HC Energie Karlovy Vary

Energie hlásí první posily A-týmu a managementu

Hned na začátku letní přípravy posílí karlovarské hokejisty dvě nové tváře. Zatímco od útočníka Martina Látala, který přichází na roční hostování z Kladna, očekává vedení klubu přínos na ledě, úkolem nového sportovního manažera Rostislava Dočekala bude sestavení nového A-týmu a skautování pro týmy karlovarské hokejové akademie.

První posilou do nové sezony A-týmu je pravý křídelní útočník Martin Látal (17. 3. 1988), který přichází z Kladna na roční hostování s opčním právem na další sezony. Starší bratr obránce Jana, kterého fanoušci Energie dobře znají, si zahrál za národní tým U17, U18 i U20. K týmu se připojil na samém začátku suché přípravy. „Martin je velmi talentovaný útočník, který má neskutečný potenciál hlavně co se týče bruslařských schopností. Dle mého názoru je to jeden z nejrychlejších bruslařů v české extralize s potenciálem na seniorskou reprezentaci,“ představuje novou akvizici generální manažer klubu Miroslav Vaněk a doplňuje: „Důležité bude, aby tyto své schopnosti správným způsobem zúročil na ledě a pracoval ve prospěch týmu. Díky svým bruslařským schopnostem je to hráč, který se často dostává často do gólových příležitostí, nicméně s jejich proměňováním je zatím na štíru. Je potřeba, aby se na proměňování šancí zaměřil a v koncovce se zklidnil. Jedná se o dravého a nekompromisního hráče, který určitě zvedne útočnou sílu našeho A-mužstva. Je v nejlepším hokejovém věku a přesně zapadá do koncepce nového týmu, který sestavujeme. Pokud nás během ročního hostování přesvědčí, jsme s hráčem i Kladnem domluveni, že budeme mít zájem o další Martinovo pokračování v našem klubu.“

Vedení klubu už také vyřešilo otázku nástupce Jaromíra Látala na postu sportovního manažera klubu. Od 1. května se funkce sportovního manažera a hlavního skauta klubu ujme pan Rostislav Dočekal. „Jedná se o velmi zkušeného odborníka, který dlouhodobě působil ve funkci generálního manažera Znojemských Orlů. S klubem prošel různými soutěžemi od 2. ligy až po extraligu, a znojemský A-tým měl za jeho působení vždy vynikající výsledky. Uměl skloubit finanční skromnost klubu s dobrými výkony, což je v naší momentální situaci velmi důležité. Působil také jako sportovní ředitel u Vienna Capitals, skautoval pro kluby v české a slovenské extralize a v německé DEL. Jeho nespornou výhodou je, že si vyzkoušel všechny břehy této práce. Byl generálním manažerem, sportovním manažerem, skautem i hráčským agentem. Proto má široký záběr a bohaté zkušenosti. Kromě funkce sportovního manažera, kde bude jeho hlavním úkolem sestavit nový A-tým, bude náplní jeho práce také skautování a posilování týmů naší akademie. Tedy týmů mladšího dorostu, staršího dorostu a především pak juniorů v MHL. Smlouvu uzavíráme zatím na jeden rok do 30. 4. 2014 a na základě výsledků jeho práce budeme řešit případné další působení pana Dočekala v Karlových Varech,“ uvedl GM klubu Miroslav Vaněk.

Foto: hcsparta.cz, hokej.cz