HC Energie Karlovy Vary

Zkazili jsme si to vlastními chybami, říká zklamaný Marek Melenovský

Energie hrála po celé utkání aktivněji a navzdory nepříznivému stavu se snažila prolomit střeleckou smůlu a vyrovnat. To se podařilo až Marku Melenovskému, který v přesilové hře doklepl Procházkovu střelu do prázdné branky. Zanedlouho se podařilo utkání obrátit ve prospěch domácí Energie, ale dlouho jim vedení nevydrželo. "Naše hra není špatná, ale ty góly tam chybí. Psychika týmu není nejlepší," přiznal aktuálně nejproduktivnější hráč Karlových Varů v našem pozápasovém hodnocení.
Dnes jste hráli výrazně lépe než pražská Slavia. Ke konci jste měli několik příležitostí k vyrovnání, ale bohužel se nepodařilo. Mohl byste mi zhodnotit dnešní utkání?
Dnes se to těžko hodnotí. Moc se nám nedařilo, prohrávali jsme skoro celý zápas 1:0, a když se nám podařilo skóre otočit, tak jsme si to vlastními chybami zkazili. Zatím máme málo bodů, a proto nelze takto hrát a pokud už vedeme, tak jsme natolik zkušení, že bysme si to měli udržet. Musí se něco zlomit a pokud ty góly nedáváme, tak se to nedá.

Vstřelil jste první branku Energie v dnešním utkání. Byl to nacvičený signál nebo jste střelu jen náhodně tečoval?
Byla to přesilovka a byl jsem zrovna v šanci, kde se to dobře oddrazí. Byl jsem na správném místě ve správnou dobu.

Poslední kola hráči zahazovali gólové tutovky. Co byste si říkal, kdybyste takovou příležitost prošvihl?
Taky se to stane, ale v takovémhle zápase by se to nemělo stávat, když těch gólů moc nedáváme. Dnes mi to tam spadlo, ale bohužel to nemělo žádný efekt.

Baví se hráči o přestávkách o tom, jaké příležitosti ke skórování promarní nebo si to každý ve své hlavě probírá sám?
Jsou tam od toho střelci, kteří ty góly mají dávat a zatím to tak není. Určitě nemůžeme chtít od mladých kluků nebo od obránců, aby ty góly dávali. Musí to na sebe vzít ti hráči, od kterých se to očekává.

Jaká je psychika hráčů?
Psychika týmu není nejlepší, protože góly tam nejsou, ale myslím si, že naše hra není špatná.

V úterý nastupujete na ledě Znojma. Se stejným soupeřem Energie prohrála v semifinále Tipsport Hockey Cupu. Vzali jste si něco z toho utkání?
Znojmo je kvalitní tým, který má našeho bývalého trenéra, takže se na nás budou dobře připravovat. My tam jedeme urvat nějaký ten bod, protože už je to moc špatné.

Související články