HC Energie Karlovy Vary

Harkabus: Páté utkání chceme vyhrát

Junioři Energie v nedělním utkání za stavu 2:1 na zápasy vedli 1:0, byli blízko postupu, ale nakonec přece jen musí k pátému zápasu do Moskvy. V kabině bylo znát zklamání ale také bojovná nálada. „Spartak je doma výborný, ale i tak chceme zvítězit,“ říká útočník Tomáš Harkabus.

Útočník Tomáš Harkabus byl po utkání hodně mrzutý. „Z mého pohledu to bylo vyrovnané utkání. Chtěli jsme to ukončit a postoupit do dalších bojů. Spartak měl ale více štěstí. My jsme bohužel udělali o jednu chybu víc, a to rozhodlo,“ ohlížel se za zápasem.

Jedním z rozhodujících momentů mohla být druhá branka hostí. „Samozřejmě, že nějaký vliv to na výsledek mělo, ale my jsme měli ještě dostatek času utkání vyrovnat. To se nám ale nepovedlo,“ litoval Harkabus.

Ve druhé třetině měla Energie obrovskou příležitost vstřelit druhou branku, ale zákrok brankáře hostí z říše snů zmařil domácím radost. „Lépe to trefit nešlo. brankář jen zázrakem puk vyrazil,“ popisoval člen elitní přesilovkové formace šanci, kterou Igor Šestjorkin zneškodnil nastavenou holí.

Páté rozhodující utkání se bude hrát ve středu v Moskvě. „Každopádně budeme chtít to páté utkání vyhrát. Spartak je ale doma výborný. Má za sebou diváckou podporu. Nicméně i tak chceme zvítězit,“ hlásí odchovanec Ústí nad Labem.

Energetici se v Moskvě zřejmě představí s velmi podobnou taktikou, jakou praktikovali doposud. „Nemá cenu nic měnit. Budeme produkovat, to co jsme hráli doma. Věřím, že se nám podaří Spartak hodně potrápit,“ přeje si na závěr Tomáš Harkabus.

Mlejnek: Do Moskvy nejedeme poraženi

Plán juniorky na další je jasný. „Pondělí bude vysloveně regenerační. V úterý nás už čeká normální trénink a následně se přesuneme na letiště. Po poledni odlétáme do Moskvy. Po přistání po 19. hodině místního času nás čekají klasické záležitosti. Takže pojedeme na halu, kde si připravíme věci, ubytujeme se, povečeříme a půjdeme spát. Ve středu nás čeká zápasový den. Každopádně nejedeme na hřiště Spartaku předem poraženi. Budeme se snažit soupeře potrápit a pokusíme se postoupit,“ říká hlavní trenér Karel Mlejnek.

Související články