HC Energie Karlovy Vary

Juniory na úvod extraligy čekají hned dvě derby

Po necelých třech letech strávených v MHL se junioři pro sezonu 2015/16 vracejí do nejvyšší české juniorské soutěže, DHL extraligy juniorů. Ta, i díky návratu Karlových Varů a setrvání Chomutova, doznala mnoha velikých změn, kterých si mladí hokejisté dozajista užijí. V prvních dvou kolech je čekají soupeři, kteří nejsou pro karlovarské fanoušky zrovna oblíbení – Litvínov a Plzeň.

Dvakrát se energetici dostali v MHL do play-off, na třetí pokus jim skončila sezona kvůli finančním problémům ještě dříve. Jejich místo měli zaujmout chomutovští Piráti, ti se však nakonec rozhodli setrvat v české nejvyšší soutěži. Po návratu Karlových Varů pak současně došlo k několika změnám, těmi největšími jsou rozdělení do tří územních skupin, rozšíření a uzavření soutěže. Místo šestnácti týmu bude nyní o titul bojovat celků osmnáct, navíc ani ten nejhorší nemůže ze soutěže sestoupit.

Mladí hokejisté sehrají v základní části celkem 44 utkání – ve skupině se utkají s každým čtyřikrát (2x doma, 2x venku), se zbylými celky se poté utkají dvoukolově (doma, venku). Skupina A, ve které se Energie představí, je velmi silná. Najdeme zde úřadující mistry z Chomutova, předloňské vicemistry z Litvínova, tradičního rivala Plzeň, pražskou Slavii a nakonec Kladno. Do play-off postoupí šestnáctka nejlepších, čtveřice nejlepších si to poté rozdá na závěrečném turnaji. Z těchto výsledků se utvoří tabulka a první s druhým se utkají o první místo, třetí se čtvrtým o bronz.

Před odchodem do MHL si stihli naši mladíci udělat mezi českými kluby velmi dobrou pověst, pověst obávaných hokejistů, kteří postupovali do play-off a většinu zápasů vyhrávali. V sezoně 2010/11 se stali vicemistry, ještě o pár let dříve dokonce dosáhli na příčku nejvyšší a vybojovali titul Mistra České republiky. Doufejme, že se jim v nadcházející sezoně bude dařit minimálně tak, jako v těch posledních třech. Kontakt s českou juniorskou elitou udržovali karlovarští hokejisté na zaběhlém Vemex Cupu, kde se střetávali s těmi nejlepšími. Z těchto duelů vycházely poměrně dobré výsledky.

Vše započne v sobotu 5. září, kdy mají junioři na programu první ostrý zápas, do KV Areny zavítá Litvínov. Poslední kolo základní části se odehraje v sobotu 5. března, to pro změnu přijede Plzeň.

Kompletní rozpis zápasů pro sezonu 2015/16