mountfield.

V předsezónních utkáních nepředváděli Královehradečtí kdovíjaké výkony. Z devíti přípravných duelů vyhráli jen dva. Poměrem 5:2 uspěli v Plzni, a později si stejný výsledek odvezli i z Hamburku. Zbylá utkání ale skončila prohrami. V prvním kole extraligy nestačil nováček na letos velmi silnou Spartu (1:5), v prvním domácím klání ale porážku odčinil, když porazil 3:2 třinecké Oceláře.

Z kabiny Energie

Do zápasu domácí povede uzdravený kapitán Martin Zaťovič. „Očekávám, že budou hrát něco podobného, co hrály České Budějovice. Mají stejného trenéra a většina hráčů se s klubem přestěhovala. My se na ně musíme důkladně připravit, podíváme se na video a naším cílem je vybojovat tři body,“ říká na úvod vracející se kapitán.

Navrátilec do sestavy připojil i své postřehy z prvních dvou extraligových kol, ve kterých Energie vyhrála nájezdy s Chomutovem a podlehla ve Vítkovicích. „První zápas byl hodně neslaný nemastný. Asi byli kluci hodně nervózní. Ve Vítkovicích jsme se herně zlepšili a já doufám, že to bude pokračovat a začneme doma vyhrávat,“ přeje si Zaťovič.

Činností, se kterou byli v zápase s Chomutovem fanoušci snad nejméně spokojeni, byly přesilové hry. „Pracujeme na nich pořád, ale někdy se stane, že se k vám puk neodrazí. I takové dny jsou. Jindy zase dokážete využít početní výhodu po několika vteřinách. Každopádně věřím, že to bude mnohem lepší,“ pokračuje.

První formace tak bude vypadat, jako na začátku přípravy. Zaťovič – Radim Hruška – Hovorka. „Něco jsme už spolu odehráli a víme, co má jeden od druhého očekávat. Věřím, že můj návrat přinese tři body,“ dodává.

Richard Žemlička musel před zápasem řešit složení sestavy. Kromě Zaťoviče se do sestavy vrátil i Martin Látal (nastoupil už v Ostravě) a navíc přišel slovenský centr Milan Kytnár. „Milana jsme vzali pro posílení a rozšíření hráčského kádru. Někteří kluci, kteří nastupovali, dělali taktické chyby, a my na ně chceme vytvořit tlak, tak aby si své chyby uvědomili,“ přidává se trenér Žemlička, který Kytnára zařadil do čtvrté formace. Do druhého útoku pak dal k sobě Radka Dlouhého, Standu Balána a Martina Látala.

Poslední kolo

HC Vítkovice Steel – HC Energie Karlovy Vary 4:2 (0:1, 2:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 32. Huna (Roman), 36. Káňa (Barinka), 41. Roman (Huna, Sloboda), 60. Stehlík (Strapáč) - 10. Drtina (Zucker), 34. Hruška (Dlouhý).

Mountfield HK – HC Oceláři Třinec 3:2 (0:0, 1:2, 2:0)
Branky a nahrávky: 330. Šimánek (Vydarený), 48. Tvrdík (Mikuš, Langhammer), 50. Langhammer (Tvrdík) – 23. Bonk (Martin Růžička, Varaďa), 28. Adamský (Roth, Peterek).

Statistiky

HC Energie Karlovy Vary
Utkání v extralize 2 - 0 - 1 - 0 - 1 – 5:6 - 2 b
Průběžné umístění 12. místo
Nejproduktivnější hráč Stanislav Balán – 2 b. (2+0)
Nejlepší střelci Stanislav Balán - 2 branky
Nejlepší nahrávač Zucker, Bičánek, Dlouhý, Hovorka – 1 asistence
Nejlepší v +/- Roman Vlach, Ondřej Šmach +2 body
Nejtrestanější hráč Marek Hovorka – 16 TM
Brankáři Tomáš Závorka 92.86 %, 2.42 g/z
Úspěšnost přesilovek 12,5 % (9. místo v extralize)
Úspěšnost oslabení 83,3 % (8. místo v extralize)

Mountfield HK
Utkání v extralize 2 - 1 - 0 - 0 – 1 – 4:7 - 3 b
Průběžné umístění 9. místo
Nejproduktivnější hráč Jakub Langhammer, Michal Tvrdík – 2 b. (1+1)
Nejlepší střelec Langhammer, Tvrdík, Harant, Šimánek – 1 branka
Nejlepší nahrávač Langhammer, Tvrdík, Vydarený, Knotek, Mikuš - 1 asistence
Nejlepší v +/- Michal Tvrdík, Martin Pláněk +1 bod
Nejtrestanější hráč Harant, Vydarený, Červený, Suja, Podlešák, Rousek, Květoň, Dej - 2 TM
Brankáři Pavel Kantor 89.39 %, 3.50 g/z
Úspěšnost přesilovek 28.6 % (2. místo v extralize)*
Úspěšnost oslabení 75 % (12. místo v extralize)*

Sestavy z posledního utkání

HC Energie Karlovy Vary: Závorka – Bičánek, Šmach, Drtina, Parýzek, Grman, Gulaši – Dlouhý, Hruška, Hovorka - Doležal, Vlach, Zucker - T. Rohan, Balán, M. Látal - Koblasa, Vachovec, Tomeček.

Mountfield HK: Kantor – Vydarený, Frühauf, Mikuš, Ptáček, Harant, Pláněk, Plášil – Dej, Mertl, Podlešák – Květoň, Knotek, Šimánek – Tvrdík, Langhammer, Suja – Švihálek, Červený, Rousek.

Související články

Ohlasy k zápasu | pá 20.9.2013

Dvanáct střel je fakt málo, uznal Závorka

Reportáž | pá 20.9.2013

Hradec si odváží z KV Areny tři body