Energie si zahrála s Perninkem, vybraly se tři tisíce na charitu

Další přátelské fotbalové utkání sehráli hokejisté HC Energie. Tentokrát se představili v Perninku, kde na ně čekala jedenáctka místního Sokola. Nakonec se extraligový hokejový tým radoval z vítězství 1:0. Utkání se hrálo doslova v nelidských podmínkách, takže fotogalerie je tak trochu z bahenních lázní.

Zápas samotný se málem ani neuskutečnil. V noci před utkáním se nad Perninkem prohnala bouře a hřiště připomínalo spíše bazén. Naštěstí slunce hrací plochu trochu vysušilo, takže obě jedenáctky se mohly postavit proti sobě. Jenomže co čert nechtěl. Téměř s úvodním hvizdem rozhodčího Bohuše Eliáše se nebe zatáhlo a na všechny přítomné spadly další litry vody. Proto byl první poločas po dvaceti minutách ukončen.

Druhý se hrál něco málo přes třicet minut. Hrál? To není to správné slovo.
Hráčům obou celků chyběly ploutve a šnorchl, aby si mohli zaplavat. Hřiště připomínalo bazén na vodní pólo kombinovaný s bahenními lázněmi.
Přesto se diváci dočkali jedné branky. Tomáš Závorka vypálil a domácímu brankáři Lukáši Aiznerovi proklouzl mokrý míč pod rukama do sítě.

V dalších minutách přišly na řadu penalty a v těch se snažili střelci co nejvíce vykoupat brankáře v blátě. Jak Martin Zaťovič, který hájil branku Energie, tak Marcel Bystřický, jenž nastoupil místo Lukáše Aiznera, si v kalužích s vodou libovali. Nakonec i na pokutové kopy vyhrála Energie.

Sokol Pernink přistoupil k celému utkání, jako k charitativní akci. Rozhodčí utkání Bohuš Eliáš dlouhodobě pomáhá dětem v dětských domovech po celém kraji. Výtěžek ze vstupného společně s honorářem hlavního rozhodčího činil tři tisíce korun. Za klub Sokola Pernink předal vybranou částku Miroslav Hajek. „Přiznám se, že jsem nenalézal slov. Jsem dojatý, šťastný a za všechny děti moc děkuji všem, kteří přispěli,“ poznamenal po utkání rozhodčí Eliáš.
Před necelým měsícem uspořádal Bohuš Eliáš turnaj ve stolním tenise v Dětském domově v Dlažkovicích. Vítězové celého turnaje dostali mimo jiné dresy od chodovského stolního tenisty Františka Plačka, který v loňském roce působil v 1. italské lize. Konkrétně Juventusu Turín. V září by Bohuš Eliáš rád uspořádal již 3. ročník Eliho turnaje v malé kopané pro děti z dětských domovů. Tentokrát by se mělo hrát v Bečově nad Teplou.