HC Energie Karlovy Vary

Energie ocenila nejšikovnější hokejisty-školáky

Energie Karlovy Vary jako klub se statutem Akademie ČSLH aktivně dbá i na vzdělávání svých svěřenců napříč všemi mládežnickými kategoriemi. Již tradičně navštívili zástupci klubu v poslední den před prázdninami ZŠ Krušnohorská a odměnili nejúspěšnější školáky a nejužitečnější hokejisty každého ročníku a vyjádřili poděkování jejich pedagogům.

FOTOGRAFIE - ENERGETICI NA ZŠ KRUŠNOHORSKÁ

Žáci a žačky se dočkali ocenění ve dvou kategoriích. Kategorii nejužitečnější hráč vybírali trenéři příslušných hokejových ročníků především dle hokejových kritérií. Ve druhé kategorii pak škola určila nejlepšího žáka sportovní třídy s ohledem na studijní výsledky.

„Ceny takto předáváme už několik let ze dvou hlavních důvodů. Jedním je prohloubení naší už tak dobré spolupráce se ZŠ Krušnohorská. A za druhé chceme dát najevo, že prospěch dětí nám není lhostejný. Považujeme jej za stejně důležitý jako jejich tréninkovou činnost,“ uvedl výkonný ředitel HC Energie pro sportovní rozvoj Bronislav Píša.

Zatímco v předešlých letech byla odměnou pro oceněné žáky hokejka, kterou dostali přímo před spolužáky ve třídě, letos jim zástupci klubu předali poukaz na odběr hokejky v obchodě v KV Areně. Každý si tak může vybrat hokejku přesně podle přesně svých potřeb a může ji použít ve své závodní činnosti.

Čtyři žáci (Daniel Poizl, Jakub Svoboda, Sabina Matoušková a Pavla Urbánková) převzali ocenění v pátek 28. června přímo na ZŠ Krušnohorská, kam se vypravili hokejisté Martin Zaťovič a David Zucker a šéftrenér mládeže Jiří Ryžuk s výkonným ředitelem pro sportovní rozvoj Bronislavem Píšou. Vojtěch Jiroušek a Dominik Beer voucher obdrželi o dva dny dříve ve starorolském Lidovém domě na rozloučení se žáky 5. a 9. tříd. „Zbývajícím žákům, kteří byli už na prázdninách, nebo navštěvují jiné základní školy, poukaz předáme při zahájení předzávodního období v srpnu,“ informoval Bronislav Píša.

Ocenění jednotlivci – za klub
2003 Robin Sapoušek ZŠ Konečná
2002 Dominik Binias ZŠ Chodov
2001 Daniel Poizl 6. A
2000 Vít Jiskra Gymnázium
1999 Jiří Halberštát ZŠ Sokolov, B. Němcové
Ocenění jednotlivci – za školu
4. ST Jakub Svoboda 4.A
5. ST Vojtěch Jiroušek 5.B
6. ST Petr Rozhon 6.B
7. ST Sabina Matoušková 7.B
8. ST Pavla Urbánková 8.B
9. ST Dominik Beer 9.B

Protože si HC Energie uvědomuje, že kromě píle samotných studentů hraje neméně důležitou roli i práce jejich pedagogů, dočkali se malé pozornosti i třídní učitelé sportovních tříd, jmenovitě pak:

 • 4.A – Mgr. Jana Kafuňková
 • 4.B – Mgr. Marie Koniariková
 • 5.A – Mgr. Alice Jandošová
 • 5.B – Mgr. Petra Löbelová
 • 6.A – Mgr. Galina Syslová
 • 6.B – Mgr. Václav Eismann
 • 7.B – Mgr. Miroslav Kucián
 • 8.B – Jindřich Hašek
 • 9.B – Andrea Lenková
 • zástupce ředitele – Václav Struček
 • ředitel – Mgr. Miroslav Peer