HC Energie Karlovy Vary

Gólman Závorka prozatím zakotvil v Sokolově

Třetí brankář karlovarské Energie Tomáš Závorka v současnosti brázdí led v dresu Sokolov. Začátek sezony strávila mladá brankářská naděje v prvoligovém Baníku Most. „Jedničkou v Mostě byl Luboš Horčička. Podle mého je to jeden z nejlepších brankářů v první lize,“ začal jednadvacetiletý gólman popisovat svoji cestu do Sokolova.
Zástupci Baníku Most, Chemopetrolu Litvínov a karlovarské Energie podepsali před začátkem obou soutěží smlouvu o spolupráci. Energie tak může nechávat své hráče rozehrávat pod trenérem Janem Nelibou. „Navíc teď začal také dojíždět do Mostu k zápasům Lukáš Sáblík. Moc šancí dostat se při zápasech do branky jsem proto neměl,“ pokračoval brankář.

Proto se Tomáš Závorka objevil v Sokolově. „Jsem moc rád, že můžu chytat. Po pravdě musím říci, že než sedět celý rok na střídačce, tak raději budu jezdit do Sokolova,“ přiznal mladičký čaroděj v brance Baníku. Tomáš má se Sokolovem jasné cíle. „Rádi bychom se dostali do play off. To je hlavní cíl, který má vedení klubu, ale i hráči,“ přidal Závorka.

Začátek soutěže „Baníkovcům“ vůbec nevyšel. Několikrát prohráli a ne zrovna malým rozdílem. „Dostávalo se hodně branek, ale myslím si, že teď by se to mohlo zlepšit. V posledních pěti zápasech co jsem v Baníku, jsme udělali osm bodů. Což je podle mého dobré. Zatím máme osmnáct bodů. Když nám vydrží forma, budeme doma vyhrávat a občas přivezeme nějaký ten bodík z venku, tak by se nám to play off mohlo vydařit,“ popsal Tomáš plány Baníku do budoucna.

Sokolov udělal v postupu za tíženou metou další veliký krok. V sobotu dokázal před vlastními diváky udolat Českou Lípu. „Hosté byli před zápasem na prvním místě tabulky a do utkání nastupovali jako favorité. My jsme si, ale řekli, že to zkusíme a že nemáme co ztratit. Nakonec nám to vyšlo,“ pochvaloval si Závorka.

Česká Lípa nejednou dokázala domácí borce zatlačit a Tomáš Závorka měl v sokolovské svatyni plné ruce práce. „V sobotu jsem se opravdu nenudil. Práce jsem měl dost, ale také jsem měl hodně štěstíčka. Navíc kluci dokázali zablokovat obrovské množství střel a to mi hodně pomohlo,“ uzavřel Závorka hodnocení zápasu.