HC Energie Karlovy Vary

Hlavní je zvládnout vstup do soutěže, poukazuje Radim Hruška

Hokejisté Energie načínají druhý týden přípravy na ledě, ve kterém už je čeká i první utkání. Pod vedením trenérů se chystá i jedna z nejvýraznějších posil Radim Hruška. „Mým nejbližším cílem je co nejlépe odehrát přípravná utkání a především zůstat zdravý,“ říká aspirant na post prvního centra v našem rozhovoru.

Radime, první tréninky máte za sebou jas se cítíte?
Musím se přiznat, že hrozně. První tři tréninky jsou na zapracování a pak se do toho pustíme naplno. Máme novou výstroj a to vždy chvilku trvá, než se pořádně rozhýbe a změkne.

Máte nějaké otlaky z bruslí?
Zatím ne. Vše se ale ukáže časem. Jak už jsme řekl, první tréninky jsou lehčí, takže by vše mělo změknout rychle.

První týden přípravy byl hodně o bruslení. Bruslili jste třeba na jedné noze, ze strany na stranu. To asi nikoho moc nebaví, že?
Takové jsou začátky. Momentálně děláme úplně jiné pohyby, než jsme dělali na suchu, a tělo si na ně musí zvyknout. Jinými slovy plíce jsou někde za námi a sotva popadáme dech. Ale všechno se postupem času poddá.

Mezi suchou přípravou a prvním ledem jste měli tři týdny dovolenou. Jak jste tento čas strávil?
Tréninkově. Nesmím vypadnout z tempa a rytmu. Dva měsíce jsem trénoval a kdybych nic nedělal, tak by veškerá práce přišla vniveč. Jinak jsem byl doma na Moravě s rodinou a věnoval se dceři. Jednoduše jsme vypnul hlavu.

Takže nikam za teplem jste neodcestovali…
Ne. Zůstali jsme doma a jezdili jsme na kole.

Podíváme se do budoucna. Co vás teď čeká?
Dřina. Jednom slovem. Ve čtvrtek už hrajeme první zápas a čeká nás hodně bruslení. Musíme se dostat do tempa. Taktika a další herní prvky přijdou až v pozdější části přípravy.

Do začátku extraligy zbývá dost času. Vy osobně si dáváte do startu nejvyšší soutěže jaký cíl?
Především se nezranit. Odehrát co nejlépe přípravná utkání a především zůstat zdravý.

A post prvního centra…
Tak to nevím. To bude především záležet na trenérech. Ve své podstatě je jedno, kdo bude první centr. Hlavní bude vstup do soutěže. Když se nám bude dařit, tak bude vše v pohodě. Budu moc rád, když k tomu přispěji nějakou brankou či přihrávkou.