HC Energie Karlovy Vary

Herní styl Energie i telefonát od Skuhravého. Chtěl jsem vyzkoušet něco jiného, líčí Redlich

Poprvé ve své kariéře se rozhodl pro angažmá mimo Kladno. Další hokejové kroky Tomáše Redlicha vedou na západ Čech, když se stal jednou z letošních posil karlovarské Energie. Jaké má od nového působiště očekávání a jakou roli měl v jeho příchodu kapitán Václav Skuhravý?

Tomáši, vítejte v Karlových Varech! Jak se ten přestup upekl?
Děkuji. Upeklo se to tak, že se mi ozval Venca Skuhravý, jestli mám nějaké nabídky, že by se mnou chtěly Karlovy Vary jednat. Tím to celé začalo.

Určitě vás tedy potěšilo, když se kapitán rozhodl prodloužit o rok svou kariéru...
Určitě. Jsem rád, že si s ním zahraji v jednom týmu, protože ho znám z Kladna jako kapitána, byl výborný.

Co dalšího rozhodlo pro Energii?
Hlavně se mi líbí styl, kterým se prezentují. Mají rychlé protiútoky a hodně bruslí.

Jak byste se fanouškům představil vy osobně?
Právě přesně to je můj herní styl. Snažím se víc bruslit, hraji do těla a snažím se střílet.Máte za sebou už několik tréninků s týmem. Jak to probíhalo a jak se vám zatím líbí zázemí?
Zatím je to perfektní. Využíváme spíše venkovní areál, v pondělí jsme byli poprvé v tělocvičně. Začínáme trénovat společně. Ten úvodní týden byl takový zahřívací, teď už se to začíná trochu přiostřovat.

Těšil jste se na tréninky po karanténě?
Ano, já jsem se na to těšil, protože z posledního zápasu s Mladou Boleslaví jsem měl zranění, pět týdnů jsem nemohl nic s kolenem dělat. O to více jsem se těšil, že už jsem v pohodě a mohu naplno trénovat.

Domácí přípravu tedy tvořily převážně rehabilitace?
Přesně tak, převážně rehabilitace s kolenem.

Když nepočítáme pár zápasů v druhé lize a jeden v mladoboleslavském dresu, strávil jste svou kariéru převážně na Kladně. Je pro vás tedy karlovarská štace určitou výzvou?
Určitě ano. Já jsem si to chtěl i vyzkoušet, protože už jsem byl na Kladně dlouho, řekněme profesionálně šest let v A-týmu, nicméně byly tam i roky v mládeži. Chtěl jsem vyzkoušet něco jiného a poprat se tu o to.

Znal jste někoho z kabiny Energie před svým příchodem?
Znal jsem tu víceméně jen Vencu Skuhravého z Kladna, pak Tomáše Vildumetze, který tam také hrál, a Patrika Machače, který přišel se mnou.

Vítáte právě to, že z Kladna s vámi přišel i Patrik Machač?
Já si myslím, že to určitě pomůže, takže ano.

S jakým cílem přicházíte sem do lázeňského města?
Hrát co nejlépe, dostat se do předkola a urvat nějaký výsledek.

Karlovy Vary změnily identitu, jak se vám nové logo líbí?
Mně se to určitě líbí. Líbilo se mi i to před tím, ale myslím si, že to nové je možná ještě hezčí, ta černá s bílou. Já to určitě vítám.