HC Energie Karlovy Vary

Energetiky čeká kemp v Praze, potrénují i v Blance

Trenéři Mlejnek, Mariška a Kněžický už mají jasno o programu A-týmu pro letní přípravu. Ta začíná 4. května a v jejím průběhu čeká energetiky tradiční soustředění. Místo obvyklého výjezdu do hor však tentokrát hokejisté využijí sportovišť v hlavním městě včetně specifických podmínek rozestavěného tunelu Blanka.

Jak už bylo uvedeno v nedávném rozhovoru s hlavním trenérem, A-tým odstartuje přípravu na nový ročník 4. května, atypicky na ledové ploše v tréninkové hale. Po třech týdnech hokejisté přejdou na klasický letní dril, který vyvrcholí v týdnu od 25. do 29. května společným soustředěním. To se dle původních plánů mělo stejně jako loni uskutečnit na horách, nakonec se však trenéři přiklonili ke stověžaté Praze.

„Oslovila nás možnost využít k tréninkům unikátní prostředí komplexu Blanka, kterou nám nabídl klub HC Slavia Praha v rámci výměnného pobytu (Pražané v červnu dorazí trénovat do areálu karlovarského koupaliště Rolava, pozn. red.). Tak kvalitní nepoškozené silnice jako v Blance jinde v Česku nenajdete,“ uvedl asistent trenéra Pavel Kněžický. Velký milovník cyklistiky už hokejistům naplánoval několik cyklistických tréninků včetně vrchařské prémie z Holešovic na Letnou. „Vyjednal jsem si, že pro měření časů a rychlosti kluků budu moci využít už instalované radary a kamery. Jen mi kluci budou muset pomoc natáhnout několik kabelů,“ dodává Kněžický nadšeně.

Kromě cyklistiky čekají energetiky v Blance také vytrvalostní běžecká cvičení a přátelský hokejbalový zápas se Slavií (vstupenky v síti Ticketportal od 30.4.). Od nezvyklého prostředí si trenéři slibují mnoho pozitiv. „Pod umělým osvětlením hráči nastupují k mistrovským zápasům, proto je vhodné, aby pod ním absolvovali i nějaký čas v přípravě. Dalším aspektem je unikátní klima tunelu, konkrétně výrazná vlhkost. Fyzická cvičení v takovém prostředí mají mnohem větší efekt, než někde v přírodě,“ doplňuje svého kolegu hlavní trenér Karel Mlejnek. Trenéři si slibují, že inovované tréninkové prostředí hráče nakopne podobně, jako Energii pomohl pobyt ve vysokohorském Davosu. Po účasti na Spengler Cupu ve Švýcarsku v letech 2008 a 2009 se výkony mužstva vždy rapidně zlepšily.

V rámci soustředění plánují trenéři i několik teambuildingových aktivit, včetně návštěvy trojské ZOO, edukativní výstavy nerostů v Národním muzeu a veslařských závodů po Vltavě. „V případě, že celé soustředění vyhodnotíme jako úspěšné, budeme tento model opakovat i v dalších letech. Podle informací společnosti Metrostav by komplex Blanka měl k podobným účelům být dostupný ještě minimálně 3 roky,“ uzavřel povídání o plánech na květen trenér Karel Mlejnek.

Dodejme, že po následné dovolené hráči poprvé vyjedou na led 29. července, 6. srpna se předpokládá sehrání prvního přípravného utkání. Extraligový ročník 2015/16 pak odstartuje 11. září.