HC Energie Karlovy Vary

Jakub Grof: Tentokrát jsme si nezasloužili prohrát

Hokejisté karlovarské Energie opět dokázali soupeře v extraligovém zápase přestřílet, ale tři body nezískali. Karlovarský obránce Jakub Grof byl po utkání s pražskou Slavií hodně zklamán. „My jsme si tentokrát nezasloužili prohrát,“ zněla jeho první věta, když se začal ohlížet za utkáním. Naopak radost byla vidět v unavené tváři hostujícího gólmana Adama Svobody. Jeho výkon byl patrně tím rozhodujícím faktorem nedělního zápasu. Reprezentační brankář také přiznal, že jej střelci Energie pořádně prověřili: "Zatlačili nás a já jsem měl co dělat. Pomalu jsem si nemohl ani v klidu oddechnout."
Energie se dostala do vedení 2:1. „Ve třetí třetině jsme to dokázali otočit, ale v závěru jsme dostali dva góly. To se nám nesmí stávat,“ přiznal karlovarský obránce a pokračoval: „My ale musíme jít dál. Musíme se z toho dna nějak dostat. My si teď musíme pomoct sami sobě. Nikdo nám v tom nepomůže.“

Tak jako tomu bylo ve většině zápasů, ve kterých letos Energie neuspěla, tak i tentokrát dokázali karlovarští útočníci soupeře přestřílet. „To, co se nám v minulé sezoně dařilo, tak letos nevychází. My jsme čekali na soupeřovy chyby a dokázali je trestat. Letos to bohužel nevychází,“ posteskl si Grof.

Karlovy Vary se na branku hodně „nadřou“. „To je až neuvěřitelné. Stejně jako tomu bylo v Litvínově, tak i proti Slavii jsme vedli a soupeře k ničemu nepouštěli. Bohužel uděláme nějakou chybu, kterou dokáže soupeř potrestat, a tím my přicházíme o všechny bodíky, které můžeme získávat,“ pokračoval obránce, který dostal od diváků přívlastek dělostřelec.

Nedělní zápas byl velice podobný třetímu finálovému utkání. Energie také vedla a Slavia také vyrovnala v přesilové hře. „To je minulost. Samozřejmě, že tu určitá podoba je, ale my se momentálně nemůžeme ohlížet na to, co bylo. Musíme se soustředit na každé utkání zvlášť a snažit se vymanit z té situace, ve které se momentálně nacházíme,“ přiznal a odtajnil priority současnosti.

Energie se proti Slavii dokázala prosadit v přesilových hrách, které jí doposavad také moc nešly. „V minulosti nám to šlo. Teď ne. My se snažíme vymyslet něco jiného, abychom se dokázali prosadit, když nám to tam nepadá. Momentálně máme trochu smůly a chybí nám nějaké to štěstí,“ uzavřel obránce Energie.

Adam Svoboda: Neměl jsem čas si oddechnout

Pražská Slavia vybojovala v Karlových varech tři body a veliký podíl na výhře Pražanů měl brankář Adam Svoboda. Závěr utkání byl docela dramatický. Co myslíte?
My jsme věděli, že Karlovy Vary nejsou v optimální pohodě a že to budou chtít zlomit. Bylo nám jasné, že se na reprízu loňského finále velice dobře připraví.

A to se také potvrdilo, že?
Tak bylo to vidět celý zápas. Hlavně ve druhé třetině nás zmáčkli. Bohužel pro ně ještě stále nemají tu ladnost v koncovce, co měli vloni. Hlavně Venca Skuhravý se hodně trápí.

Jak byste popsal branky Karlových Varů?
První byl hodně náhodný, ale dokázali se prosadit tím, že šli důrazně do branky. Ten druhý byl parádní. Pepa Řezníček ukázal, že je velice zkušeným hráčem.

Co vám řekl trenér Růžička o druhé přestávce, když jste vedli 1:0?
Udělil nám jen nějaké taktické pokyny. My jsme je ale neplnili a pustili jsme domácí do vedení. Umožnili jsme jim to v přesilových hrách, ale naštěstí pro nás jsme si odvezli tři body.

Bylo hodně znát, že se energie v koncovce trápí?
Nebyly to ty Vary, se kterými jsme hráli vloni. Na druhou stranu předváděli nátlakovou hru, kterou se prezentují již několik let. Ale jak už jsem řekl, jejich první lajna není v té herní pohodě, jako byla v minulém roce.

Energie má ve zvyku hodně tlačit v první třetině...
Na to jsem se také připravil. To jak hráli ve druhé části, mě hodně překvapilo. Zatlačili nás a já jsem měl co dělat. Pomalu jsem si nemohl ani v klidu oddechnout. Ale počítá se vítězství, nikoliv počet šancí a nastřelených tyček.

Související články