HC Energie Karlovy Vary

Energie bude hrát Extraligu i v sezoně 2016/2017

Snad nejdelší nejistotu v extraligové historii zažili v letošním roce fanoušci a příznivci HC Energie Karlovy Vary. Až do dnešního dne nebylo jisté, zda TELH zůstane v Karlových Varech i pro sezonu 2016/2017. Přinášíme vám prohlášení majitele klubu pana Karla Holoubka.

Jsem velice rád, že mohu veřejnosti s potěšením oznámit, že pro náš klub dvacátá jubilejní sezona v české hokejové Extralize se bude hrát v nadcházející sezoně i u nás v Karlových Varech. Po dlouhých a náročných jednáních s nejsilnějšími partnery našeho klubu se podařilo dojít ke kompromisním řešením a dohodám, které zaručují setrvání našeho A-týmu v Extralize ČR. V prvé řadě chci poděkovat za zodpovědný přístup všem zastupitelům města Karlovy Vary, kteří hlasovali pro důležité usnesení o podpoře našeho klubu v sezonách 2016/2017 a 2017/2018. Stejné poděkování patří také majitelům společnosti Sokolovská uhelná a.s., kteří dlouhá léta přispívají do rozpočtu našeho klubu zásadní měrou, a rozhodli se podržet naši účast v Extralize i v nadcházející sezoně. A v neposlední řadě patří poděkování Radě Karlovarského kraje, která rozhodla o výrazném navýšení finanční podpory našemu klubu.

Na základě rozhodnutí tří výše uvedených subjektů, které zajistí necelou polovinu potřebného rozpočtu, a dále účasti společností Koncernu Holoubek na záchraně TELH v K. Varech, jsem se rozhodl pokračovat v působení našeho A-týmu v Tipsport Extralize ledního hokeje. Druhá polovina rozpočtu je úkolem pro mne osobně a pro management klubu. To znamená, že ihned zahájíme jednání s našimi sponzory a obchodními partnery, dne 25. 7. spustíme prodej permanentních vstupenek a pokusíme se v rámci finančních možností o posílení hráčského kádru A-týmu. Tak, jak jsem garantoval při všech jednáních, zrealizuji prostřednictvím svých obchodních společností vyřízení a uhrazení veškerých závazků klubu a zajistím bezdlužnost klubu před zahájením nové sezony 2016/2017.

Je v tuto chvíli důležité zdůraznit, že se nám podařilo sice zachránit účast v Extralize, nicméně pro další rozvoj klubu a extraligového týmu v našem městě je potřebné, aby se i nadále intenzivně pracovalo na zajištění dalších silných finančních partnerů a na hledání strategického partnera, neboť zájmem všech zúčastněných je zlepšení sportovních výsledků a sportovní úrovně A-týmu, a to bez navýšení rozpočtu není a nebude možné.

Pevně doufám a věřím v naplnění celkového rozpočtu, který je stanoven na úrovni nejnutnějších výdajů pro udržení týmu v Extralize. Jinými slovy řečeno – máme připravený mladý pracovitý tým s několika zkušenými hráči, který se budeme snažit ještě doplnit, nicméně budeme spoléhat především na týmovou práci, obětavost, pracovitost, bojovnost a nasazení.

Ještě jednou mi dovolte poděkovat všem, kteří projevili společenskou odpovědnost, a všem, kterým leží na srdci sportovní dění v našem kraji a v našem městě. Společně s Vámi – s fanoušky a příznivci našeho klubu – se těším na sezonu 2016/2017 a doufám, že ji úspěšně zvládneme jak po finanční, tak po sportovní stránce.

Karel Holoubek
majitel klubu