HC Energie Karlovy Vary

Energie podepsala novou smlouvu s Michalem Grmanem

Vedení HC Energie Karlovy Vary dnes podepsalo novou smlouvu s obráncem Michalem Grmanem na 2 roky s roční opcí. „Trenéry i vedení klubu přesvědčil, že je kvalitním hráčem, který díky svým povahovým rysům velmi dobře zapadá do našeho A-týmu,“ uvedl generální manažer klubu Miroslav Vaněk.

Slovenský bek do Karlových Varů přišel v polovině listopadu 2012 na přání tehdy nově jmenovaného trenéra Richarda Žemličky. „Trenér jej znal a domluvili jsme se, že Michala vyzkoušíme a o případném podepsání smlouvy s ním rozhodneme po sezoně,“ vysvětluje Miroslav Vaněk.

Ke zdárné dohodě mezi klubem a hráčem nakonec došlo ještě v průběhu bojů ve skupině play-out. „Svou roli sehrála i skutečnost, že za hráče nemusíme platit tzv. tabulkové hodnoty. Náš klub tak ušetří značnou částku na přestupních výdajích a zároveň minimálně na dva roky získá kvalitního obránce,“ uzavřel generální manažer.

Třicetiletý Michal Grman je odchovancem Liptovského Mikuláše, kde se také narodil a odehrál první zápasy v nejvyšší soutěži. Největší úspěchy však zažil po přestupu do Košic, se kterými v sezonách 2009/10 a 2010/11 dosáhl na mistrovský titul. Český hokej není pro 187 cm vysokého beka neznámou, několik utkání odehrál za Porubu a také Prostějov. Letošní sezonu začal Grman v Banské Bystrici, kde mimo jiné zastával funkci asistenta kapitána. V loňské sezoně také odehrál své první dva zápasy za reprezentaci Slovenska.

Michal Grman v dresu Karlových Varů stihl odehrát 29 mistrovských utkání. O jeho přínosu pro tým kromě 7 kanadských bodů vypovídá i hodnota 5 plusových bodů ve statistice pozitivní a negativní účasti na ledě.