Junioři v náročném programu bodovali, žáci zahájili nadstavbu

Hned tři zápasy během jednoho týdne znamenali pro karlovarské juniory šest bodů do extraligové tabulky. Střelecky se dařilo například i nadějnému obránci Tomáši Schmidtovi (na snímku). Naopak dorostenci s obtížnými soupeři bodovat nedokázali. Svou nadstavbovou soutěž rozehrály žákovské kategorie, které se bohužel těsně neprobojovaly do nejsilnější skupiny. V prvním kole si tak většina hokejových tříd připsala hladká vítězství.

Extraliga juniorů

HC Energie Karlovy Vary – Slavia Praha 2:4 (0:1, 2:1, 0:2)
Branky: Mareček, Topinka. Asistence: Topinka, Sláma, Schmidt.
Po vlažné úvodní třetině se domácí herně zlepšili a soupeře výrazně přehrávali, o čemž svědčí i poměr střel (44:22). Bohužel v koncovce byli málo potentní, na což nakonec doplatili. Soupeř dokázal využít několik málo zaváhání Energie a v závěrečné power-play domácích své vítězství pečetil.

HC Energie Karlovy Vary – HC Dukla Jihlava 7:1 (0:0, 5:0, 2:1)
Branky: Dej 2x, Rohan T., Topinka 2x, Budínský, Schmidt. Asistence: Budínský 2x, Rohan T. 2x, Sláma 2x, Schmidt 2x, Topinka, Mareček, Zmeškal, Rohan M.
V první části karlovarští mladíci jakoby navázali na předchozí zápas, ve kterém střelecky propadli. Ve druhé třetině bylo ale všechno zcela obráceně. Závěr utkání si domácí pohlídali a v podvědomí mysleli na další zápas, který je čekal druhý den.

HC Energie Karlovy Vary – HC Horácká Slávia Třebíč 5:2 (1:1, 3:0, 1:1)
Branky: Mareček 2x, Schmidt, Dej, Záhora. Asistence: Topinka 2x, Budínský 2x, Dej, Majer.
Ve velmi kvalitním utkání rozhodla ve prospěch Energie opět druhá třetina, kterou vyhrála 3:0. Její hráči předvedli bojovný a velice disciplinovaný výkon, při kterém si dokázali, že i šestý zápas v jedenácti dnech se dá sehrát ve vysokém tempu a nasazení.

Extraliga dorostu

HC Energie Karlovy Vary – HC Lasselsberger Plzeň 4:5 (1:1,2:1,1:2 - 0:1)
Branky: Fusek, Kverka, Hluchý Frk. Asistence: Putyera,Vachovec, Záhora, Funk.
Energetici odevzdali proti kompletnímu soupeři s řadou mládežnických reprezentantů solidní výkon. O konečném výsledku rozhodly čtyři neproměněné samostatné nájezdy domácích během druhé třetiny a obrovská hrubá individuální chyba, díky níž hráli v oslabení. Soupeř tuto chybu 3 minuty před koncem přetavil ve vyrovnání. Do prodloužení šli domácí opět oslabeni o jednoho hráče, čehož Plzeň využila k zisku bodu navíc. Bylo to sedmé utkání v řadě, v němž Energie dokázala bodovat.

HC Slavia Praha - HC Energie Karlovy Vary 3:1 (1:0,1:0,1:1)
Branky: Kverka. Asistence: Konečný.
Hostům chybělo pět útočníků základní sestavy. Po 45 minut byla Slavia jednoznačně lepší, hosty držel vynikající výkon brankáře Endala. Převaze domácích jistě napomohlo, že ve čtvrtek hráli karlovarští dorostenci utkání s Plzní, kdežto slávisté měli volno. V průběhu poslední třetiny hosté vstřelili kontaktní branku na 2:1 a měli další dvě gólové příležitosti k vyrovnání, které neproměnili stejně jako závěrečnou power - play, ve které domácí definitivně rozhodli utkání ve svůj prospěch.

Žákovská liga starších žáků – nadstavba - 9. třída

HC Energie Karlovy Vary - HC Most 3:4 (3:2, 0:1, 0:1)
Branky: Winkler 2, Urbančok. Asistence: Kubáč 2, Táborský.
Deváťáci Energie utkání nezvládli, přestože byli lepším týmem, ale svojí váhavostí a malou pohotovostí v koncovce nabídli soupeři získat všechny body, což on bez zaváhání přijal.

Žákovská liga starších žáků – nadstavba - 8. třída

HC Energie Karlovy Vary - HC Most 13:1 (4:0, 4:1, 5:0)
Branky: Bečka 4, Zikmund 2, Vrána 2, Šaling, Csamango, Flegl, Bouda, Červenka Asistence: Zikmund 4, Čoudek 3, Šaling 2, Bečka, Grundler,Červenka Karlovarští zvládli zápas velmi dobře, s chutí si zastříleli, rychle kombinovali a dosáhli vysokého vítězství.

Žákovská liga mladších žáků – nadstavba - 7. třída

HC Baník Most – HC Energie Karlovy Vary 9:3 (5:0, 0:1, 4:2)
Branky: Opatrný 2, Kalčík. Asistence: Klíma, Michálek, Řezníček.
Hosté odehráli nejhorší třetinu v této sezóně. Nebyl jediný hráč, který by bojoval a měl o výsledek zájem. Promluvení do duší v kabině vedlo ke zlepšení ve druhé a třetí třetině, ale na víc, než korekci konečného výsledku to nestačilo.

Žákovská liga mladších žáků – nadstavba - 6. třída

HC Baník Most – HC Energie Karlovy Vary 3:6 (0:2, 2:3, 0:1)
Branky: Mikeš 2, Rubeš 2, Křehký , Binias. Asistence: Červenka 2, Binias, Troška.
První třetinu měli hosté výraznou převahu, kterou korunovali dvěma góly. Domácí hráli nečistě, ale protože nestačili bruslařsky a byli za to vylučováni. Druhá a třetí třetina byla již vyrovnanější, ovšem hosté si výhru pohlídali. Utkání se povedlo Červenkovi a Rubešovi.

Západočeský přebor elévů - 5. třída

TJ Stadion Cheb - HC Energie Karlovy Vary 0:9 (0:5, 0:2, 0:2)
Branky: Vildumetz 3, Hubáček 2, Kabyl, Ozom, Vodička a Chládek. Asistence: Hauzr 2, Ozom, Hubáček a Vildumetz.
Už v 1. minutě vedli hosté 2:0. Hlavně lepší pohybem si vytvářeli další šance a skóre postupně rostlo. Od 2. třetiny se karlovarským žákům přestalo dařit v koncovce, což pro domácí znamenalo v konečné podobě poměrně přijatelný výsledek.

Západočeský přebor elévů - 4. třída

TJ Stadion Cheb - HC Energie Karlovy Vary 2:14 (1:4, 0:2, 1:8)
Branky: Trapl 4, Kunc, Smolka a Bečka J. po 2, Pajk, Václav, Chodounský a Rozhon. Asistence: Bečka J. a Smolka po 2, Holešínský, Trapl a Václav.
Domácí se překvapivě ujali vedení, ale hosté ihned vyrovnali a začali potvrzovat roli lepšího týmu, který dovedl zápas k dvojcifernému výsledku.