HC Energie Karlovy Vary

Hráči musí věřit, že se to otočí, říká trenér Paleček

Je veliká škála tréninků, při kterých se cvičí střelba. V době, kdy se Energii nedaří, se nabízí otázka, zda se dá na koncovce ještě něco vylepšit. „Momentálně jsou tréninky více o regeneraci. Ale střelba se trénuje pořád. Hráči střílejí na terče, na brankáře, mají mezi sebou střelecké soutěže,“ přibližuje aktuální program karlovarských hokejistů jejich hlavní trenér Josef Paleček.
Pane trenére, jakým směrem v současnosti zaměřujete tréninky?
Je celá řada různých cvičení, které se dají aplikovat na ledě. My momentálně střelbu cvičíme velice často. Do tréninků se hráčům nesnažím dávat jenom samotnou střelbu, ale i určité prvky, které se více zaměřují na takzvanou druhou střelu.

Co to znamená druhá střela?
Je to zejména práce na brankovišti. Obránce vystřelí a útočníci mají za úkol přes obránce puk dorážet, který brankář vyrazí.

Jaké cvičení jste dělali před startem extraligy?
Před extraligou jsme se soustředili na to dorážení a vytváření vyvážených situací. To znamená jeden na jednoho před brankou, popřípadě dva na dva. Než začala soutěž, tak se to hráčům docela dařilo. Dokázali se dostat do zakončení.

Nemůže momentální situace na hráče negativně působit?
To samozřejmě může. Toho se také obávám. Hráči stále musí věřit tomu, že se to jednou změní a situace se otočí v jejich prospěch. Pokud by začali i tréninkům přistupovat s tím, že se jim nedaří, tak by to bylo špatně. Samotné cvičení by postrádalo ten určitý efekt.

Hraje se prakticky obden. Dá se vůbec ještě něco natrénovat, když je tak nabitý program?
Před startem extraligy jsme dělali ta cvičení, která jsem už popsal. Momentálně jsou tréninky více o regeneraci. Ale střelba se trénuje pořád. Hráči střílejí na terče, na brankáře, mají mezi sebou střelecké soutěže. Ta zátěžová střelba se momentálně dělat nedá.

Související články